O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
kewals
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2007 12:47

Fala powrotu do Polski z UK.!!!

Postautor: kewals » 30 wrz 2007 12:52

Nie wiem czy to propaganda(Kacza) czy faktycznie statystki oddaja realna sytuacje?

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 30 wrz 2007 23:56

no cóż czesc ludzie faktycznie wraca, cześć tylko na chwile inni może na zawsze,
ja kiedyś też uwierzyłem bo czułem się patry jotą i wróciłem na 7 lat,
Przekonałem się ze jedynym celem prawa jest wyssanie pieniędzy, a jak skutecznie prowadzisz firmę to znajda sie panowie i panie którzy skutecznie zweryfikują czy potrafisz współpracować czy tez bezzasadnie wchodzisz konkurencji w drogę która umie "współpracować"
Dziękuje drugi raz nie popełnię błędu, polowe życia mam za sobą i coraz mniej czasu na eksperymenty, czas na korzystanie z życia.
Tu mam jasne reguły silną walutę i niemal zerowe koszty urzędowe prowadzenia firmy.
Niektórzy wrócą, inni beda sobie pluli w brodę... a cześć będzie dalej WALCZYC zamiast żyć, ja się nie czuje partyzantem i nie che całe życie walczyć chce żyć, zwiedzać świat spełniać swoje dość kosztowne Hobby i w czasie wolnym się bawić

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Re: Fala powrotu do Polski z UK.!!!

Postautor: ODINN » 01 paź 2007 07:39

kewals pisze:Nie wiem czy to propaganda(Kacza) czy faktycznie statystki oddaja realna sytuacje?


o kur*** co za bzdury wypisujesz... skojarz moze pore roku... koniec wakacji, wszyscy mykaja albo na studia albo do szkoly...

a wladza jak zwykle dumnie wnosi okrzyki o masowym powrocie.

no prosze ja was.

tak samo bylo o statystykach o spadajacym bezrobociu w polsce...

jaa
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2007 20:39

Postautor: jaa » 03 paź 2007 21:35

co do powrotów wcale to nie jest takie niemożliwe i kwestia nie jest jak chciałaby opozycja, by zmanipulowani przez michnikowszczyzne myśleli, sposobie Rzadzenia obecnego Rządu ale w braku mieszkań .
różewie, dźwigając nawet 10-cio krotnie w ciągu 12 miesiecy cenę niektórych mater. budowlanych za pośrednictwem zagranicznych lewicowych, obdarowanych przez różewie włascicieli polskich cegielni, cementowni, gipsowni aby PiS nie mógl realizować projektu budowy mieszkań i innych . co do płac w ciągu ok. 12 miesiecy średnio podskoczyły o 20% a np. w budownictwie o 40%, informatycy to standard pensja ok. 10 000 zł (przynajmniej w niektórych miastach)

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 04 paź 2007 11:34

widzę że twoje pojmowanie ogranicza się do teorii spiskowych że jakiś polityk zarządza wszystkimi importerami i firmami, również tymi prywatnymi? chyba żartujesz.
Ceny wzrosły bo wielu uwierzyło ze wróci do polski, co niektóre banki udzieliły kredyty na zarobki z zagranicy ludzie pobrali kredyty i kupują mieszkania.
fakt że od kilku lat trwa duża inwestycja w biurowce przez międzynarodowe korporacje.
No i jeszcze musimy pamiętać o rynku chińskim który niczym czarna dziura wchłania każdą ilość materiałów również z polski!

pamiętasz jakieś 10 lat temu w hutach Sendzimira i Katowice, zamykano kolejne hale, a całe hektary w opróżnionych halach były zapełniane stosami na 20 metrów stali, której nie można było sprzedać, pewnego roku wszystko zniknęło wciągu wręcz chyba miesiąca... gdzie poszło? do CHIN!

Ceny wzrosły choć to nie normalne bo okazuje się że są to ceny absurdalne, ale żad też ma w tym udział, gdyby zależało im na budownictwie zwolnili by budownictwo z podatku obrotowego, budownictwo ruszylo by jeszcze szybciej a ceny spadły.
Ale co tu gadać jak Atutem do wyboru PIS ma być likwidacja remontów dróg bo sprawiają utrudnienia. hehe barani śmiech

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 paź 2007 16:36

Było wiadomo od samego początku,że po paru lub kilku latach emigracji nastąpią powroty.Ten czas właśnie nadszedł.Te dane to nie kacza propaganda tylko dane z brytyjskiego urzędu wydającego pozwolenia na pracę-NIN na podstawie,którego stwierdzono,że liczba ubiegających się o pracę z Europy środkowo wschodniej-głównie z Polski spadła o prawie połowę w porównaniu z latami ubiegłymi.
W Polsce też można zauważyć po wypowiedziach wielu znajomych o ich chęci powrotu.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 paź 2007 20:45

Gonzo pisze:Było wiadomo od samego początku,że po paru lub kilku latach emigracji nastąpią powroty.Ten czas właśnie nadszedł.Te dane to nie kacza propaganda tylko dane z brytyjskiego urzędu wydającego pozwolenia na pracę-NIN na podstawie,którego stwierdzono,że liczba ubiegających się o pracę z Europy środkowo wschodniej-głównie z Polski spadła o prawie połowę w porównaniu z latami ubiegłymi.
W Polsce też można zauważyć po wypowiedziach wielu znajomych o ich chęci powrotu.



1. W UK nie ma czegos takiego jak pozwolenia na prace dla Polakow, buraku.

2. Jesli liczba przyznanych NIN maleje to oznacze ze zmniejsza sie liczba PRZYJEZDZAJACYCH a nie ze ludzie WYJEZDZAJA, bo o NIN starasz sie po przyjezdzie, buraku.

3. Buraku.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 paź 2007 21:41

Numer NIN służy nam do rejestracji w brytyjskim systemie ubezpieczeń społecznych i w systemie podatkowym.Wiem o tym nie od dziś.To,że użyłem słowa" pozwolenia o prace"nie oznacza zaraz że można mnie wyzywać od buraków.No ale cóż...reprezentujesz "poziom"charakterystyczny dla mniej reprezentatywnej grupy Polaków w UK.Zapewne pracujesz na budowie.

To,że liczba wyjezdzających do Uk zmalała drastycznie można zauważyć też po tym ,że ludzie a szczególnie ci młodsi przestali entuzjastycznie gadać o UK.Nastąpiło coś zupełnie odwrotnego.Jeśli słyszy się o UK to raczej w nienajlepszych skojarzeniach.Ludzie postawili na swój kraj.

nazirus
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 02 wrz 2007 17:42

Postautor: nazirus » 06 paź 2007 22:31

Taaa , teraz entuzjastycznie mowia o polsce - ziemi obiecanej ...

a z tymi powrotami ...czytalem ze chodzi o jakies 10000 . Liczba zawrotna . :lol: A tak wogole to poczekajmy na otwarcie niemiec . Ostatni gasi swiatlo :) To ze im tu brakuje paru polakow - nie znaczy ze wrucili do kraju , raczej watpliwe :wink:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 07 paź 2007 15:27

Do Niemiec??? Hhahaah.A kto tam jezdzi?Chyba Ci najbiedniejsi z popegeerowskich wsi na szparagi albo truskawki.Niemiecki pracodawca ma fatalną opinię.Choć nawet grupa systematycznie co roku jest coraz mniejsza.


"Setki Polaków decyduje się na wcześniejszy powrót w Wielkiej Brytanii do ojczyzny z powodu wysokiej przestępczości oraz aktów rasizmu - pisze "The Observer".

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=1498f

nazirus
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 02 wrz 2007 17:42

Postautor: nazirus » 07 paź 2007 15:57

Wez mnie nie rozsmieszaj - jakie powroty ? Jaka zla opinia ? Wiecej krajow ma dla nas otwarty rynek , zmienilo sie miejce docelowe . A w niemczech pracowalem pare lat wiec nie opowiadaj tutaj glupot :lol: W grudniu to pewnie powiesz ze sie wyjazdy wogole skonczyly , bo wszyscy wracaja :lol:

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 07 paź 2007 16:34

Jak dla mnie moga wracac, ale moga i zostac. Mnie to wszystko jedno.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 07 paź 2007 19:33

Studenci i licealiści wrócili a Ci sie podniecają że fala powrotów, fala jak w kiblu chyba :)
Podpieranie sie oficjalnymi danymi w przypadku emigracji polaków, to pomyłka, przecież spora część i tak pracuje na czarno.
Narzekają i najwięcej szumu robią Ci którym sie nie udało znaleźć pracy i musieli (a nie że chcieli) wrócić do kraju. Lepiej przecież opowiadać że to wina tej syfiastej Anglii, niż tego że sie nie umie angielskiego :)

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 07 paź 2007 19:51

Numer NIN służy nam do rejestracji w brytyjskim systemie ubezpieczeń społecznych i w systemie podatkowym.Wiem o tym nie od dziś.


o dzizas... napewno?

to swiadczy jedynie o tym, ze:

po 1 - rynek pracy powoli sie zapelnia
po 2 - zaczyna sie "martwy" sezon jezeli chodzi o prace - jak zawsze w zimie
po 3 - wszyscy wracaja po wakacjach do domu

skad tu wniosek o masowych powrotach?

poczekaj sobie do wiosny/lata znowu bedziesz mial masowe wyjazdy i... oczywiscie w polsce bezrobocie spadnie :shock: :D

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 07 paź 2007 21:31

Dajmy spokój z wyjazdami, praca jest w kraju. wyjazdy zagraniczne są coraz mniej opłacalne i szkodliwe dla rodzin,które niszczy rozłąka.
Nie macie pojęcia o tym jaka jest sytuacja w Niemczech. Przede wszystkim w Niemczech brakuje pracy, jakiejkolwiek pracy albowiem jest zbyt wiele mocy przerobowych pracujących na 60, a nawet 50% możliwości. Przeogromny postęp techniczny tez ma swój udział w masowym likwidowaniu miejsc pracy.Ten Kraj osiągnął taki poziom rozwoju,że doszedł do granic możliwości rozwojowych i gdyby nie export to już nastąpiłby potężny krach gospodarczy. Problem niemiecki jest wielokrotnie bardziej skomplikowany niż to sie może komuś wydawać.
Zresztą atmosfera pracy w Niemczech nie jest najlepsza.Niemców w Europie nie lubi nikt!
Jest to naród zadufany w sobie i nie szanujący
innych ludzi.Mają okropne jedzenie i są zle
wychowani
Jedyne co umieją robić to samochody.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 95 gości

cron