O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user268249
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2007 15:25

Ponowna rejestracja w HO po ponad rocznym zatrudnieniu

Postautor: user268249 » 30 gru 2008 14:26

Czy jest konieczna?

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 30 gru 2008 19:27

masz na mysli wrs?wiec jezeli masz wrs certificate i byles zatrudniony z tym certifikatem przez rok nieustannie,z przerwa nie dluzsza niz 30 dni wtedy juz rejestracja cie nie obowiazuje,i mozesz starac sie o rezydenture ,lub taki kwitek potwierdzajacy ze masz prawo do zamieszkiwania UK i nie musisz sie juz rejestrowac ,mniej wiecej masz takiej same prawa jak Anglicy.

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 31 gru 2008 07:16

Tak generalnie to nie trzeba ale... ja zmienialam prace po roku i czterach miesiacach od pierwszej rejestracji , nie mialam przez ten czas nawet dnia przerwy. Zatrudnialam sie jednoczesnie w dwoch roznych firmach. W pierwszej pokazalam dokument z H.O. i bylo oki , natomiast druga firma zazyczyla sobie ponownej rejestracji. Na nic sie zdaly tlumaczenia ze po roku juz nie musze, uparli sie i koniec. Uslyszalam ze jak sie nie zarejestruje to mi nie wyplaca pieniazkow. Wkurzylam sie i powiedzialm do brygadzistki ze menager klamie. No i bylo pieklo , wezwali mnie na dywanik. Juz myslalam ze dostane wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym. Menager zapytala mnie dlaczego uwazam ze klamie , no to powiedzialam. Nie dostalam nic, ale na wyplate czekalam szesc tygodni. Ufff :D

o.kurcze
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2008 11:25

Postautor: o.kurcze » 31 gru 2008 11:29

WRS musisz miec dla kazdego pracodawcy tzn ze jak zmieniasz prace musisz zmienic wpis w WRS . Rok nieprzerwanej pracy zwalnia cie jedynie z ponownej oplaty . Jesli masz np dwie prace musisz miec dwa WRSy .
Za niedopelnienie tego obowiazku grozi do 5000 funtow kary
Pozdrawiam

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 31 gru 2008 14:01

o.kurcze pisze:Za niedopelnienie tego obowiazku grozi do 5000 funtow kary

Uściślijmy, że karę ponosi pracodawca. A poza tym, naprawdę rzadko się zdarza, aby firma wymagała WRS, ja osobiście dopiero podpisując kontrakt na początku lata pierwszy raz musiałem dać swój WRS.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 33 gości

cron