O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Żarówki sprzedam tanio !

Postautor: Iron » 08 sty 2009 01:14

Panika na Wyspach

środa 7 stycznia 2009 21:45
Brytyjczycy masowo wykupują żarówki


Wielka Brytania przypomina Polskę za czasów komunizmu. Wyspiarze masowo ustawiają się w kolejkach po... żarówki. Wszystko przez to, że wielkie sieci handlowe dostosowują się do wymagań Unii i przestają sprzedawać zwykłe żarówki. W domu wolno będzie tylko używać specjalnych, energooszczędnych świetlówek.

Choć zwykłe żarówki znikną ze sklepów dopiero we wrześniu, to brytyjskie sklepy już od stycznie zrezygnowały z handlu nimi. Handlowcy dogadali się z rządem, by Brytyjczyków wcześniej nauczyć korzystania z ekologicznych świetlówek.

Wyspiarze jednak ani myślą słuchać się władz. Zamiast wyrzucić stare żarówki i posłusznie kupić nowe, rzucili się do kolejek. Wychodzą z pudełkami po kilkaset żarówek, by mieć zapasy na ciężkie czasy.

Czemu nie chcą ekologicznych? Przede wszystkim cena - zwykłe żarówki są dużo tańsze. Do tego część lekarzy ostrzega, że ekologiczne świetlówki powodują migreny. Nie działają też ze ściemniaczami światła, które wiele Brytyjczyków ma zainstalowane w domach.

Nic więc dziwnego, że w największych brytyjskich sieciach handlowych zwykłych żarówek już dostać nie można.


Załapaliście się czy nie ? Może wam podesłać kilka,dla oświecenia umysłów ?

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Re: Żarówki sprzedam tanio !

Postautor: woo » 08 sty 2009 08:43

Iron pisze:Załapaliście się czy nie ? Może wam podesłać kilka,dla oświecenia umysłów ?


Biorac pod uwage twoje wypowiedzi to pewnie sam "oswiecasz" sobie umysl taka jak tu.

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 08 sty 2009 14:26

Powiem Ci jedno z różnymi prostakami miałem w życiu do czynienia, ale z takim jak Ty :lol:, to mam pierwszy raz chyba :D, skąd ty masz te wiadomości ? z "GALI" z "SZAJSEXPRESSU" czy z innego szmatławca :lol: żal mi Cię człowieczku :roll:

Czemu nie chcą ekologicznych? Przede wszystkim cena - zwykłe żarówki są dużo tańsze. :D

P.S. Ta w domu mi się walają philipsy energooszczędne, które w Morrisonie kupiłem po 39p za sztukę :lol: i mam zamiar je do Polszy wywieźć

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 08 sty 2009 15:31

A ja napiszę Ci człowieczku,że w tle widać zasr. UE...precz z brukselską żydokomuną !
O to mi chodziło,o te bzdurne przepisy,ustawy,ograniczenia wolności osobistej,cała UE.Jeden wielki eurokołchoz.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009 15:32 przez Iron, łącznie zmieniany 1 raz.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 08 sty 2009 15:35

...zelazniany... ty to jakis "zapluty kazel reakcji"...

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 08 sty 2009 15:39

darekzlondku . a ty to chyba nie polak ? ortografia nieuku , kazel !!! :D :D :D

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 08 sty 2009 15:48

my wyjehani robimy kópe na ortografje i do twojego helmu

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 08 sty 2009 19:26

...b.przepraszam twoj karli zpluty nienawiscia umysl...
...nawet wtedy gdy spotykam po drodze do pracy, obcigajacych piwo z puszki polaczkow-prostaczkow, nie stydze sie ze jestem Polakiem... komentuje to odpowiednio do moich pzrzyjaciol brytyjczykow (napisze tak bo zapewne nie wiesz co to znaczy i jaka jest roznica pomiedzy brytyjczykiem-anglikiem-walijczykiem...etc)... a oni wiedza za sa ludzie i ludziska... jak tu na forum: sa forumowicze i trole...
.. i nie stary numer czepiania sie ortografii jest poowdem rozpisywania sie tylko wlasnie ci, jak to uzyles we wyklejance, brytyjczycy... tak, nie polacy mim tu pomagaja tylko ci ciemni zacofani brytole, oni dodaj mi sil, pomagaja w przerozny sposob, doceniaja nawet ten prosty fakt ze zamgam sie z jezykiem ktory dla nich jest prosty, doceniaja fakt ze mnie rozumieja nawet jesli moja gramatyka jest ... jaka jest...
...a moze to ty stales z puszka sidera? nie naduzywaj, prostuje kore mozgowa...

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 08 sty 2009 22:52

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Jeszcze jeden poliglota :D :D :D :D :D

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 09 sty 2009 01:49

..faktycznie to musiales byc ty zelazny, oni tez mieli taki wyraz twarzy... szeroko otwarte oczeta wpatrzone w puszke i buziaczki uhahane...
...cofanie sie w rozwoju, na co wskazuje wysoki procent obrazkow w twoim tekscie dowodzi szkodliwosci spozywania sidera...
Ostatnio zmieniony 02 mar 2009 20:24 przez darekzlondku, łącznie zmieniany 1 raz.

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 09 sty 2009 06:08

Iron, od oswiaty to sa kaganki a nie zarowki :D

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 09 sty 2009 16:37

Za tępy jest aby zrozumieć różnicę :)

pharao
Emigrant
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2008 13:01

Postautor: pharao » 09 sty 2009 18:00

Anglicy niezbyt lubią zmiany - myślą, że jak coś było dobre od jakiegoś czasu to musi być dobre, więc po co to zmieniać. Dlatego teraz jest panika. Żarówki energooszczędne dają takie samo światło jak tamte, jedynie się zazwyczaj troszkę muszą rozgrzać.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 09 sty 2009 18:24

pharao pisze:Żarówki energooszczędne dają takie samo światło jak tamte, jedynie się zazwyczaj troszkę muszą rozgrzać.

Nieprawda.
Zwykła żarówka świeci w sposób ciągły, natomiast świetlówka kompaktowa pracuje na zasadzie pobudzenia luminoforu do świecenia za pomocą serii impulsów elektrycznych. Inaczej mówiąc świetlówka pulsuje błyskami światła, co na dłuższą metę jest męczące dla oczu, a u osób wrażliwszych może wywoływać bóle głowy (tzw efekt stroboskopowy).
Więc tradycyjne żarówki mimo mniejszej skuteczności świetlnej, dużej stratności i krótszej żywotności są jednak zdrowsze. Ratujemy planetę kosztem własnego zdrowia, dzięki kłamstwom ekologów.

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Postautor: kordian » 09 sty 2009 19:34

à propos żarówek...

Polecam Wszystkim żarówki o temperaturze światła 5500 K...
Gherbid, Ty jako stary fotoamator powinieneś wiedzieć o co chodzi 8)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 64 gości

cron