O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 wrz 2008 20:17

brain pisze: Pkt 4 regulaminu - usuwamy.

AnkaMak
Moderator


Buuuu hahahahahahahahahhahahahahahahahhahaha

„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych”.


Obrazek

To wytlumacz nam teraz jak rozumiesz wszystkie slowa, bo to sie liczy jak ty cos rozumiesz i odbierasz nie jak inni. A jezeli bardzo chcesz to moge ci udowodnic co rozumie prawo poprzez taka wypowiedz jaka jest w cytacie. Oczywiscie nie za pomoca polskiego lub polskojezycznego prawnika.

Nienawidze jak ktos popelni blad bo mu sie wydaje albo mu sie costam inaczej rozumie. Jezeli ktos zwraca uwage, nie jedna osoba (ktora moze miec inny poglad) ale grupa osob, to twoim zadaniem jest zweryfikowac swoje podejscie zgodnie z tym co ludzie rozumieja a nie co ty rozumiesz.

Mnie ten dowcip nie obrazal, wielu ciemnoskorych ktorych znam tez nie tylko ciebie, zatem albo jestes poprawna politycznie od A do Z albo wcale.

I mam to w d... do czego i do kogo sie przyzwyczailas i jakie zachowania danej osoby cie nie raza bo to nie jest forum.AnkaMak.net.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 03 wrz 2008 20:49

Nie powinnam sie z Toba w ogole wdawac w dyskusje, ale niech Ci bedzie: to, w czym pare osob dopatrzylo sie 'hate speech' bylo zwyczajna, niezbyt kulturalna wypocina internetowego frustrata. zapewne 'pomogl' fakt iz byl to gonzo, ktory wielokrotnie pokazal na co go stac i zlamal regulamin wiecej niz raz. zareagowaly na to osoby, ktorym nadepnal na odcisk - rzeczywiscie obiektywna reakcja. kiedy zaden z moderatorow nie zareagowal, zaladowales prowokacje - marna, myslalam ze bedziesz bardziej subtelny - i dalam Ci amunicje. mam nadzieje, ze masz wielka satysfakcje.
Przeczytaj regulamin, przeczytaj jeszcze raz wypowiedz Gonza i pomysl nad czym tak sie pienisz. Jesli uwazasz ze potrafisz lepiej kontrolowac tresci zamieszczane na forum - zglos sie do Vojtasa i zaproponuj ze bedziesz moderatorem. Wtedy mozesz sobie ustalac, co jest a co nie jest Twoim zadaniem i edytowac posty wg swojego uznania, rowniez dopatrywac sie lamania regulaminu w idiotyzmach gonza akurat kiedy tego nie zrobil.
Dyskusje - :lol: z Toba uznaje za zakonczona - nie wracajmy wiecej do tego tematu, bo nie ma to wiekszego sensu. prosze tylko na przyszlosc o CYTOWANIE moich postow, a nie wstawianie z jednego tematu do drugiego, tak jakbym sama je napisala - wypacza to ich znaczenie.

AnkaMak
Moderator

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 wrz 2008 21:16

Nie powinnas bo nie masz racji.

Niestety funkcja "Moderator" nie polega tylko na fajnym kolorowym pisaniu. Pojde dwa slowa dalej zeby oszczedzic nastepne posty, jestes Moderatorem podczas zalogowania, tak cie kazdy odbiera i tak jest od zawsze i na kazdym forum, nigdzie nie ma w regulaminie punku o kolorowankach jak sie jest badz nie Moderatorem. Z pozycji zwyklego usera przeszlas na szczebel pilnowania porzadku i juz jakby twoj poglad na postrzeganie i rozumienie wypowiedzi powinien sie zmienic. Powinien nie znaczy musi tak samo jak byc Moderatorem nie jest przymusowe.
Nie dyskutowalem z toba wczoraj bo stwierdzilem, ze szkoda na to pakietow.
Ale jak widac nie dotarlo.

Powtorze na kolorowo:

To nie prywatne forum twojej osoby ale forum.londynek.net, twoje postrzeganie czegos czy uwazasz za obrazliwe czy nie jest tutaj nie wazne.

Jako moderatorowi radze ci przeczytac i zrozumiec regulamin i sie do niego stosowac w kazdym przypadku a nie tylko jak tobie sie wydaje, badz nie. Zauwaz, ze forum odwiedzaja ludzie, ktorzy sie nie wypowiadaja i ich pewne zachowania moga razic ty jestes do nich przyzwyczajona.

Nie chce byc moderatorem bo nie bede walczyl z ludzmi i moderatorami jednoczesnie "bo im sie wydaje".

Prowokacja jaka prowokacja normalny dowcip, prowokacja do impulsu elektyrycznego pomiedzy neuronami bylo (dla przypomnienia):

brudas=kolor skory?

Dowcipy od zawsze bazuja na wyolbrzymianiu i tak jest w kazdym przypadku dowcipow o Polakach, Ruskich, Ciemnoskorych, Bialych, pogodz sie z tym poogladaj TV (nie koniecznie z paszportem polsatu) zobaczysz jak biali o czarnych i odwrotnie opowiadaja dowcipy w programach satyrycznych i nie tylko.

milej lektury.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 03 wrz 2008 21:36

brain ta dyskusja juz byla, tyle ze miedzy Toba a MarcFloydem, malo Ci? jakkolwiek by nie bylo, moderowanie tego forum Ci sie nie podoba - wiec czego oczekujesz? jest dwoch moderatorow plus administrator, musza sie kierowac regulaminem i zdrowym rozsadkiem. granice miedzy zwyklym chamstwem a lamaniem regulaminu sa cieniutkie, trzeba jakos sie w to wpasowac, ale gdyby za kazda bzdure rozdawano ostrzezenia i bany, ilu uzytkownikow jeszcze odwiedzaloby to forum?

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 wrz 2008 21:53

Po pierwsze: Nie zauwazylem zebym w ostatnich 2 dniach z MarcFloyd zamienil jakies slowo odnosnie tego watku
Po drugie: Tak jest mi ogromnie was zal, tak ciezko jest poprostu jedna kreska od A do Z nie tolerowac pewnych zachowan.
Po trzecie: Moderatorzy sa zbedni jezeli liczy sie ilosc a nie jakos, pociac watki raz na jakis czas moze admin (pomimo nawalu pracy nawet, w ramach relaksu).

A teraz popatrz na fakt:

Przesledz ile osob, ktore udzielaly sie na forum przestaly to robic wlasnie przez taka postawe? Ile stracilas jako moderator piszacych na forum wiesz?
Ile mniej postow do sumy postow pisanych na forum, ktora gdzies jest ujmowana zapewne w konfrontacji z cena reklamy i odwiedzajacymi bo zatarlo sie to co powinno byc dawno jasno napisane lub zabronione.

I jezeli chcesz podkreslic swoje prywatne zdanie na temat jakiejs dyskusji to nadaj jej prawidlowy topic: "Okreslenie granicy Hate speech" a w swoim niekolorowym poscie napisz ze to bezsensowna dyskusja i TY jako AnkaMak tak uwazasz. Choc nadal twierdze, iz nie ma podzialu wypowiedzi bo zawsze mozesz tak jak teraz byc posadzona o obiektywizm. Moderatorem sie jest caly pobyt na forum a nie od color do /color.

A to, ze osoby, ktore to zauwazyly sie nie wypowiadaja zawdzieczasz wlasnie sobie i takiej postawie, mnie sie jeszcze chce ale juz takze ostatkiem sil, bo nie jestem tu od tego.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 03 wrz 2008 22:09

o matko, tez mi sie juz odechciewa... podobna dyskusja byla miedzy Toba a Marc Floydem w temacie o gosciu, ktory chcial sie masturbowac na widoku paru przygodnych osob, przy okazji im za to placac. mam nadzieje, ze teraz pamietasz.
przestan bredzic o kolorach, dobrze wiesz dlaczego sie ich uzywa, wiec skoncz juz o tym. rowniez swoje liczne rady - wiem, wiem, moderujesz pewne forum gier, czy tez o tematyce komputerowej - zachowaj dla siebie, bo ja ich naprawde nie potrzebuje.
po raz ostatni - trzeba sie kierowac regulaminem, ale i zdrowym rozsadkiem, inaczej jakas polowa postow zostalaby wycieta na podstawie naginania (nie lamania) tego punktu czy tamtego - 'bo tak naprawde to on mial na mysli...

wystarczy, czy jeszcze chcesz ciagnac ta bezsensowna wymiane postow?

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 03 wrz 2008 22:27

No i poszło na noże...

Wiecie, jak dla mnie udzielanie sie na tym forum jest czasami najzwyczajniej w swiecie obciachowe. Zalozylam konto w zimie, po kilku miesiacach wkurzylam sie i zamknelam. Forum kusi, czasem trzeba o cos zapytac... zalozylam nowe, drugie konto i znowu tu jestem, i znowu zaczynam odczuwac niechęc. Tyle tu złosci, dogryzania. Ludzie zadają pytanie ale spotykają się z agresją i drwiną, trolle panoszą się bez umiaru, rzeczowe wątki są niszczone przez offtopicowe dyskusje.

Mnie to nie pasuje. No ale... moze to kwestią gustu?

Jesli chcemy, zeby forum bylo sensacyjne, przyciągało uwagę, niech pozostanie takie, jakie jest. Jesli jednak londynek ma trzymac poziom, rzeczowo informować, przyciągac ludzi którzy mają coś do powiedzenia, to powinien zawęzić nieco dotychczasowe granice tolerancji.

Albo trolle i tabloidowa sensacja, albo cenzura i dobry wizerunek.

Wybór taktyki nalezy do moderatorów i administracji portalu.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 03 wrz 2008 22:43

morgaineczasem noz sie w kieszenie otwiera, ale z drugiej strony nie mozna wywalac postow lub calych tematow dlatego ze sa nudne, nic nie wnosza lub bazuja wlasnie na taniej sensacji.
nie szukajac daleko - watek pt. pomozcie mojej mamie. co to ma byc? nikt nie czy autorka robi sobie z nas jaja, czy tez naprawde ma problemy z psychika, czy jeszcze cos innego. no i co - zamknac watek? niech sobie pisze, to od ludzi zalezy czy beda ten temat podtrzymywac. pare osob stwierdzilo, ze to same bzdury, inni probuja sie z nia jakos dogadac - wiec ona pisze wciaz. ale nikomu chyba to az tak nardzo nie szkodzi, co? jest ktos inny, kto ma niewyparzona buzie i czesto pisze rzeczy kontrowersyjne, ale nie mozna za to dac po lapach, bo nie pisze stylem Mickiewicza.

sa pewne zasady zamieszczone w regulaminie i tego powinnismy sie wszyscy trzymac, np. zakaz ublizania innym uzytkownikom. ktos napisze, ze jestes glupia - banowac za to? poziom i zawartosc zaleza tylko od uzytkownikow, bo to oni je tworza. nie chcialabym zeby forum bylo przesadnie 'czyszczone', bo juz nie bedzie prawdziwe.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 wrz 2008 22:44

Dobra bo widze, ze naprawde masz problemy ze zrozumieniem tekstu napisanego.

Śmierć dziwkom.Szczególnie tym z UK.Urzędnicy podatkowi powinni łamać je kołem.


Czyli nie rozumiesz co znacza slowa:
smierc lub smierc,
dziwka lub dziwka (liczba pojedyncz od dziwkom).
nie wspominajac o wypowiedzi "lamac je kolem", a moze powinni znaczy w/g ciebie cos w stylu "Rozowe misie tula sie do niedzwiadka brazowego okazujac mu milosc poprzez glaskanie po pleckach".

Dobra bo juz byl watek w stylu:

...Pokazcie mi w ktorym miejscu "zlamal" regulamin to wtedy cos zrobie...


Pokazalem a raczej pokazalismy. Co sie zmienilo, to ja jestem ten co sie czepia i nie rozumie.

Aa jeszcze kontekst, tak zapomnialem watek byl o fioletowych motylkach i slowo "dziwka" zapewne znaczylo ze latalo toto gdzies kolo zyrandola.

Czyli podczas czytania tego zdania wlacza ci sie zdanie:
"Kolorowe kredki w pudeleczku nosze kolorowe kredki bardzo lubie je..."

W tym przypadku nie ma zadnego Hate speech.

ps. nigdzie w dyskusji z toba nie odnioslem sie co i gdzie moderuje rady sa do twojego zachowania, ktore nazywasz moderowaniem w kontekscie tej konkretnej sprawy.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 wrz 2008 22:47

AnkaMak pisze:poziom i zawartosc zaleza tylko od uzytkownikow, bo to oni je tworza. nie chcialabym zeby forum bylo przesadnie 'czyszczone', bo juz nie bedzie prawdziwe.


Narazie w/g "prawdziwego" forum nie istnieja dowcipy o ciemnoskorych za to istnieja o zydach i polakach...


morgaine dziekuje.

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 03 wrz 2008 22:54

there's actions and consequences, Anka

nie oceniam Twojego moderowania

zastanowcie sie z Marc jakie chcecie forum, i takie otrzymacie, wszystko zalezy od was i to do Was powinna nalezec ta decyzja, nie do forumowiczow... i tak nigdy nie zadowolisz wszystkich... to technicznie niewykonalne :)

w normalnie prowadzonej firmie, to szef ustala targety. wiem, ze portal to nie firma, ale jednak... forum ma wlasciciela... jesli sie nie interesuje tym co jest tu grane, nie ingeruje, to moze wlasnie szopka z Trollami mu odpowiada? a moze (najprawdopodobniej) interesuje sie tylko tym, jak ciągnąć kasę z reklam, a tresci forum, ma głęboko w tyle... :lol:

w kazdym razie, skoro zostaliscie moderatorami a nikt z góry nie daje Wam rozkazów, kształt forum to Wasz ból głowy. no a nasze narzekanie na moderowanie to Wasz chleb powszedni... 8)

deal with it.

make decisions.

see consequences.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 03 wrz 2008 23:06

brain... uparles sie... niech Ci bedzie.

nigdzie w dyskusji z toba nie odnioslem sie co i gdzie moderuje
nie musiales - czytam przeciez wszystkie posty, wiec to i owo zapamietuje.

rady sa do twojego zachowania, ktore nazywasz moderowaniem w kontekscie tej konkretnej sprawy

nie nazywam tego moderowaniem, bo moderowania nie bylo. nie bylo potrzebne.

czy Ty naprawde, ale tak powaznie, traktujesz wypowiedz 'urzednik podatkowy powinien lamac kogos kolem' powaznie? wiesz, tortur juz sie nie stosuje, wiec jak mozesz to interpretowac doslownie, jako grozbe cielesna?OK...
co do dowcipow - sama nie zawsze wiem, jak reagowac na z reguly idiotyczne 'kawaly' o roznych nacjach - jak nie jestem pewna na 100%, wole zeby Marc sie tym zajal. i o ile wiem, wyrzuca takie dowcipy. Twoj byl chyba pierwszym jaki usunelam.[/b]

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 03 wrz 2008 23:19

sama nie zawsze wiem, jak reagowac na z reguly idiotyczne 'kawaly' o roznych nacjach


to dlatego, ze nie odpowiedzalas sobie na pytanie

jak ma wygladac to forum?


jak podejmiesz te najwazniejsza decyzje, bedzie Ci latwiej podejmowac te mniejsze

koncze sie wymadrzac, ide spac.

jak to dobrze nie byc moderatorem :oops:

powodzenia!

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 03 wrz 2008 23:19

morgaine masz racje, chleb powszedni moderatora dostawac po doopsku za swoja 'nieudolnosc'... ale nie wydaje mi sie zeby moderacja londynek.net byla nieudolna. po prostu nie wszystkim pasuje - coz, ich problem, jak mowisz, wszystkich sie nie zadowoli.

brain zanim wpiszesz kolejny post o tym jak forum powinno byc moderowane (bo mimo poznej godziny pewnie Ci sie chce), tylko ostrzegam, ze przeczytam go dopiero jutro rano. czas spac, a nie sie wyklocac. przynajmniej dla mnie.

dobranoc

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 03 wrz 2008 23:22

morgaine pisze:
sama nie zawsze wiem, jak reagowac na z reguly idiotyczne 'kawaly' o roznych nacjach


... 'jak nie jestem pewna na 100%, wole zeby Marc sie tym zajal' - to jest koniec tego zdania. rzetelnosc! nie wyrwanie z kontekstu.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 146 gości