O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 28 sie 2008 22:07

Ja przez dwa lata mialem Bulldoga. Nie narzekalem - zadnych problemow z nimi nie bylo, oprocz tego ze rok oddawali mi pieniadze ktore mi wzieli za zainstalowanie linii, czego w rzeczywistosci nie robili. Z broadbandem zadnych problemow przez 2 lata na 2 mieszkaniach.

Teraz jestem na Virgin na kablowym. Wyciaga tyle ile obiecali, jak narazie (odpukac) problemow nie bylo. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli trzy razy: pierwszy raz jak ich technik przyjechal sprawdzic costam w domu. Jako ze jeszcze sie nie przeprowadzilismy to na nowym mieszkaniu jeszcze nikogo nie bylo. Nie dosc ze facet przyjechal na nowe mieszkanie, sprawdzil co mial sprawdzic, potem przyjechal do mnie na stare mieszkanie i spisal ze mna umowe! na dodatek zostawil wizytowke z prywatnym numerem zeby dzwonic jakby cos bylo nie tak. Drugi raz to byla dziewczyna na infolinii (angielka) ktora chwalila sie polska kolezanka i co sie nauczyla mowic po polsku. Trzeci raz to przy aktywacji modemu trafilem na ta wlasnie kolezanke Polke, rownie mila.

Co do BT to tyle tylko powiem ze juz ponad miesiac firma stara sie przeniesc leased line ze starego biura do nowego.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 28 sie 2008 22:13

AOL - ogolnie bez problemu od 3 lat, chociaz byly momenty kiedy bez sprytu i pewnego cwaniactwa wobec wlasnego sprzetu duzo by nie bylo :lol:

od jakisch 3 miesiecy chlopaki przeszii na nowa siec, i sie ryplo troszke wszystko - zauwazylem ze porobili cos z ustawieniami protokolow tak ze lepiej siec chodzi w ich wlasnej przegladarce niz np w IE. (*uje...)

ogolnie - 30dychy miesiecznie + dycha na linie telefoniczna.

lacze 8mb (~7616kb "realnie") od 3 lat, bez limitow. a mieszkam na zadupiu.

ogolnie to z checia na jakis wirless bym przelazl...

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 28 sie 2008 22:41

BT od ponad roku i całkiem nieźle smiga, szczerze to miałem wczesniej Virgin, ale się przeprowadziłem i się okazało że mogę mieć tylko BT ale nie żałuję kiedy to piszę mam 6310 kbps :) czyli całkiem spoko

user1455907
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2007 18:33

Postautor: user1455907 » 29 sie 2008 06:28

a co myślicie o tiscali ??? bo tak alternatywe tez rozwazam i z tego co szukałem to jest najtansza i najszybciej chca załozyć. a z virgin korzystałem do tej pory i nie było wiekszych problemow dopiero terz jakis misac temu zaczoł sie modem lekko pie.... znaczy rozłaczał sie sam albo resetował a tak pozatym to latał jak warjat :)

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 29 sie 2008 20:30

Z Tiscali zaczęło się paprac parę miesięcy temu, dlatego obecnie "ujeżdżam" Virgin.
Problemy polegały na nieoczekiwanych zrywaniach połączeń między routerem a węzłem sieci, nocami siec chodziła na pół gwizdka, a w dzień... Święto było jak łącze bujnęło się na 4 Mb. W weekendy sieć klękała na amen, średni ping do wp.pl to circa 250 ms... O pograniu w EVE bez ryzyka zerwania połączenia mogłem tylko pomarzyć.
Jedynym plusem w Tiscali był modem Siemensa. Dobry sprzęt, w pełni konfigurowalny. A to ścierwo z Virgin... Wymieniam za tydzień na coś porządnego ;D
Generalnie Tiscali na terenie Bedfordshire, Hertfordshire i Buckinghamshire nie polecam na dzień dzisiejszy.
Nie wiem, jak w Londku, może tam mają lepszą infrastrukturę?

user1455907
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2007 18:33

Postautor: user1455907 » 30 sie 2008 00:19

jednak pozostane w virgin. chcieli przyechac z instalacja dopiero 17 września,ale gdy powiedziałem ze rezygnuje całkiem to zmienili zdanie i instalacje przeprowadza 5 września.i dodatkowo dorzuca mi telefon stacjonarny w tej samej cenie co płace teraz. :D jak dla mnie rewelacja. czyli warto ich troszke postraszyc zawsze daca lepsza oferte. pozdrawiam i dziekuje za komentarze. :lol:

arni1202
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 01 mar 2008 20:54

Postautor: arni1202 » 31 sie 2008 11:58

Od 11 m-cy BT łącze 8 mb za £ 30 szajs najwięcej co miałem to 4.8 mb teraz 2.1 mb w ciągu miesiąca zmiana na O2 maja to znajomi już parę miesięcy śmiga całkiem nie źle kolejni to biorą jak na razie każdy chwali. Kiedyś ten temat był już poruszany wiec po co przepłacać skoro można mieć to samo za mniejsza kasę.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 31 sie 2008 14:01

arni1202 pisze:Od 11 m-cy BT łącze 8 mb za £ 30 szajs najwięcej co miałem to 4.8 mb teraz 2.1 mb w ciągu miesiąca zmiana na O2 maja to znajomi już parę miesięcy śmiga całkiem nie źle kolejni to biorą jak na razie każdy chwali. Kiedyś ten temat był już poruszany wiec po co przepłacać skoro można mieć to samo za mniejsza kasę.


Arni, no offens ale jezeli myslisz ze w tej samej lokalizacji, nagle automagicznie wraz ze zmiana dostawcy poprawi sie miedz w studzienkach to sie grubawo mylisz ;) nie wazne czy to klasa 2 czy 3 jest pyknieta ale zmiana moze sie skonczyc tym, iz zmieni Ci sie tylko IP.

Pozdrawiam
ps. zycze zeby sie poprawilo ale bylbym z tekstami "a znajomi maja" ostrozny jezeli znajomi mieszkaja w obrebie tego samego wezla to znaczy, ze noga, ale wejdz na BT i tam jest strona (znajde pozniej ide na spacer z dzieckiem), ktora Ci pokazuje realna predkosc jaka mozesz uzyskac na swoim kablu.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2008 16:00 przez Brain, łącznie zmieniany 1 raz.

arni1202
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 01 mar 2008 20:54

Postautor: arni1202 » 31 sie 2008 14:20

Moze i masz racje ale co w przypadku kiedy oni tez mieli BT i po zmianie dostawcy prędkość wzrosła nawet 2 razy na tym samym kablu i to w rożnych dzielnicach. A z drugiej strony jak mam płacić £30 za BT to wole płacić £7.50 w O2 i mieć te same prędkości

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 31 sie 2008 16:04

Nie, no to super, ja teraz zmienilem BT na BT czyli zmienilem lokalizacje, i predkosc wzrosla 2 krotnie wiec nie mam problemu.

Pozdrawiam

ps, juz czepiajac sie szczegolow jeszcze jest kwestia sprzetu, gdybym zmienil bialy na czarny (zainteresowani wiedza co jest piec) moglbym prawdopodobnie uzyskac na starej lokalizacji wieksza przepustowosc.

arni1202
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 01 mar 2008 20:54

Postautor: arni1202 » 31 sie 2008 18:34

Zaraz ale ja nie napisałem ze zmienili BT na BT tylko BT na O2 i fizycznie prędkość wzrosła a z drugiej strony BT zapewnia prędkość do 8mb a dla mnie te moje 2.10 mb to nawet nie jest do 8mb O.K jak bym mial 6-7 mb mogę sie zgodzić ze jest wszystko w porządku ale sorrki za £30 miesięcznie za sam internet przy prędkości 2.10mb to coś nie jest tak a co do sprzętu to ;przestań pajacować

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 31 sie 2008 20:09

Napisalem, ze ja zmienilem z BT na BT, tylko w innej lokalizacji, i predkosc wzrosla dwukrotnie.
Co do sprzetu to pajacowanie hmmm troszke mnie zniesmaczylo poczytaj tutaj o tym jak to dziala. Zrozumiesz co to tlumienie linii sila sygnalu, smieci z zewnetrznych par, korekcje bledow itp. W pewnym komunistycznym kraju mialem na lacza 2 rodzaje modemow (tak to jest modem ta skrzyneczka) pierwszy 2.3MB/2.3MB drugi do testow firmy Nokia 55MB/11MB, na tych samych kablach.
Porownac Ci to do czegos bardziej przyziemnego:
Fiat 126p vs Ferrari 355 na tej samej asfaltowej drodze,
Zuk vs Star 200 i ta sama halda wegla do przewiezienia.

Dalej uwazasz, ze sprzet nie ma znaczenia? A moze O2 powie Ci ze na BT Home Hubie masz pracowac?

pozdrawiam

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 01 wrz 2008 14:24

Virgin robi teraz wszystkim co maja 4mbps darmowy upgrade do 20mbps :)

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 01 wrz 2008 15:48

Nie wiem jakim cudem ale zgadzam się tym razem z MarcFloyd-em :lol: tez mam TalkTalk i jest oki :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 02 wrz 2008 07:19

czarnas pisze:Nie wiem jakim cudem ale zgadzam się tym razem z MarcFloyd-em :lol: tez mam TalkTalk i jest oki :)


Cudem powiadasz :twisted:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości

cron