O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
adipexiara
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2008 20:22

nie moge przewiesc pieska do UK:(...SmuUutna:(

Postautor: adipexiara » 19 wrz 2008 16:12

Smutno mi bo wyczytalam ze od pobrania mojemu pieskowu krwi musze odczekac 6 miesiecy zanim go przywiaze do UK..:(:( smutno mi.. chcialam mezowi zrobic niespodzianke i przywiesc pieska na swieta...... mysle nad tym, czy moze da sie to obejsc.... jakos..... moze zmienic date i juz.... no nie wiem:(
moze komus z was udalo sie to ominac??? choc watpie..... noOoormalnie mam dola....... :cry:

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 19 wrz 2008 17:37

Nie da się tego obejść. Scusi.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 wrz 2008 19:12

Noooo... byli na tym forum tacy co kombinowali przewiezc psinke w bagazniku... :evil:


A jakie dokladnie formalnosci nalezy zalatwic znajdziesz tutaj:

http://forums.londynek.net/gb/viewtopic.php?t=2888

dorian_gray
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2008 06:36

Postautor: dorian_gray » 20 wrz 2008 22:13

Jakieś 3 lata temu przewoziłem kota. Nie pamiętam już dokładnie wszystkich formalności, bo jestem stary i mam sklerozę, ale o ile mi wiadomo 6-miesięcznej kwarantanny nie da się "ominąć".
Szmuglu bym nie polecał, a wręcz przeciwnie, zachęcałbym do jak najściślejszego trzymania się procedur.
Przewóz kota konsultowałem ze znajomą zajmującą się zawodowo importem/exportem zwierząt w ogrodzie zoologicznym i, jeśli wierzyć jej informacjom, niespełnienie jakichkolwiek wymaganych warunków może (nie musi, ale MOżE) w najbardziej pesymistycznym wariancie zaowocować konfiskatą i uśpieniem zwierzęcia. Podobno graniczna służba weterynaryjna ma prawo podjąć taką decyzję i wówczas nie ma od niej odwołania.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 22 wrz 2008 10:03

Nie rozumiem tego, tysiace ludzi przekraczaja granice codziennie i jakos nikt ich nie bada na rozne syfy które moga przywiezc a tu z glupim kotem czy psem takie chece.

kama15
Emigrant
Posty: 102
Rejestracja: 23 lip 2008 20:51

Postautor: kama15 » 22 wrz 2008 10:22

Bo oficjalnie UK, Skandynawia i Irlandia maja status panstw wolnych od wscieklizny :lol: .
Adipexiara, tak jak wczesniej wspomnieli, nie ma co sie bawic w szmugiel:
1. moze pies nie przezyc drogi;
2. w razie wykrycia pies wedruje na kosztowno kwarantanne (odczekanie brakujacego okresu) do wprawdzie swietnego hotelu, ale na koszt wlasciciela (duuuzy!) + oplaty "manipulacyjne - jesli wlasciciela nie stac, jest zawracany na kontynent badz usypiany;
3. jest problem z ubezpieczeniem i rejestracja u weta;
4. i tak to Was kiedys czeka, procedura jest wymagana przy wjezdzie do UK, chyba, ze po przywozie zwierzaka, nie wezmiecie go dozywotnio poza teren Wysp.
Na razie moze rozjerzyj sie za dobrym transportem, wetem w okolicy, skalkulujcie ubezpieczenie i rodzaj karmy, zlapcie kontakty z miejscowymi psiarzami, ustalcie z landlordem wizje psa w domu - sporo tego do zalatwienia bywa :). I nim sie obejrzycie, bedziecie mogli jechac po psa. Powodzenia!

adipexiara
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2008 20:22

Postautor: adipexiara » 22 wrz 2008 13:57

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi:)
chcial nie chcial i tak bede musiala odczekac ten czas...... szkoda....... ale na szczescie rozmawiam z pieskiem co dziennie przez telefon:D:D
hau hau! hehe:D.. teraz mam wiekszy problem..... chce sie przeniesc by ostatni 3-ci rok studiowac lingwistyke w londynie:(.. wiecej informacji napisalam w poprawnym dziale>> wdukacja:)
pozdrawiam wszystkich serdecznie:):)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 64 gości