O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user940736
Emigrant
Posty: 165
Rejestracja: 10 lis 2007 19:53

Postautor: user940736 » 18 lip 2008 23:28

co Ty gadasz gonzo? dzis jest tak, jutro bedzie siak - myslisz, ze ktokolwiek podejmuje decyzje zyciowe na podstawie statystycznych wyliczen jakiejs abstrakcyjnej "jakosci zycia"? ludziom zacznie tu nedza do gara zagladac to sobie poszukaja nowego raju na ziemi i tyle. a poza tym - nasza kochana unia juz zadba o to, zeby w calej europie poziom zycia byl jednakowy, oni maja hopla na punkcie rownosci i wystarczajace srodki, by ja na sile wprowadzic. nie zdziwie sie jak za 10 lat polowa ludzi z UK bedzie tyrac w Tajlandii

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 19 lip 2008 04:34

poki co za pensyje marna uk mozesz sobie zyc jak pan w Tajlandii pol roku :)

Wiki285
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2008 19:58

Postautor: Wiki285 » 19 lip 2008 08:50

a tak naprawdę ..wszędzie jest lepiej ..Gdzie nas nie ma...

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 19 lip 2008 09:58

...gonzolewski sugeruje ze ktos powinienpodjac rzezcowa dyskusje a wunikami badan u Swich-a...mysle ze gdyby pani drektor A. Robinson zechciala pozyc troche w Polsce zo sama by zrozumiala jaka jest roznica pomiedzy statystycznymi badaniami a realnymi faktami...
...nie jestem ekonomista,a le wiem ze tzw. sila nabywcza pieniadza jest dosc realnym odzwierciedleniem tego co dla wielu z nas jest wazne - jakosci zycia... ... wiec przestan pieprzyc gozolewski i zalaniac sie czyimis wypocinami zamieszczanymi w nislkich lotach gazetach, tylko sam staw czola pytaniom - to jest forum...
...jesli cokolwiek z tych informacji mnie uderzylo to:
1- to, ze41tys brytyjczykow wyjechalo szukac lepszego zycia w ostanim roku... smiesz dyskutowac z liczba, ilu polakow wyjechalo w tym czasie... myslisz ze zatrzymalyby ich badania statystyczne?
2- malo dni slonecznych w UK? to iscie debilny wskaznik, po te dni sloneczne angol jedzie sobie na weekend na do cieplych krajow bo go na to stac... szkoda ze "badacze" nie podali ile dni z temp. ponizej (powiedzmy) 5st. Celsj. bylo w Polsce a ile tu...
... sorry, do tych ktorzy uwazaja zeby nie podbijac bzdetowgo postu gonzowskiego - yestreday, my team had a party... loooong party... and I'm not still OK...

Immona
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2008 09:53

Postautor: Immona » 21 lip 2008 10:04

Prestiżowy ranking to jest tutaj: http://www.il-ireland.com/il/qofl2008/ . Polska rzeczywiscie wyprzedza w nim Wielką Brytanię o jeden punkt, ale diabeł tkwi w szczegółach. Wskaźniki, z których liczyli jakość życia, to koszty życia, kultura i odpoczynek, gospodarka, środowisko, wolność, zdrowie, infrastruktura, bezpieczeństwo i klimat. Rzecz w tym, że te rzeczy mają różną wagę dla różnych ludzi. Klimat w UK jest okropny i masy Brytyjczyków emigrują do słonecznej Hiszpanii czy Australii podając to jako jedną z głównych motywacji, natomiast dla imigrantów ekonomicznych napływających do Wielkiej Brytanii nie tylko z Polski pogoda, przypuszczam, się nie liczy. (Szczerze mówiąc ja sama nie wiem, jak to wytrzymujecie - byłam kiedyś 3 tygodnie).

Polska mocno bije UK w rankingu pod względem kosztów życia (UK 5 - mało=wysokie koszty życia, UK to jedno z najdroższych miejsc na świecie, Polska: 41), ale koszty życia mówią tu o tym, ile się wydaje, a nie, jak łatwo jest zarobić tę samą kwotę pieniędzy (to z kolei gospodarka i tu UK wygrywa z Polską). Koszty życia są jeszcze atrakcyjniejsze na Białorusi (63) lub w Tuvalu (77). Jesli ktos nie słyszał o Tuvalu, to jest to taka mała i biedna wysepka na Pacyfiku, z której ludzie masowo emigrują, bo nie ma tam jak zarobić. Ale jeśli przyjedziesz na Tuvalu z milionem dolarów, to będziesz żyć jak król i kupisz, co zechcesz, podczas gdy w Londynie nie wystarczy to na kupno ładnego domu w dobrej dzielnicy.

Tak ogólnie, rankingi są robione dla tych, którzy sobie mogą wybierać i wydawać kasę - bogatych emerytów zastanawiających się, gdzie najprzyjemniej się przenieść na emeryturę, międzynarodowych koncernów zastanawiających się, gdzie zrobić centrum badawcze tak, żeby dla najlepszych w danej dziedzinie była to nie tylko atrakcyjna propozycja pracy, ale i zamieszkania itp.

Jeśli tylu ludzi wyjechało do UK, to znaczy, że wedle wskaźników, które się liczą w ICH osobistym rankingu UK wygrywa. I tyle.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 lip 2008 11:05

Ja raczej bym dyskutowal czy koszty zycia sa mniejsze...
Dzisiaj czytalem, ze wynajecie dwu pokojowego mieszkania w Polsce to juz 2500 (ponad L600 - co jest podobne cenowo do miast w UK odpowiadajacym wielkosciom polskim) i jest afera bo studenci nie maja za co mieszkac.
Zywnosc w Polsce jest drozsza, sprzet elektroniczny tez, zimy gorsze (tutaj nie ma czegos takiego jak zima wlasciwie)...

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 22 lip 2008 01:08

W Polsce nie ma takiej przestepczośći jak w UK właściwie...ani takiej beznadziejnej pogody.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 22 lip 2008 01:10

A sprobuj w nocy w Polsce wyjsc na miasto z dobrym telefonem i wysylac sms-a :)

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 22 lip 2008 01:12

Robię to codziennie.Telefon działa,sms-y dochodzą.Coś nie halo?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 22 lip 2008 01:28

Gonzo pisze:Robię to codziennie.Telefon działa,sms-y dochodzą.Coś nie halo?


No jak w dzien, to sie ciesz, ze masz na czym... chociaz tam u was w Polsce dobry telefon... ;)

WONZOWEC
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2008 06:05

Postautor: WONZOWEC » 22 lip 2008 04:56

chyba oznacza to ze Anglicy, Walijczycy i Szkoci juz was nie chca.

Nie potrzebuja taniej sily roboczej ktora sie awanturuje

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 22 lip 2008 05:14

Za to na kolanach żebrzą o specjalistów 8)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 22 lip 2008 05:59

Niedawno znowu jakas pani z pewnej duzej Polskiej firmy wrecz blagala mnie zebym wrocil i zaczal u nich pracowac ;)
Zenujace to bylo...

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 22 lip 2008 10:35

PKP? no tak, nikt nie chce byc kanarem :)

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 22 lip 2008 14:20

Kolejny dowód na "raj" w Ojczyźnie :lol:
http://czateria.interia.pl/czat-magazyn ... nr,1147140


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 107 gości

cron