O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
awujas
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2009 19:16

wedrowka po Szkocji

Postautor: awujas » 10 sty 2009 19:18

wedrowka po Szkocji pod koniec czerwca, okolo 5 dni

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 11 sty 2009 01:04

Do Czerwca skutki panującego kryzysu zapewne będą miały duże negatywne konsekwencje w stosunku do obcych przebywających na Wyspach.Polak wędrujący po Szkocji w Czerwcu..(pomyślą że pewnie szuka roboty)to może być niebezpieczne.Może lepiej powędrować po afrykańskich górach albo terenach byłej Jugosławi.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 11 sty 2009 10:01

Gonzo, po raz kolejny dowodzisz jakim tępym młotkiem jesteś i jak niewiele wiesz o Szkotach. W przeciwieństwie do angoli, Szkoci do dzisiaj pamiętają o roli Polskich pilotów i marynarzy w 2WŚ. Niedawno w Szkocji odsłonięto pomnik poświęcony polskim pilotom poległym w tamtych rejonach.
Pracuję z paroma Szkotami i od nich wiem, że większość ze Szkotów jest cholernymi rasistami - w stosunku do anglików, pakistańców i czarnych.
Statystyczny Szkot po stokroć wolałby pracować z Polakiem, niż np z Anglikiem.

awujas, jakie rejony? Trasa górska?

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 12 sty 2009 00:23

No to miło,że pamiętali.Lubię czytać Normana Davisa(Szkot),mieszka we Wrocławiu i świetnie opisuje historię.Takie miłe rodzynki nie zmieniają jednak faktu,że jak robi się biednie(kryzys)to nie patrzy się skąd są pracujący tam ludzie tylko wtedy obowiązuje schemat swój-obcy.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 12 sty 2009 00:39

Ja pracuję z kilkoma Szkotami i mam lepsze informacje niż możesz wyczytać z książek historycznych. Jeżeli którykolwiek polak dostał łomot w Szkocji, to tylko dlatego że zdrażnił gospodarzy. Najczęściej są to takie tępe, prymitywne chamy twojego pokroju, kapralu. Dobra rada - nie drażnić górali.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 12 sty 2009 22:07

Przed napisaniem swojego komentarza mogłeś sprawdzić kim jest Norman Davies i o czym pisze w swoich książkach historycznych.Pewnie myślałeś,że o Szkocji.No ale skoro klikasz szybciej niż myślisz to trudno...Otóż N.Davies pisze głównie o historii Europy i Polski.Nikomu chyba więc kitu nie wciśniesz,że kilku Szkotów z którymi pracujesz zna lepiej historię np.Powstania Warszawskiego("Powstanie 44"),czy historię Polski("Boże igrzysko")niż ów pisarz,więc mały plus dla Ciebie za rozśmieszenie mnie dzisiaj.

gherbid:

"Najczęściej są to takie tępe, prymitywne chamy twojego pokroju, kapralu."

Nie wiem dlaczego uważasz się tu za jakiegoś krzewiciela kultury ę,ą i ogólnie za kogoś na lepszym poziomie skoro Twoje słownictwo jednoznacznie wskazuje,że burakiem z niewyparzoną buzią jesteś właśnie Ty.Pofatygowałem się trochę i znalazłem niektóre z Twoich napisanych zdań na"poziomie" wg.Ciebie oczywiście.

"po raz kolejny dowodzisz jakim tępym młotkiem"
"Jak Ci z tym źle to po prostu zawrzyj japę, OK?"
"Chętnie bym spróbował, ale pewnie masz za okrągły łeb. Szkoda śliny na dyskusję."
"pharao, ale Ty głupi jesteś"
"brain , litości, nie rób z siebie durnia."
"No to Ci pa. I krzyżyk na drogę"
"Co ty nie powiesz, wiejski głupku?"
"A teraz zrób ten numer w tej wspaniałej Polsce, tani cwaniaczku."
"Gonzo debilku, jeszcze raz zapytam"

Musisz mieć świadomość,że nie tylko ja dostrzegam Twój rynsztokowy styl słownictwa.
pharao:
"gherbid - wiesz, Ty też jesteś gł..., a nie, nie zniżę się do Twojego poziomu, bo albo ci dogryzłem, więc się wkurzyłeś i zacząłeś wszystkich po kolei wyzywac, albo nie potrafisz prowadzić dyskusji na poziomie."

A co do Kaprala bo widzę uwielbiasz się tego czepiać.Pochwal się swoim stopniem jeśli w wojsku byłeś choć wątpię w to.Otóż ja byłem w wojsku i nie zamierzam się tego wstydzić.Wstydzić powinieneś się Ty,który w nim nie byłeś bo zapewne okazałeś się w tej kwestii oszustem,uciekinierem lub w inny sposób złamałeś prawo.Oczywiście mogę się mylić aczkolwiek z niecierpliwością oczekuję Twojej wypowiedzi w tym temacie.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 13 sty 2009 00:06

Aleś się napocił. Masakra :lol:
Serdecznie mnie rozbawiłeś z interpretacją Daviesa. Nie to miałem na mysli, ale co tam, grunt to odrobina śmiechu :D

Zadziwiające, ale te cytaty, pochodzą w dramatycznej większości z korespondencji z tobą i pharao. Konkluzja może być taka - argumenty do cegły nie trafią, nawet takiej półinteligentnej.

Doskonale, że masz się czego wstydzić po pobycie w wojsku. To naturalne, że są ludzie, kadra i trepy. Ty pewnie miałeś nawet specjalne odznaczenie za wyjątkową tępotę. Coś w stylu Gwiazdy Złotego Trepa :lol:
Najwyraźniej masz problemy z pamięcią, skoro nie pamiętasz. Polecam Bilobil.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 13 sty 2009 01:07

Gherbid:
"Nie to miałem na mysli"
Nie obchodzą mnie Twoje myśli tylko wyrazy.Posługuj się tu wyrazami.

"Zadziwiające, ale te cytaty, pochodzą w dramatycznej większości z korespondencji z tobą i pharao."

Zadziwiające i dramatyczne,że tylko Ty używasz takiego rynsztokowego stylu tu.Tak umie każdy ale nie każdy jest takim burakiem jak Ty.

Haha cóż za tchórzowskie uciekanie od tematu wojska.Nie muszę pamiętać Twoich wypowiedzi.Zadałem pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi ale oczywiście w zamian tego widzę ciąg dalszy niesmacznych pseudointelektualnych wynurzeń.Dobrze,że się wstydzisz iż nie byłeś w wojsku.To naturalne że są faceci,żołnierze i cioty.Ty nawet chyba jesteś specjalną.Bilobil widzę znasz bo tak zachwalasz.Płacą Ci za reklamę?

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 13 sty 2009 06:54

Gonzo pisze:Nie obchodzą mnie Twoje myśli tylko wyrazy.Posługuj się tu wyrazami.

A nas nie obchodzą twoje wynurzenia.
Gonzo pisze:Haha cóż za tchórzowskie uciekanie od tematu wojska.

I to mówi ktoś, kto czując się anonimowo potrafi obrażać i szantażować kobiety.
Gonzo pisze:To naturalne że są faceci,żołnierze i cioty.

Miło, że odnalazłeś się w życiu. Być trzeciej kategorii to nie wstyd.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 13 sty 2009 10:32

Gonzo rozmawialem z ludzmi ktorzy zaliczyli "zaszczytna sluzbe", takze w "elitarnych" jednostkach i kazdy zgodnie twierdzil ze to strata czasu i jedyne czego mozna sie tam dobrze nauczyc to chlanie wódy. Na szczescie wojsko z poboru powszechnego to juz historia, a moze ty byles na ochotnika ?:)

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 13 sty 2009 21:17

No cóż Gherbid nadal nie zdradzi Nam tajemnicy czy był czy nie w wojsku co wskazuje na to,że mamusia "załatwiła"mu przeniesienie do rezerwy.

Nie Arturze.Nie byłem na ochotnika.Czy to strata czasu?Zależy.Wszystko ma swoje plusy i minusy.Komuś może się wydać,że pisanie na tym forum to strata czasu albo tyranie na zmywaku w Londynie itd..Co do owej wódki...Nie sugeruj się filmami w stylu"Psy"albo"Samowolka"-to kupa bzdur wymyślona na potrzeby filmu.Jak Ja byłem w 1999 to nikt wódki tam nie pił.Natowska jednostka szybkiego reagowania-doskonale wyposażona,stale wizytowana.Nigdy nawet nie widziałem tam pijanego żołnierza.

Ale nie o to chodzi.Osobiście irytuje mnie fakt,że w czasie obowiązkowego poboru część poddana temu obowiązkowi krótko mówiąc okazała się oszustami wręczając łapówki głównie lekarzom lub wojskowym,ewentualnie robiąc z siebie idiotów chorych na coś tam.To nie może wzbudzać szacunku.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 13 sty 2009 21:43

Widzisz, kapralu, po prostu nie czuję potrzeby dowartościowywania się snując opowieści gdzie byłem, co robiłem i w jakim stopniu skończyłem swoją przygodę z wojskiem. To takie niemęskie.
To czego się nauczyłem, to np wartości, których tobie najwyraźniej nie było dane poznać. Żaden normalny facet nie poniżałby się szantażując kobietę na forum.
Dlatego uważam, że jesteś zwykłym zerem.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 14 sty 2009 01:25

Nie obchodzą mnie jakieś opowieści i wcale ich nie oczekiwałem lecz krótkiej odpowiedzi czy byłeś w wojsku czy nie skoro już tak się nabijasz z tych,którzy uczciwie w nim byli.Ale widzę jednak,że konsekwentnie unikasz tego tematu co wskazuje na to,że jednak masz coś wstydliwego do ukrycia maminsynku.Pewnie gdyby ogłoszono mobilizację w PL pierwszy spier..byś gdzie pieprz rośnie Panie zero.Więc nie chrzań mi o wartościach.
Zatarła Ci się widzę różnica co męskie a co niemęskie.Choć na Wyspie gdzie królują geje wcale mnie to nie dziwi.
Co do Twojej sugestii o szantażowaniu kobiety to oczywiście temat dyżurny w celu odwrócenia uwagi od spraw wojska rozumiem.Samo słowo "szantaż"w tym przypadku jaki masz na myśli jest mocno na wyrost ale wisi mi to co o tym myślisz.Wolę być nielubiany za głoszenie prawdy o pakistańskich czy innych materacach i za sposób ich traktowania na forach niż lubiany za tolerancyjną ciszę w tych kwestiach.Tak jak ja myśli duża większość Polaków,więc nie ma potrzeby wkładania knebla w usta.
PS.Szkoda,że nie wiesz ile i jakich komentarzy wypuściłem w obieg internetowych stron.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 14 sty 2009 07:33

Skoro tak się domagasz, to ci odpowiem - 6OR (3868). Grupa uposażenia 12-12A / OF-01 NATO.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 69 gości