O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 10 lip 2008 13:41

Serdecznie dziekuje Panie Brain

Nie jestem blondynka, ale teraz to nie zrozumilam twojej wypowiedzi :
"pomijania polowy watku w celu napisania jednego posta nomen-omen bardzo oderwanego dzieki tym wymijankom od rzeczywizstosci "

:?:

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 10 lip 2008 13:45

Prosze.

Trudno, bede musial z tym zyc.

pozdrawiam

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 10 lip 2008 13:46

nie przjmuj sie bimbo, brian jak nie wie co napisac to pisze ze ktos ominol polowe watku i niby pisze nie na temat

lalunia18
Gastarbeiter
Posty: 66
Rejestracja: 09 lip 2008 21:00

Postautor: lalunia18 » 10 lip 2008 13:50

:lol: :lol: :lol:

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 10 lip 2008 14:19

banita pisze:nie przjmuj sie bimbo, brian jak nie wie co napisac to pisze ze ktos ominol polowe watku i niby pisze nie na temat


Oczywiscie banita masz racje.

A dlaczego poruszylam ten watek? Moja znajoma szuka pracy - wlasnie jako opiekunka- propozycje jakie dostala to wlasnie takie jak pisalam !
Ma juz prace - w Bristolu w rodzinie angielskiej za 2000 tys funtow na mc:)


80f za live out? to chyba komedia (tragedia) jakas... to jest stawka dla live in au pair a nie dla dochodzacej opiekunki... rece opadaja...


Wiec nie rozdzierajmy szat - po to jest national minimum wage aby zapewnic odpowiedni poziom socjalny osobom malo zaabiajacym i pracodawcy nie stosujac sie do tego popelniaja przestepstwo. NMW obowiazuje natomiast tylko pracodawcow zatrudniajacych pracownikow a au pair takowa nie jest (zakladajac ze mowimy o au pair).


To, ze ktos nie rozumie zdan wielokrotnie zlozonych nie jest jest moja wina. I nie poczuwam sie do edukowania.

Poniewaz banita jak zwykle podsycil swoja bzdurna wypowiedzia watek (pokazujaca, rowniez problemy z rozumieniem zdan wielokrotnie zlozonych), poswiecilem chwile zeby wkleic co ciekawsze fragmeny z stron 1 i 2, odnoszace sie bezposrednio do posta, ktorego zakwestionowalem.
Zas jezeli zrozumial a chcial zobaczyc moja reakcje to CLIK

Ja juz nieraz pomoglam znajomym i nie powiem co za to dostalam. Ale byli i tacy co docenili.

Do tego tylko slowko, jak nazywasz to pomoc nie wymagaj za to zaplaty.
Slowo zaplata nie tyczy sie tylko formy pienieznej.

Wszystkie niejasnosci co do uzytych slow niektorzy moga rozwiazac przy pomocy wikipedii oraz google.

pozdrawiam
:lol: :lol: :lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 10 lip 2008 14:35

ojoj brain sie zdenerwowal?

1. banita ma zawsze racje - a co tam kazali sie cenic :lol:
2. naprawde nie naskakuj na ludzi co do znajomosci zdan zlozonych skoro sam ich nie rozumiesz - bo co ma to co zacytowales do wypowiedzi moich albo bimbo? my o jednym ty o drugim. wiec skoro wiekszosc ludzi sie rozumie a jeden brain ma z tym problem to chyba nie musze tlumaczyc dalej ...
3. do tego kto ma bzdurne wypowiedzi pozwol ze juz sie nie bede odnosil bo mysle ze dosc upokazania na dzis
4. docenic = powiedziec np dziekuje, nikt o kasie nic nie napisal (znowu problem ze zrozumieniem co autor mial na mysli?)
5. tak ja bym chcial zebys mi wyjasnil co ma piernik do wiatraka? wez sie ogarnij bo ci cos w tym watku nie idzie

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 10 lip 2008 14:40

teraz robi sie z tego kolejna durna internetowa dyskusja na temat "ja mam racje, bo znam wiecej trudnych slowek, udowodnie ze ty jestes glupi rozkladajac na atomy kazde twoje zdanie, a wogole to podnieca mnie to jak inni sie temu przygladaja". dajcie se luz i zalatwcie to na privie bo malo komu, oprocz dwóch zainteresowanych, bedzie sie chcialo ten lansospam czytac :)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 10 lip 2008 14:44

artur w widzisz tu jakies trudne slowa :?: :wink: :twisted:

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 10 lip 2008 14:46

rozkladajac na atomy kazde twoje zdanie,

mnie do waszej piaskownicy podstepnie nie zaciagniecie :P

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 10 lip 2008 14:52

Komu nie idzie to nie idzie, dajesz przyklad jakis pracy czy paliwa tlumacze ci ze to odwrotnie nie rozumiesz, a raczej nie chcesz zrozumiec bo... Kazdy kto ci przytakuje ma racje inni nie.
Czytac umiesz z rozumieniem sa duze problemy, jak czlowiek sobie odpuszcza tez ci nie pasuje, bo znudzony jestes i potrzeba czegos co ci przyzpozy rozrywki...
Duzo minie zanim mnie zdenerwujesz, nie zawsze reaguje jak ty atakujac kazda (o przepraszam tylko wybrane i wygodne) wypowiedzi.
Cen sie jak chcesz, twoja ocena w oczach innych jest malo wazna nazywaja to tylko pewnoscia siebie, a jest duza roznica pomiedzy pewnoscia siebie a przestawianiem jakiejs wartosci.
"co za to dostalam" - tej wypowiedzi tez nie rozumiesz, albo inaczej rozumiesz tak jak ci pasuje, jak wiekszosc postow , do ktorych starasz sie odniesc.
Masz racje nie pograzaj sie bo po co, radia posluchaj.

Ktos napisal do mnie odnioslem sie do tego, szeroko rozumiana wolnosc wypowiedzi na forum podsunela ci nastepna mozliwosc do belkotu.

Dalem ci jeszcze troche rozrywki i mozliwosc napisania nastepnej odpowiedzi. Gratis.

Artur probowalem wierz mi probowalem. Ale niestety dalem sie wciagnac w dyskusje z .... i pewnie zostane pokonany doswiadczeniem.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 10 lip 2008 14:59

:lol: :lol: :lol: :lol:

Amen bo juz mi sie na atomy nie chce rozkladac, moge tak w nieskonczonosc wybiorczo jak ty

Artur to bierz zabawki i spadaj z naszej piaskownicy :wink:

bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 10 lip 2008 15:03

Wiesz co Brain moje zdanie, ktore teraz zacytowales odnosnie pomocy bylo tylko drobnym nawiazaniem do tematu, ze to niby Polacy sobie nie pomagaja, wrecz szkodza.
To chyba ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i konstruowaniem odpowiedzi. Moje wypowiedzi nie tyczyly sie bezposrednio PIERWSZEGO POSTU ale wynikaly z toku rozmowy z innymi rozmowcami np. IZA2

"Wystarczy zobaczyc jak sobie pomagaja Rosjanie! Ja osobiscie bylam swiadkiem - jak zona wraz z trojka dzieci dojechala do meza ( on pracuje budowie) koledzy pozyczyli im pieniadze zalatwiali mieszkanie, i pomogli we wszystkich sprawach urzedowych. To sie nazywa POMOC !!!

Drugi przyklad- mlody chlopak - dojechal do kolegi , ktory obiecywal mu prace , lokum -przyjechal - kolega zostawil go na lodzie! Stwierdzajac - radz sobie sam!
To po co deklarowal sie ?Po co obiecywal? Chodzi mi o to ze dzisiaj spotkac ludzi dla ktorych slowo cos znaczy - graniczy z cudem.
Nie obiecuj niczego jak nie jestes w stanie pozniej dotrzymac slowa. "

A poza tym nie oczekuje od nikogo odwdzieczania sie za pomoc w jakiejkolwiek formie, ale uwazam, ze ZWYKLE DZIEKUJE to chyba byloby na miejscu nawet jako zwykla forma grzecznosci i dobrego wychowania.

Tak wiec nastepnym razem zanim nazwiesz mnie niewyedukowana pomysl czy Ty przypadkiem nie masz problemow z rozumieniem rozmowy.

APROPOS

Wikipedia – wielojęzyczny projekt internetowej encyklopedii działającej na zasadzie otwartej treści
Otwarta tresc to także informacja, która może być modyfikowana przez każdego. Nie istnieje żadna zamknięta grupa decydująca o zawartości, jak na przykład wydawca komercyjnych encyklopedii

Na twoim miejscu nie sugerowalabym sie tak bardzo ta forma edukacji bo potem roznie to bywa, jak widac w twoich postach.
:?

bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 10 lip 2008 15:21

" Nie powiem co za to dostalam"
Nie chodzilo mi o "dostac" w formie materialnej, ale o np. DOSTALO MI SIE w formie werbalnej.
Wierz mi, niejednej osobie naplynely by lzy do oczu jakby uslyszal to, co uslyszalam z mezem. Ale niewazne.

Koncze ta nierowna walke
TRZEBA WIEDZIEC KIEDY ZE SCENY ZEJSC NIEPOKONANYM

Pozostalym dziekuje za wsparcie.

:) :) :)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 10 lip 2008 15:23

i pamietajcie rodacy - nie zadzierac z kobieta w ciazy :D graty

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 10 lip 2008 15:24

Wzruszajace co zobaczylas w moich postach.
Rozumiesz je na swoj, bardzo przewrotny i pokretny sposob.

A i dziekuje za copy/paste z wikipedii o wikipedii.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 60 gości

cron