O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Janxx
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2007 16:26

[Ankieta] Otwieram kafejke internetowa - prosze o pomoc

Postautor: Janxx » 06 paź 2007 16:32

Witam!

Wraz z kolezanka prowadze badania rynku pod katem ewentualnego otwarcia kafejki internetowej. Jednym z ich elementow jest ankieta, badajaca zwyczaje i preferencje dotyczace korzystania z Internetu. Wszystkich chetnych prosimy pomoc i jej wypelnienie. W zamian mozemy podzielic sie wynikami. Gdyby ktos byl zainteresowany, mozemy takze poinformowac o ewentualnym otwarciu :) . Link do ankiety znajduje sie tutaj:

http://www.ebadania.pl/b596ae9d6f89eb8a

Dziekuje i pozdrawiam


--
Jan-xx

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 paź 2007 16:55

W czasach kiedy ludzie mają neta w domu albo przenośnym gadzecie to troche pomysł nie na czasie no chyba,że w miejscu "specyficznym"ze względu na zagęszczenie ludzi np.okolica dworca PKP w Warszawie jak byłem przejazdem to prawie tam miejsc nie było.Głównie ludzie przejezdni zapewne tam siedzieli ale już gdzie indziej raczej widziałem kafejki"świeżo"zamknięte.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 paź 2007 20:49

Zdecydowanie. Lepiej zaloz sobie mala elektrownie turbinowa na olej po frytkach i wyemigruj do Wroclawia.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 paź 2007 21:52

Pewnie,że tak.Czy jest coś lepszego niż bycie kapitalistą we własnym kraju?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 07 paź 2007 11:10

Gonzo pisze:Pewnie,że tak.Czy jest coś lepszego niż bycie kapitalistą we własnym kraju?


Owszem jest. To NIE bycie idiota. Gdziekolwiek.

Janxx
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2007 16:26

Postautor: Janxx » 07 paź 2007 13:12

Gonzo pisze:W czasach kiedy ludzie mają neta w domu albo przenośnym gadzecie to troche pomysł nie na czasie no chyba,że w miejscu "specyficznym"ze względu na zagęszczenie ludzi np.okolica dworca PKP w Warszawie jak byłem przejazdem to prawie tam miejsc nie było.Głównie ludzie przejezdni zapewne tam siedzieli ale już gdzie indziej raczej widziałem kafejki"świeżo"zamknięte.


Ja rowniez widzialem kafejki swiezo zamkniete, ale takze swiezo otwierane, ktore teraz prosperuja dobrze. Badanie rynku, miedzy innymi ankieta, jest mi miedzy innymi po to, aby dac odpowiedz na pytanie, dlaczego jedne funkcjonuja dobrze, a inne upadaja. Mysle, ze szanse na powodzenie daje zwiekszanie sie migracji ludnosci. Mysle o stworzeniu miejsca, gdzie dostep do kompa oraz netu nie bylby glownym punktem programu. Mysle o stworzeniu miejsca, gdzie mozna by bylo zjesc kanapki, ciastka i napic sie dobrej kawy w oryginalnym, spokojnym wystroju. To mialyby byc atuty, ktorych nie mozna doswiadczyc, siedzac na necie w domu lub z komorka na lawce w parku. To wszystko w polaczeniu ze starannie dobrana lokalizacja.

Dzieki za komentarz, pozdrawiam!

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 07 paź 2007 23:21

Pomysl fajny, ale bez super lokalizacji bedzie qpa.

a super lokalizacja to $$$$...

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 08 paź 2007 01:21

hm, tak jak tu powiedziano, internet w tym momencie stal sie na tyle tani ze nikomu sie nie chce raczej łazić, wiadomo dworce itp ludzie oczekujący na pociągi i samoloty sie nudzą, są gotowi zapłacić za Hot spot czy kompa,
pomysł knajpy + internet to już inna bajka po prostu zrób fajną knajpkę a że będzie dostęp przez Wifi to już dodatek, generalnie ja bym się już nie oparł na dostępie do netu typu jak dawniej, kilkanaście kompów i ileś tam gier.
Hm, w Polsce nie ma zwyczaju wychodzenia na przerwę a właśnie tacy ludzie często sa klientami kafejki gdzie wcinają kanapkę popijają kawa i klepią maila do dzieciaka w domu :)
policzcie koszty pozwoleń związanych z kawiarnią, ubezpieczenia itd
paskudnie dużo zapału potrzebujecie by to w Polsce pociągnąć, ale szczerze wam życzę jak najlepiej i trzymam kciuki :)

Janxx
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2007 16:26

Postautor: Janxx » 08 paź 2007 02:30

user190255 pisze:policzcie koszty pozwoleń związanych z kawiarnią, ubezpieczenia itd
paskudnie dużo zapału potrzebujecie by to w Polsce pociągnąć, ale szczerze wam życzę jak najlepiej i trzymam kciuki :)


Nie w Polsce - w Edynburgu. Jesli dobrze mi wiadomo (nie badalem szczegolowo), nie potrzeba zadnych pozwolen.

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 08 paź 2007 02:38

ja mam taka knajpe obok pracy(pln londyn)
zawsze pelna,miedzy 5pm-9pm tlok
oprocztego serwuja wspaniale espresso,cherbatki,soczki,czipsy itd..

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 08 paź 2007 14:08

Janxx pisze:
user190255 pisze:policzcie koszty pozwoleń związanych z kawiarnią, ubezpieczenia itd
paskudnie dużo zapału potrzebujecie by to w Polsce pociągnąć, ale szczerze wam życzę jak najlepiej i trzymam kciuki :)


Nie w Polsce - w Edynburgu. Jesli dobrze mi wiadomo (nie badalem szczegółowo), nie potrzeba żadnych pozwoleń.


hm, nie jestem na 100 pewien, ale jezeli ma byc żywnosc to musisz coś tam zgłosić, wiem że tu tez jest coś jak sanepid, bo jak kilka lat temu pracowałem w knajpie to jak miał przyjść typowy brytyjczyk w turbanie to się chcieli pozabijać mimo że było czysto, no i ekspresowo zamówili faceta od robali żeby pozakładał pułapki.

A reszta sadze że złapać lokalizacje gdzie ludzie odpoczywają albo przychodzą, zrobić miłą estetyczną atmosferę i działać, jak wiesz założenie i prowadzenie firmy tutaj to pikuś, w sumie komputery są stosunkowo tanie, net też. Zwóciłbym ci uwagę na ewentualny pomysł zwożenia mebli do GB, wszystkie miejsca gdzie są osoby postronne, gdy wynajmujesz mieszkanie czy robisz miejsca publiczne muszą spełniać wymagania P. Poż, zazwyczaj te kupione w Polsce nie mają takiego certyfikatu, co było powodem odrzucenia mieszkania do wynajęcia do póki nie zostaną wyposażone w taki certyfikat.
Są jednak producenci którzy już maja taki certyfikat, my kupiliśmy co prawda tutaj ale polskiego producenta meble.
Na twoim miejscu tym bym się zajął, czyli szukać informacji jakie musisz spełnić wymagania by otworzyć małą gastronomie.
reszta pikuś :lol:

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 08 paź 2007 14:10

Janxx pisze:
user190255 pisze:policzcie koszty pozwoleń związanych z kawiarnią, ubezpieczenia itd
paskudnie dużo zapału potrzebujecie by to w Polsce pociągnąć, ale szczerze wam życzę jak najlepiej i trzymam kciuki :)


Nie w Polsce - w Edynburgu. Jesli dobrze mi wiadomo (nie badalem szczegółowo), nie potrzeba żadnych pozwoleń.


hm, nie jestem na 100 pewien, ale jeżeli ma być żywność to musisz coś tam zgłosić, wiem że tu tez jest coś jak sanepid, bo jak kilka lat temu pracowałem w knajpie to jak miał przyjść typowy Brytyjczyk w turbanie to się chcieli pozabijać mimo że było czysto, no i ekspresowo zamówili faceta od robali żeby pozakładał pułapki.

A reszta sadze że złapać lokalizacje gdzie ludzie odpoczywają albo przychodzą, zrobić miłą estetyczną atmosferę i działać, jak wiesz założenie i prowadzenie firmy tutaj to pikuś, w sumie komputery są stosunkowo tanie, net też. Zwróciłbym ci uwagę na ewentualny pomysł zwożenia mebli do GB, wszystkie miejsca gdzie są osoby postronne, gdy wynajmujesz mieszkanie czy robisz miejsca publiczne muszą spełniać wymagania P. Poż, zazwyczaj te kupione w Polsce nie mają takiego certyfikatu, co było powodem odrzucenia mieszkania do wynajęcia do póki nie zostaną wyposażone w taki certyfikat.
Są jednak producenci którzy już maja taki certyfikat, my kupiliśmy co prawda tutaj ale polskiego producenta meble.
Na twoim miejscu tym bym się zajął, czyli szukać informacji jakie musisz spełnić wymagania by otworzyć małą gastronomie.
reszta pikuś :lol:

Janxx
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2007 16:26

Postautor: Janxx » 08 paź 2007 14:40

ewazraju pisze:ja mam taka knajpe obok pracy(pln londyn)
zawsze pelna,miedzy 5pm-9pm tlok
oprocztego serwuja wspaniale espresso,cherbatki,soczki,czipsy itd..


A moglbys mi dac jakis namiar na te knajpe? Do Londynu raczej sie nie wybiore, ale moze udaloby mi sie cos znalezc w necie na jej temat. Ewentualnie moglbys mi napisac w skrocie, czym sie charakteryzuje ta knajpa?

Janxx
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2007 16:26

Postautor: Janxx » 08 paź 2007 14:49

user190255 pisze: Zwróciłbym ci uwagę na ewentualny pomysł zwożenia mebli do GB, wszystkie miejsca gdzie są osoby postronne, gdy wynajmujesz mieszkanie czy robisz miejsca publiczne muszą spełniać wymagania P.


Czego mam konkretnie szukac? "P Certificate"?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 152 gości