O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
nicola21
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2011 22:26

Wizy do USA dla Polakow mieszkajacych obecnie w UK

Postautor: nicola21 » 23 gru 2008 15:20

Jestem Polka i mieszkam obecnie 4 miesiac w Londynie. 23.01 chcialabym wyjechac na tydzien do USA razem z rodzina,u ktorej pracuje jako aupair.
Problem jest w tym,ze nie mam wizy:/. Czy jest mozliwosc zebym mogla ubiegac sie o wize w Londynie a nie w Polsce ? Znacie polskie biuro podrozy w Lnd,u ktorego moglam to wszystko zalatwic?[/b]

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 23 gru 2008 16:51

Nie słyszałem aby biura podróży "załatwiały"wizy.Wizę trzeba zdobyć osobiście w każdym konsulacie US nie tylko w Polsce i nie ma najmniejszego znaczenia w którym konsulacie ją załatwiasz, nadal jesteś obywatelką Polską starającą się o wizę do US. Nie jest ani łatwiej ani trudniej jest tak samo.Ogólnie nie robią teraz żadnych problemów.Najpierw trzeba jednak umówić się na rozmowę np.telefonicznie.Często jest tak że powiadamiają sms-em kiedy można już odebrać dokument.Poniżej adres gdzie trzeba będzie udać się osobiście.

24 Grosvenor Square
London, W1A 2LQ

adres strony z dodatkowymi informacjami:

http://london.usembassy.gov/index.html

nicola21
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2011 22:26

Postautor: nicola21 » 24 gru 2008 03:21

Wielkie dzieki za bardzo szybka odpowiedz.Wybiore sie tam po swietach. A czy wiesz moze jakie pytania sa zazwyczaj zadawane podczas rozmowy z konsulem? I czy powinnam mniec przy sobie jakies wazne dodatkowe dokumenty oprocz dowodu osobistego i paszportu?
Ile przewaznie trzeba czekac na spokanie z konsulem i jak dlugo trzeba czekac na wize? Ile kosztuje wiza?
Boje sie ze moge nie zdazyc wszystkiego zalatwic :/,skoro do USA chce leciec 23.01.2009

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 25 gru 2008 00:44

...gonzolewski czy starales sie o wize w konsulacie USA w Londynie? zeby pisac ze ...ogolnie nie robia zadnych problemow...
moje doswiadczenie nie jest pozytywne, choc ma date 2006 wiec moze nie do konca swieze...
wiem jedno: rozmowa z konsulem USA przypomina mi rozmowe ze straza graniczna bylego ZSRR: oni wiedza lepiej od ciebie po co ty jedziesz...
...wg nich milalem wieksze szanse gdybym staral sie w Polsce...
a swoja droga , ciekawi mnie jak teraz to wyglada... napisz ... napiszcie...

adolfainsley
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2016 12:01

Re: Wizy do USA dla Polakow mieszkajacych obecnie w UK

Postautor: adolfainsley » 28 kwie 2016 12:04

Wielkie dzieki za bardzo szybka odpowiedz.Wybiore sie tam po swietach. A czy wiesz moze jakie pytania sa zazwyczaj zadawane podczas rozmowy z konsulem? I czy powinnam mniec przy sobie jakies wazne dodatkowe dokumenty oprocz dowodu osobistego i paszportu????


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości