O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
rzemieniuk
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2008 18:09

WYPŁATA CZEKU - pomóżcie

Postautor: rzemieniuk » 12 paź 2008 18:15

Mam pytanie -
miałem konto w HSBC - po powrocie do Polski firma na angielski e@mail wysłala mi kase na konto - jednak kolega któremu zostawiłem karte do bankomatu nie wypłacił kasy - po 3-miesiącach HSBC zamkneło mi konto i odesłała czek na adres gdzie bylem zameldowany i........

Jak ktoś może wypłacić pieniądze - jak nie mam konta i nie ma mnie w Anglii.

Czy można wypłacić taki czek w Polsce - gdzie i za ile

Czy ktoś może wypłacić imienny czek w Anglii.


Co radzicie

[/b]

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 12 paź 2008 19:23

coś nie teges z tym czekiem, bo jak by było Ok to by czek został zamieniony na pieniadze, a ze konto zamknięte.... coś dziwnego, a co w liście było napisane?
czy ktoś nie próbował wykorzystać twojego konta do "dziwnych" powiedzmy na kilkadziesiąt tysięcy futów, transwerów ?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 13 paź 2008 07:20

Sasiad ostatnio wrocil do Pl i mial podobna sytuacje. Czek mozna zrealizowac w niektorych polskich bankach (nie wiem niestety w ktorych, podzwon i popytaj) tyle ze po pierwsze musisz zalozyc tam konto (to akurat normalne) a po drugie trwa to bardzo dlugo (miesiac chyba...?).

rzemieniuk
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2008 18:09

Postautor: rzemieniuk » 13 paź 2008 20:11

Problem był taki - mieszkałem u kolegi a bank po założeniu konta chciał abym dostarczył jakiś dokument stwierdzający że mieszkam w tym mieszkaniu czy jestem tam zameldowany.

sytuacje tą próbowałem wyjaśnić przed wylotem do Polski - niby było ok. Natomiast w poczcie po kilku tygodniach kolega znalazł koperte do mnie - którą przeczytałem po dostarczeniu dopiero w Polsce - gdzie było że moje konto zostało zamknięte a pieniądze wypłacone w postaci czeku.

Teraz Czeku nie może zrealizować osoba trzecia a ja musiałbym specjalnie leciec do UK po to aby założyć konto i wybrać pieniądze.

Dlatego nie wiem co robić i jakie może być wyjście z tej sytuacji.

Jeśli macie pomysł - to czekam na info.

Pozdrawiam

krzysiekkk
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2007 11:08

Postautor: krzysiekkk » 14 paź 2008 13:04

hej,
bylem w podobnej sytuacji. HSBC wyslalo mi list z powiadomieniem ze juz nie chca ze mna wspolpracowac bo sie nic na koncie nie dzieje. Dolaczyli czek na kwote jaka pozostawala na rachunku w danej chwili. Czek spokojnie realizujesz w wiekszych polskich bankach ale....po pierwsze bank kasuje prowizke nie pamietam ile ale mi to wyszlo kolo 80 zl (!!!!) i procedura miedzybankowa celem sprawdzenia czeku itd...trwala okolo 3 tyg od zlozenia dyspozycji. Tyle w temacie.
K.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 14 paź 2008 13:54

Po jakim czasie dostales powiadomienie ze nic sie na koncie nie dzieje ? Zupelnie nic sie nie dzialo czy chodzilo im o to ze Twoja wyplata przestala wplywac ?
Inne banki tez robia takie numery czy tylko HSBC ?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 14 paź 2008 14:01

mam konto w Nationwide na ktorym od 4 lat nic kompletnie sie nie dzieje i nikt mi go nie zamknol

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

mmm

Postautor: JORDIN17 » 14 paź 2008 18:07

po pierwsze beznadziejeny ten HSBC! po drugie a nie daloby sie zglosic do nich by wpalcili ieniadze w jakis inny sposob?moze przelac na konto kolegi lub do polski,jak oni sobie tak o moga konto zamknac i wyslac czek jak nawet nie wiedza czy tam mieszka dana osoba,albo poprosic bank by wypisal czek na czyjes imie kolegi ktory ma konto w anglii np,taka jedyna rada,to chyba trzeba z bankiem zalatwiac niestety i to pewnie zajmie troche czasu,powodzenia

krzysiekkk
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2007 11:08

Postautor: krzysiekkk » 14 paź 2008 19:36

tak dokladniej to bylo tak ze zakonczylem prace w pewnej firmie i pieniazki juz nie wplywaly na konto. na koncie bylo kilkanascie stowek. Robilem drobne zakupy plus jeden grubszy zakup laptopa przez internet z tego konta. Ale wplat nie bylo. Mysle ze ten liscik od nich mogl przyjsc po okolo pol roku od zakonczenia moich wplat. Czy moga czy nie moga? Pewnie moga skor robia. HSBC to jeden z liczacych sie bankow NA SWIECIE. Po roku wrocilem do tej pracy i chcialem odnowic konto. poszedlem do nich osobiscie i rozmawialem z tellerem pokazujac mu ten list i pytajac dlaczego. Gosc cos posprawdzal w compie i historii mojego rachunku , gdzies tam zadzwonil i z zawodowym usmiechem zrozumienia powiedzial ze niestety ale nie chca juz ze mna wspolpracowac. Wkurzylem sie mocno ale na drugi dzien poszedlem do Barclays i nie zaluje ze tak sie stalo.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 131 gości