O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
adatoniewypada
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2008 12:51

Dochody uzyskane z prostytucji w ocenie US w świetle ustawy.

Postautor: adatoniewypada » 30 sie 2008 16:19

Zainspirowana podsumowaniem Banity :

PS. A jak ktos sie kiedys spyta skad ta kasa - dawalem d.. za pieniądze - i nic nie mogą zrobic!!!


zaczęłam zastanawiać się nad tematem. Zaznaczę że rozważania moje są czysto teoretycznie... niemniej i tak spodziewam się masy inteligentnych komentarzy ;)

W świetle polskiego prawa prostytucja nie jest karalna, karalne jest czerpanie z niej korzyści majątkowych. Tak ?

Załóżmy więc, że osoba pracująca 10 lat na terenie UK wraca do polski z okrągłą sumą (dla uproszenia rachunków) 1,000,000 PLN.
Kupuje mieszkanie, samochód, rozpoczyna działalność gospodarczą.

US puka do drzwi i pyta - skąd pochodzą pieniądze.

Osoba składa oficjalne oświadczenie że pieniądze te pochodzą z uprawiania nierządu przez ostatnie 10 lat na terenie Zjednoczonego Królestwa...

Jak postąpi w takim przypadku Urząd Skarbowy ? Zażąda zapłaty podatku (czyli jako reprezentant Państwa, wystąpi w roli "opiekuna" czerpiąc korzyść z nierządu i złamie tym samym prawo ?)

Zapraszam do dyskusji :)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 31 sie 2008 19:33

Dobre,może to jest jakiś sposób na ominięcie urzędasów :)
A na serio to i tak musiałby mieć na to papiery że pracował, nieudokumentowany dochód podlega bardzo wysokiemu opodatkowaniu, nie pamietam ile, ale sporo.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 31 sie 2008 19:39

w Polsce? 75% o ile pamietam.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 01 wrz 2008 07:00

to wcale nie nowosc i fakt autentyczny, w ten sposob jakies 10 lat temu wykpiło się z podatku od darowizn pewne młode małżeństwo, a było to tak
Skonczyli studia, wiadomo w czasie studiów podróżowali za chlebem, choc im nic nie brakowało rodzina kasiasta, w koncu postanowili się pobrać, no i tata kupił domek, wójek kupił dobrą fure i wogole na start mieli jak zbajki.

Ale tym wilkiem z tej bajki okazał się jakiś sąsiad i doniósł coć strasznie się brzydził, do US że cos oni za dobrze mają, US faktycznie przyglądnoł się sprawie i doszedł do wniosku że te prezenty należy opodatkować.
Pierwszym wyjsciem było że wszyscy będący na weselu napiszą ośwadczenie że dali kwote prezentu zwolnioną od opodatkoaniea, to jakieś 2000zł było
Jednak raz ze mógł ktos pęknąć przed urzędnikiem, albo pograć na dwa fronty, więc zatrudniony prawnik znalazł wyjscie.

że obydwoje pracowali w seksik biznesie w Berlinie, zwłaszcza dla pani młodej było to strasznie trudne stanąc przed urzędnikiem i złożyć takie oświadczenie, lecz no cóż kasa

dostali tylko kare za nie złożenie pitu tego w styczniu co się składa, w odpowiednim terminie, około 1000 zł bo dziwki też składają pit i wpisują tam ze osiągają przychód z prostytucji.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 02 wrz 2008 20:31

Śmierć dziwkom.Szczególnie tym z UK.Urzędnicy podatkowi powinni"łamać je kołem".

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 02 wrz 2008 21:10

Hate speech is a term for speech intended to degrade, intimidate, or incite violence or prejudicial action against a person or group of people based on their (...) occupation.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 02 wrz 2008 21:17

Morgaine, szkoda twoich wysilkow i nerw...jego to nie rusza
Juz przekroczyl norme na tym forum milion razy i jakos ciagle tu istnieje. Zarzadzajacy Londynkiem go chyba lubia :wink:

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 02 wrz 2008 21:35

boja sie ze im sie na skrzynki wlamie.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 02 wrz 2008 21:41

morgaine pisze:
Hate speech is a term for speech intended to degrade, intimidate, or incite violence or prejudicial action against a person or group of people based on their (...) occupation.


dziwka=zawod?

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 02 wrz 2008 21:50

AnkaMak pisze:dziwka=zawod?


czarny=kolor skory?

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 02 wrz 2008 21:52

tez mi porownanie :P dotad slowo 'dziwka' bylo dla mnie podworkowym wyzwiskiem, oznaczajacym kobiete majaca wielu partnerow seksualnych. ale coz, czlowiek cale zycie sie uczy

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 02 wrz 2008 21:57

rozumiem ze 'prostytutka' i 'q...wa' to dla Ciebie tez nazwy zawodow?

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 02 wrz 2008 22:07

napisze inaczej:

brudas=kolor skory?

troche lolowo jak zaczynasz tlumaczyc slowa powszechnie uwazane za obrazliwe i czesto uzywane do nazwania pewnej profesji.

Zle rozumiesz. ja rozumiem, ze lubimy folklor nawet jak to jest rozrzucanie gnojowki po stole.

pozdrawiam

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 02 wrz 2008 22:17

brain bardzo nie lubie jak mi sie mowi co rozumiem dobrze, a co zle. po co znowu jedziecie po gonzie bez powodu? w imie tradycji?

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 02 wrz 2008 22:29

Ciekawe czy to kolejna, moze spowodowana watkiem obok halucynacja zbiorowa?

Nikt po nikim nie jechal, ktos poprostu zwrocil uwage na "Hate speech" ale niezgodnie jak widac z jedyna sluczna mysla przewodnia.

Czyli jest tak dla uscislenia:
Nie wazne jak kto co rozumie i jak kto cos odbiera wazne jak odbiera to "Moderator".

No bo przeciez i slowo okreslajace (potocznie a moze nawet obrazliwie) profesje, nawolywanie do mordow (bo jakos smierc mi sie nie kojarzy z pluszakami) i tortur jest takim ti ti ti pieszczotliwym plasaniem.

ps. czy naprawde trzeba tworzyc kolaborat i wykladnie toku myslowego zeby zostac zrozumianym i nie miec _WMAWIANE_ co sie rozumie lub nie?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 60 gości