O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 paź 2008 11:41

“some feelings of racial prejudice”,


Ah ci hamerykanscy naukowcy i ich poprawne politycznie badania, juz raz sie popisali gdy powiazali przestepczosc wsród czarnych z olowiowymi farbami i benzyna :) to narazie wiedzie prym we wmawianiu ludziom bzdur.

Co to ma byc ? Pewne rasowe uprzedzenia ? Czemu nie spytali konkretnie ? np. Czy byles kiedys agresywny do kogos ze wzgledu na kolor skóry ? Czy zatrudnilbys kogos z gorszymi kwalifikacjami dlatego ze jest tego same koloru skóry co ty ? Normalna obawa przed innoscia z której nic nie wynika w normalnym spoleczenstwie, nie mowimy o jakis patologicznych dzielnicach.

Po drugie nawet jesli jakas czesc ma konkretne rasistowskie poglady to w stanach jest wiekszy podzial niz np w UK, tutaj nie masz czarnych gett, policja nie odstrzeliwuje czarnych w zemscie za to ze np jeden z nich zastrzelil gliniarza, nie ma tak ostrych klimatów, sa tam wieksze podzialy spoleczne i przepasc miedzy biednymi a srednio zamoznymi i przestepczosc jest duzo wyzsza.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 paź 2008 12:15

A ktore slowo w tym co napisalem sprawilo ci trudnosc? Gdzie Misiu pisal ze pisze o UK, twierdzac ze "rasizm nie istnieje"?

Zostalo zadane pytanie w sondazu:

“If you honestly assessed yourself, would you say that you have at least some feelings of racial prejudice?”


Na ktore ponad trzydziesci procent odpwiedzialo TAK

Skoro ponad trzydziesci procent PRZYZNAJE ze ma rasowe uprzedzenia to oznacza ze liczba osob z rasowymi uprzedzeniami moze by jeszcze WIEKSZA (bo nie kazdy sie do tego przyzna), ale nie MNIEJSZA (bo osoba nie bedaca rasista nie powie ze nim jest)

Twoj kompletny zaslepienie brak wyobrazni jest przerazajacy. Dopiero jak ktos kogos nije z powodu koloru skory to dla ciebie rasizm?

Holocaust nie ZACZAL sie od bicia Zydow a od dyskryminacji - haselek ze smierdza, roznosza choroby itd itp. Przed wojna nazisci z ONR wieszali takie sliczne plakaty "Zydzi=wszy i tyfus plamisty". Nie przypomina ci to haselek gloszonych przez niektorych rasistow o tym jak to czarni czy Hindusi smierdza? To dokladnie ta sama rasistowska choroba i dokladnie tak samo sie zaczyna. I rzecz w tym by nie pozwolic jej sie rozwinac tak jak raz juz pozwolono.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 paź 2008 12:25

Skoro ponad trzydziesci procent PRZYZNAJE ze ma rasowe uprzedzenia to oznacza ze liczba osob z rasowymi uprzedzeniami moze by jeszcze WIEKSZA (bo nie kazdy sie do tego przyzna, ale nie MNIEJSZA (bo osoba nie bedaca rasista nie powie ze nim jest)

A czy ta odpowiedz nie byla wynikiem paroletniej kampanii politycznej poprawnosci ? Przecietny amerykanin nie grzeszy inteligencja i mozna nimi latwo sterowac. Przyklad, po zamachach na WTC znajomego pytali czemu nie ma flagi USA na samochodzie, czy jest z "nimi" ? :)
Tym razem wmówiono ludziom ze maja czuc sie zle gdy nie lubia kogos o innym kolorze skóry bez zastanawiania sie czemu naprawde go nie lubia, bo przeciez wiadomo ze chodzi o rasizm.
Czemu ludzie wychowani w skrajnie katolickich rodzinach maja wyrzuty sumienia jak wala konia albo ociagaja sie z seksem ? Bo im wmówiono ze to jest zle i maja sie czuc zle z tego powodu.

Twoj kompletny zaslepienie brak wyobrazni jest przerazajacy. Dopiero jak ktos kogos nije z powodu koloru skory to dla ciebie rasizm?

Podalem przeciez przyklad z zatrudnianiem, czemu wybrales tylko ten z biciem ?

Holocaust nie ZACZAL sie od bicia Zydow a od dyskryminacji - haselek ze smierdza, roznosza choroby itd itp. Przed wojna nazisci z ONR wieszali takie sliczne plakaty "Zydzi=wszy i tyfus plamisty". Nie przypomina ci to haselek gloszonych przez niektorych rasistow o tym jak to czarni czy Hindusi smierdza? To dokladnie ta sama rasistowska choroba i dokladnie tak samo sie zaczyna.

Ile razy mozna histerycznie powolywac sie na zydów, holocaust i druga wojne swiatowa ? to juz jest nudne, to kawal historii, bylo, minelo, przykro mi z powodu tylu zabitych ale zydom malo przykro gdy rozjedzaja palestynskie domy wraz z zawartoscia.
Nie przypominam sobie na forum tekstów ze ktos smierdzi jesli byly jakies zarzuty to do stylu bycia, przestepczosci, benefitów itp.

Jestem za tepieniem rasizmu ale bez histerii i nie jesli ma to oznaczac oddanie sie politycznej poprawnosci bo wtedy jest to popadanie z jednej chorej ideologii w druga

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 paź 2008 12:43

Tym razem wmówiono ludziom ze maja czuc sie zle gdy nie lubia kogos o innym kolorze skóry bez zastanawiania sie czemu naprawde go nie lubia, bo przeciez wiadomo ze chodzi o rasizm.


Teraz z kolei ty popadasz w przesade. "Wmowiono ludziom"? W tym pytaniu nie pytano czy sie kogos lubi czy nie; bylo jasno sformulowane: czy masz jakiekolwiek uprzedzenia rasowe. I na to pytanie trzydziesci procent respondentow odpwoiedzialo ze TAK. Co zadaje klam bzdurom pisanym przez Misia, nieprawdaz?


Podalem przeciez przyklad z zatrudnianiem, czemu wybrales tylko ten z biciem ?


Coz to za roznica ktory wybralem? :shock: Napisalem ze rasizm zaczyna sie w momencie kiedy masz uprzedzenia rasowe a nie dopiero kiedy kogos uderzysz. Moze byc inaczej: rasizm zaczyna sie w momencie kiedy masz uprzedzenia rasowe a nie kiedy kogos nie zatrudniasz przez kolor skory. Znakomita wiekszosc ludzi nigdsy w swoim zyciu nie miala okazji nikogo zatrudniac wiec takie pytanie byloby bezcelowe.


Ile razy mozna histerycznie powolywac sie na zydów, holocaust i druga wojne swiatowa ?


Holocaust, a nie druga wojne (bo ta nie byla spowodowana czynnikami rasowymi, w kazdym razie nie glownie nimi).
Tyle razy ile razy stykamy sie z rasizmem, to chyba proste?

Rasizm nie zwalczany doprowadzil do holocaustu, Ku-Klux-Klanu czy apartheidu wiec wlasnie dlatego istnienie TYCH wlasnie zjawisk podaje sie za przyklad dlaczego rasizm zwlaczac ZANIM przybierze takie formy - bo potem jest juz zwyczajnie za pozno.

Nie przypominam sobie na forum tekstów ze ktos smierdzi jesli byly jakies zarzuty to do stylu bycia, przestepczosci, benefitów itp.


A moje odniesienie nie bylo do przestepczosci czy benefitow (bo do momentu kiedy nie insynuuje sie np. ze kolor skory decyduje o wiekszej sklonnosci do popelniania przestepstw to o co chodzi?) a do kompletnych bredni wypisaywanych przez Misia - czyli zaprzeczania istnieniu rzeczywistosci takiej jaka jest, ze wszystkimi jej ulomnosciami. Zaprzeczaniu bo nie mieszcza sie w jego swiatopogladzie obszernym jak buty pieciolatka.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 paź 2008 12:47

Ja nie mam nic do rasizmu.
W Izraelu od dawna ma sie dobrze i wszyscy sa zadowoleni.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 paź 2008 12:50

usercostam pisze:Ja nie mam nic do rasizmu.
W Izraelu od dawna ma sie dobrze i wszyscy sa zadowoleni.


Poza tymi ktorzy sa jego ofiarami, nieprawdaz?

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 paź 2008 14:38

zacytuje raz jeszcze ten majstersztyk nowomowy :)

admit to harboring “some feelings of racial prejudice”


przyznalo ze zywi "pewne uczucia rasistowskich uprzedzen"
co to ma do cholery byc, moze by wierszem to napisac albo dodac dla zametu pare innych slowek :)
Czemu nie zadali prostego pytania "Czy jestes rasista?" gdzie odpowiedz by byla TAK/NIE ? Bo takimi zagmatwanymi danymi latwiej manipulowac.
Mniej amerykanów mialo by problemy ze zrozumieniem pytania ;)
W odpowiedzi na pytanie o takiej konstrukcji glos czlonka ku-klux-klanu jest tak samo wazny jak goscia któremu czarny zwinal portfel albo babki ktora nie lubi swojej czarnej kolezanki z biura bo ta glosno stuka w klawiature.
Te badania pokazaly ze 30% ludzi ma poczucie winy ze maja jakies niesprecyzowane uprzedzenia, jesli beda w takich badaniach konkretne pytania to wtedy beda one cos warte.
To ze nie ma rasizmu to owszem wielka bzdura, ale to ze ma on az takie rozmiary to mocno naciagana teza.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 paź 2008 14:42

Juz to pisales, tyle ze to zdanie z artykulu a nie z sondazu. Tamto brzmialo dokladnie:

“If you honestly assessed yourself, would you say that you have at least some feelings of racial prejudice?”

Co wedlug ciebie jest w nim niejasnego? Jak dla mnie jest krysztalowo jasne: "Jesli ocenisz sie rzetelnie, czy powiedzialbys ze masz chociaz troche uprzedzen rasowych".

Nie wspomina nic o "nielubieniu" wiec nie pisz bzdur, slowo "prejudice" jest w jezyku angielskim dosc jasno zdefiniowane.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2008 18:57 przez MarcFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 paź 2008 14:59

Ponad TRZYDZIESCI procent, niezaleznie od koloru skory (bo rasisci sa i czarni i biali).

czyli sa rasistami czy maja jakiestam uprzedzenia rasowe ? Bo z tego co napisales wynika ze 30% amerykanów to rasisci. Pomysl logicznie, gdyby tak bylo, jak moglo by takie spoleczenstwo funkcjonowac na normalnych zasadach ? Czy gosc któremu np. czarny zwinal portfel i przez to jest troche uprzedzony ale nie przeszkadza mu to miec czarnych kolegów to rasista ? Bo wg tego sondazu by sie zalapal.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 paź 2008 15:10

Dobrze, nie bede czepial sie slowek: ma uprzedzenia rasowe
uprzedzenie «nieuzasadniony, negatywny stosunek do kogoś lub czegoś»

Czy gosc któremu np. czarny zwinal portfel i przez to jest troche uprzedzony

Czy jesli bialy zwinie ci portfel to bedziesz uprzedzony do bialych?
Dobrze, w tym przypadku dyskusja jest bezprzedmiotowa jako ze nie roznimy sie az tak skrajnie - ty po prostu przypisujesz mi poglady ktorych nie posiadam a ja przypisuje ci uprzedzenia ktorych tez byc moze nie masz.
Chociaz to moze nawet nie o uprzedzenia chodzi a twoja uparta chec do bronienia czyichs bredni. Zapedzasz sie nieco wychodzac z zalozenia ze jesli ja cos pisze to bedzie to dla ciebie w oczywisty sposob "przegiete" a przeciez nie zawsze tak jest. Powiedzialbym nawet ze zazwyczaj nie jest - ja nie faworyzuje zadnej z ras a tylko nie dopuszczam do dyskryminacji z powodow rasowych (czy seksualnych, w kazda strone), a to zasadnicza roznica.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2008 18:58 przez MarcFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 paź 2008 15:22

Czy jesli bialy zwinie ci portfel to bedziesz uprzedzony do bialych?

Nie ale jesli bedzie np. kibolem to bede uprzedzony do kiboli, to naturalna reakcja obronna organizmu ze zapamietujemy okolicznosci w których cos zlego sie stalo zeby to sie nie powtórzylo.

Dobrze, w tym przypadku dyskusja jest bezprzedmiotowa jako ze nie roznimy sie az tak skrajnie - ty po prostu przypisujesz mi poglady ktorych nie posiadam a ja przypisuje ci uprzedzenia ktorych tez byc moze nie masz.

Mam uprzedzenia które nieraz wyrazalem na forum ale nikomu one nie szkodza i nie przeszkadzaja mi one miec znajomych we wszystkich odcieniach pomiedzy bialym a czarnym :)
Jesli poznaje np czarnych z Nigerii czy RPA bede negatywnie uprzedzony poniewaz wsrod nich jest najwiecej rasistów, za to jesli beda np. z Jamajki czy Europy to bede np. pozytywnie uprzedzony (o ile jest taka konstrukcja mozliwa :)) bo tak sie zlozylo ze ludzie ktorych poznalem stamtad byli spoko. Moje uprzedzenia koncza sie na tym ze jestem bardziej ostrozny.

Chociaz to moze nawet nie o uprzedzenia chodzi a twoja uparta chec do bronienia czyichs bredni.

o tym co twój pupilek :P napisal to nawet nie chece mi sie dyskutowac bo jak mozna gadac o czyms cos co zdrowy rozsadek obala w pol sekundy, odnosilem sie tylko do twojego artykulu

Zapedzasz sie nieco wychodzac z zalozenia ze jesli ja cos pisze to bedzie to dla ciebie w oczywisty sposob "przegiete" a przeciez nie zawsze tak jest.

Nooo, na tematy rasowe to zazwyczaj bywa.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 paź 2008 15:33

Artur79 pisze:o tym co twój pupilek napisal to nawet nie chece mi sie dyskutowac bo jak mozna gadac o czyms cos co zdrowy rozsadek obala w pol sekundy, odnosilem sie tylko do twojego artykulu


Uhm. I na cale szczescie bo juz myslalem ze naprawde ci cos ten tego... :P
Milego weekendu.



Off-topic wydzielony do
http://forums.londynek.net/gb/viewtopic ... 2708#22708
Ostatnio zmieniony 17 paź 2008 19:02 przez MarcFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 paź 2008 16:25

MarcFloyd pisze:
usercostam pisze:Ja nie mam nic do rasizmu.
W Izraelu od dawna ma sie dobrze i wszyscy sa zadowoleni.


Poza tymi ktorzy sa jego ofiarami, nieprawdaz?


Ofiary najczesciej nie zyja, wiec co maja miec przeciwko ? :)

(to taka ironiczna wypowiedz na Twoja o aborcji ;) )

endek
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 31 maja 2008 23:03

Postautor: endek » 19 paź 2008 04:42

:evil: tojest wlasnie rasista-taki maly diabelek ktory nie pozwala zyc normalnie.tylko miesza i szuka roznic aby nimi sklocic.Ale musze jeszcze dodac ze denerwuja mnie stwierdzenia typu--czy mozna ludzi dzielic ze wgledu na kolor skory---jezeli ktos uwaza ze murzyn czy azjata rozni sie od europejczyka tylko kolorem skory,to proponuje wizyte u okulisty.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 paź 2008 13:16

jezeli ktos uwaza ze murzyn czy azjata rozni sie od europejczyka tylko kolorem skory,to proponuje wizyte u okulisty.


Jezeli ktos uwaza ze jeden czlowiek jest lepszy/gorszy od niego ze wzgledu na kolor skory czy ksztalt nosa to proponowalbym natomiast wizyte u psychiatry :lol:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 172 gości