O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Iza2
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2008 13:55

Postautor: Iza2 » 11 lip 2008 12:59

No i sie narobilo, draka na calego.
Nie pisalam tego po to ,zeby sie wiekszosc ludzi obrazala na forum.
Nie tedy droga. Pokazalam tylko jak wyglada rzeczywistosc w UK miedzy Polakami- poczesci.....
Szkoda ze tak wiele osob- nie zna kultury slowa :) i czeka, zeby od razu dopiac komus latke.
Pozdrawiam wszystkich i zycze wiecej zyczliwosci na codzien .

Chinenye
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2008 20:20

Postautor: Chinenye » 27 lip 2008 16:16

W mojej okolicy zarejestrowana niania (childminder) liczy sobie ok 30/40 funtow za dzien. Ja placilam polskiej niani 25 £ na dzien,z czego nie placila ona podatku,ni,nie kupowala trawelki i wygodnie siedziala sobie we wlasnym domu opiekujac sie dodatkowo wlasnymi dziecmi.Dodam ,ze moje dziecko ma prawie 4 latka i jest juz bardzo samodzielne,wiec to nie opieka nad dzidziusiem...Zaznaczylam tej pani ,ze jesli zarejestruje sie w ofsecie to bede placic 30/40 ,pani jednak sie nie chcialo .
Wydaje mi sie ze placilam uczciwie ,zwlaszcza ze jak ja odlicze sobie powyzsze + oplate za opiekunke to czasami nawet te 25 mi nie zostanie ,a caly dzien jestem na nogach,2 h trace na same dojazdy itd.Po kilku dniach stwierdzila ,ze ZA TAKIE GROSZE pracowac nie bedzie ,wiec spoko ,zasuwaj myc gary albo sprzatac czyjes brudy bo innej pracy bez jezyka nie dostaniesz...
I tyle ,nie ma sie co oburzac ,ze malo ,ze oszustwo itd,wszystko tak naprawde zalezy od okolicznosci

bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 27 lip 2008 20:22

Iza2 pisze:Ma juz prace - w Bristolu w rodzinie angielskiej za 2000 tys funtow na mc:)


Troche mi sie nie chce wierzyc, no chyba ze jest profesjonalistka.
Takie pieniadze to moze ma opiekunka z wszystkimi poziomami NVQ, jezykiem angielskim native, 20 letnim doswiadczeniem i referencjami najlepiej od samej krolowej angielskiej.
Przeciez wystarczy popatrzec chociazby na gumtree jakie sa wymagania co do opiekunek, a jesli dziewczyna do tej pory pracowala za £80 u Polki to jakies to podejrzane z tymi £2000.
Ale moze cuda sie zdarzeja

Chinenye masz racje

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 28 lip 2008 11:50

Wydaje mi sie ze placilam uczciwie

masz racje, wydaje Ci sie :)

Po kilku dniach stwierdzila ,ze ZA TAKIE GROSZE pracowac nie bedzie ,wiec spoko ,zasuwaj myc gary albo sprzatac czyjes brudy bo innej pracy bez jezyka nie dostaniesz...

fajnie by Ci bylo jakby ktos powiedzial, stój za lada w miesnym w Polsce, bo bez wyzszego wyksztalcenia lepszej pracy nie dostaniesz ?

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 28 lip 2008 16:07

Dodam ,ze moje dziecko ma prawie 4 latka i jest juz bardzo samodzielne,wiec to nie opieka nad dzidziusiem...


Roznica podejscia do dzieci jest taka, male dziecko aka. dzidzius, samodzielnie nie pojdzie do szuflady pobawic sie nozem. Nie otworzy sobie drzwi zeby wyjsc na zewnatrz i pobawic sie z przyjacielsko mrygajacym swiatlami autobusem... itd...

Przyslowie jest: Male dzieci maly klopot... itd...

Na jak dlugo dziennie to bylo hmm 2 godziny?
Zawsze mozesz mala, samodzielna dziewczynke zaprowadzic do przedszkola przeciez to nie problem £120 na 3 dni lub £155 na 5 dni w tygodniu (cena losowa z jakiegos pierwszego z brzegu przedszkola zadne tam Krolowej E.).

aaa jeszcze kwestia podatkow... Nie moze wykazac dochodu nie moze ubiegac sie o pomoc socjalna (ktora gdybys placila normalnie z podatkami i umowanmi, Tobie tez by sie nalezala ale fryzjer wazniejszy).

I na koniec, napisze po raz 29183839017284901 na przekor niektorym. Albo w druga strone, taka mala scenka:
Jak ktos pracujac w pubie stlucze szklanke do piwa to co powie? "Sorry", co uslyszy od przelozonego... "No probs".
A jak ktos w Twoim domu upusci Twoje dziecko to czy "Sorry" wystarczy? Rozumiesz roznice w odpowiedzialnosci, a do tego w pubie dostanie raptem £40 za 8h (mniej wiecej).

Ale co sie moze stac, przeciez takie rzeczy to tylko w telewizorze i do tego pewnie specjalnie ktos to nakreca.

Pozdrawiam

mmmb
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 14 lut 2008 00:47

Postautor: mmmb » 28 lip 2008 17:01

A ja to powiem tylko tyle .TAK BARDZO NISKO CENIA SWOJE NAJDROŻSZE ISTOTY I NIE WAŻNE KTO I JAK---- BO WIADOMO JAKA PLACA TAKA PRACA.

Chinenye
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2008 20:20

Postautor: Chinenye » 28 lip 2008 23:34

Brain 155 za 5 dni przedszkola to wychodzi ok 30 za dzien czyli wcale nie wiele wiecej niz placilam i place...wiec zastanow sie zanim cos napiszesz, do tego jak wspomnialam pani opiekowala sie rowniez wlasnymi dziecmi ,u siebie w domu. A ja bardzo chetnie zaplacilabym jej wiecej gdyby sie zarejestrowala(czego nie chciala zrobic,... ),o czym rowniez pisalam ,a odnosnie pubu za 40 dziennie ,jasne ,tylko zanim do tego marnego pubu sie dostaniesz musisz jeszcze znac jezyk i byc jako tako dyspozycyjnym,co z dziecmi i brakiem angielskiego moze byc klopotliwe.....

Moze nastepnym razem zanim zabierzesz glos tylko aby go zabrac przeczytasz o czym wlasciwie piszesz :lol: .
ps owszem fryzjer wazny ,choc z pewnoscia nie wazniejszy 8)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 29 lip 2008 10:40

widze ze nic nie dotarlo z tego co brain pisal

tylko zanim do tego marnego pubu sie dostaniesz musisz jeszcze znac jezyk i byc jako tako dyspozycyjnym,co z dziecmi i brakiem angielskiego moze byc klopotliwe.....

czytanie ze zrozumieniem sie klania, to z pubem i szklanka to byl tylko przyklad, wiesz takie cos co sie pisze zeby zobrazowac jakas sytuacje i to ze do pracy tam jest angielski potrzebny nie ma znaczenia, mozesz te szklanki tluc rownie dobrze w fabryce szklanek (gdzie angielski nie jest wymagany dodam jesli to dla Ciebie tak istotne) :)

zrozum ze jesli placisz grosze to nie oczekuj ze ktos bedzie swoja prace wykonywal porzadnie, to nie Polska z poczatku lat 90tych gdzie prawie kazdy bylby Ci wdzieczny ze ma wogole prace.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 29 lip 2008 15:25

Chinenye pisze:Brain 155 za 5 dni przedszkola to wychodzi ok 30 za dzien czyli wcale nie wiele wiecej niz placilam i place...wiec zastanow sie zanim cos napiszesz, do tego jak wspomnialam pani opiekowala sie rowniez wlasnymi dziecmi ,u siebie w domu.


Poddalem ci propozycje przedszkola a ty mi wyjezdzasz z wyliczeniami ze to troche taniej, to tak jak porownac bilet za metro strefa 1-3 £4 i taksowke na tej samej odleglosci ... sprawdz sobie kiedys ile bedzie drozej.

Ok to teraz tak po koleji zeby dotarlo
31 - 25 = 6 * 5 = 30 * 4 = 120

Dziennie (choc placi sie tygodniowo nie wazne czy ci wpadnie wypadnie) 31 to roznica raptem £6 wiec czemu tak zylujesz i tego nie zaplacisz?
a to juz tlumacze, bo piec dni w tygodniu to juz daje £30 czyli jakis obiad w miare dobry lub fryzjera a jak jeszcze pomnozymy to przez liczbe tygodni w miesiacu (zaokraglam ze sa 4 choc wiemy ze 4.5) suma to £120. A jeszcze sprobuj sie spoznic po dzieciaka... (bo akurat z kolezanka na taka fajna kawunie lub szoping pojszuam)

Juz nie wspominajac, ze przedszkole to grupa dzieci i 2 lub wiecej opiekunki.

Do pracy w pubie na "glass collectora" (czy jak sie to zwie) musisz znac gora 10 slow. Pojdziesz do pubu zwroc uwage maja ogloszenia czasem na szybach przed. Placa 5.35 za godzine i za zadne skarby swiata nie przekonasz mnie, ze ta praca jest tak odpowiedzialna jak opieka nad dzieckiem.

Zreszta po co ta dyskusja, twoje dziecko, twoje decyzje.

I skasowalem kilka linijek zeby nie bylo, ze nie jestem delikatny


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 56 gości