O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 25 lis 2008 12:32

bylo konkretnie?

nawet bardzo :)

Przyczepilem sie, bo drazni mnie wybiórcza tolerancja, tolerujecie gdy jakis facet lubi miec fiuta innego faceta w tylku a nie potraficie przelknac tego ze ktos moze miec inne poglady (jak glupie czy madre by one nie byly). Jesli w takich zalozeniach chce wychowac dziecko to jego sprawa.

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 25 lis 2008 12:39

banita, pytanie bylo do Ciebie. jaki wiek uznajesz za odpowiedni? :)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 lis 2008 12:48

taki w jakim dziecko przyjdzie do mnie i sie o to spyta albo kiedy dowie sie od kolegow z podworka

jak przyjdzie spytac to nie bede ciol glupa i mu odpowiem bo przeciez i tak predzej czy pozniej sie dowie

na kolegow wplywu nie mam chyba ze zamkne dzieciaka w piwnicy

swoja droga rozmowa jest czysto teoretyczna bo zanim moj dorosnie do takich pytan i zagadnien to one juz dzieki bogu nie beda tematem tabu i ludzie nie beda sie klocili kto ma racje - mam nadzieje :)

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 25 lis 2008 13:23

banita, nie wykrecaj kota ogonem, nie rozmawiamy o tym kiedy Ty bedziesz mowil o tym swojemu dziecku (mozesz to zrobic w dowolnym momencie) ale o tym kiedy szkola bedzie o tym z dzieciakami rozmawiala. :)) gdyby nauczyciel Twojego dzieciaka zapytal cie, w jakim wieku dzieci powinny byc nauczone o co chodzi z homoseksualizmem albo zwiazkami partnerskimi, co bys powiedzial?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 lis 2008 13:35

hehe nic nie wykrecam

ja wiedzialem co z czym i jak jak mialem 10 lat albo cos kolo tego wiec to byla odpowiednia pora - teraz dzieci dojzewaja wczesniej wiec moze mniej niz 10 lat? jest to nadal czysto teoretyczne pytanie bo to zalezy od tego jakie jest dziecko i teraz moge mowic ze 10 lat wydaje sie ok (bo ja tak mialem) ale jak moje dziecko bedzie miec 10 lat to moge uznac ze jest jeszcze za wczesnie - a moze (oby) okaze sie madrzejsze od tatusia i bedzie wiedziec wczesniej

czy to odpowiada na twoje pytanie?

ps. dziecko posle do katolickiej szkoly wiec tego typu dylematy chyba mi odpadaja:)

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 25 lis 2008 13:44

tak, to odpowiada na moje pytanie, dziekuje :) zdaje sobie sprawe ze kazde dziecko rozwija sie indywidualnie, ale program szkolny to program szkolny, nigdy nie dopasujesz go idealnie do indywidualnych potrzeb dzieci. to moga tylko zrobic rodzice :)

co do Twojego dylematu, to chyba jednak od niego nie uciekniesz. quote z tego samego artykulu co wczesniej...

Minister zapewnia, że katolickie szkoły otrzymają dodatkowe wskazówki, które pomogą im zaakceptować konieczność realizacji wszystkich punktów programu - w tym także nauczania o antykoncepcji, aborcji i homoseksualizmie - równolegle z przekazywaniem katolickiego światopoglądu.

Według Służby Kształcenia Katolickiego (Catholic Education Service, CES), przekaz nie będzie sprzeczny, przekazu, choć można by sądzić, że najpierw będzie się ich uczyć faktów na temat antykoncepcji, a potem je dezawuaować. Oona Standard, dyrektorka CES, mówi: "Młodzi ludzie mają prawo zapoznawać się z najnowszą wiedzą. Możemy jednak zapewnić, że równocześnie zapoznają się też z wartościami swojej wiary".


ciekawa w sumie jestem jak szkoly katolickie z tego wybrna. 'homoseksualizm nie jest w swietle prawa karalny i nie powinno sie takich osob dyskryminowac, w swietle naszej religii, jest jednak zly' hmmm.... to bedzie trudna lekcja, szczegolnie ze niektore szesnastolatki zamiast sie czerwienic i chichotac lubia 'zagiac' nauczyciela :twisted:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 lis 2008 13:52

wybrana tak samo nieudolnie jak pewnien ksiadz 2 tyg temu tlumaczacy mi ze teoria ewolucji i biblia wcale nie mowia czego innego tylko teoria ewolucji jest w bibli zapisana i darwin nie odkryl niczego nowego :) tak sie zamotal w swoich tlumaczeniach ze na koniec juz sam chyba nie wiedzial o czy mowi

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 25 lis 2008 13:57

mamma mia! badz tu czlowieku madry i wybierz dobra szkole :lol:

czemu wszyscy sla dzieci do tych katolickich? maja mniejsze klasy? wiecej bialych dzieci? katecheze?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 lis 2008 14:13

bo jest najblizej ? :)

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 25 lis 2008 14:22

poslesz dzieci do katolickiej szkoly, bo masz blizej, niz do publicznej? rozumiem ze wychodzisz z zalozenia ze w jednej i drugiej dziecko bedzie w jakis sposob indoktrynowane, wiec nie robi Ci to roznicy :lol: :lol: :lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 lis 2008 14:41

bo mam blizej i jestem katolikiem? bo jest tam chyba spokojniej? a to w jaki sposob bedzie idoktrynowane ma maly wplyw dopoki miesci sie w tolerowanych przezemnie granicach - jak dorosnie to samo wybierze droge jaka bedzie isc

szkola publiczna vs katolicka to jest az tak rozna - jakby bylo szkoly muzulmaskie albo buddyjskie to robi to roznice

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 25 lis 2008 14:46

to juz lepsze wyjasnienie :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 32 gości

cron