O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 08 lip 2008 20:39

No macie racje ale ja myslalam, ze mleko swieze takie z plastiku, krotkoterminowe nie jest jakos chemicznie obrabiane. Bo co innego to z kartonu, to jest pasteryzowane i inne tam sratatata.
Nie wiem moze poprostu sprobuj dodac kubeczek kefiru do mleka, zeby byly te bakterie i bardzo mocno zagrzej przy sercu a na pewno efekt bedzie.
Smacznego :shock:

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 08 lip 2008 21:05

no dodalam wczoraj kultywowanej maslanki

dzis ogladam sobie sloiczki, nic sie nie rozwarstwilo tak jak z normalnym zsiadlym, ale za to zgestnialo, taka konsystencja kislu sie zrobila...

nie wiem czy probowac, czy jeszcze poczekac, troche sie tej substancji nowopowstalej boje, he, he... :lol:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 08 lip 2008 22:11

Wybuchnac ci raczej nie wybuchnie :lol:

Poczekaj jeszcze dzien i zobacz czy smaczne :)

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 09 lip 2008 00:34

informuje uprzejmie, ze w 30h po dodaniu maslanki do pelnotlustego mleka tesco organic i cravendale, w temperaturze pokojowej, w szklanym sloiku pod przykryciem (z dziurkami, zeby sie wietrzylo) powstaje calkiem smaczna maslanka...

ta z tesco mlekiem wydaje sie nieco mocniejsza w smaku

napoj pachnie ladnie, jest charakterystycznie kwaskowaty, dosc gesty. nie ma rozwarstwienia typowego dla zsiadlego mleka, ale coz, dodalismy w koncu maslanki, a nie zsiadlego, wiec moze to inny szczep bakterii...

no w kazdym razie mozna pic!

dam znac jesli kroliki doswiadczalny doznadza powaznych skutkow ubocznych tego trunku :twisted:

[chyba, ze bedzie bardzo zle, i to juz moj ostatni post w zyciu :P ]

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 lip 2008 08:25

Jesli zrobisz doswiadczenie z jogurtem naturalnym to dopisz, co? Zreszta, jade dzisiaj chyba do sklepu to moze sam zrobie :)

blekione
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2007 17:07

Postautor: blekione » 09 lip 2008 08:54

Najprostszy sposób na zsiadłe mleko w Anglii?
Bez żadnych kombinacji zostawić otwarte mleko w butelce plastikowej przechowywane w sklepie w chłodni. Zsiądzie się na pewno bez dodawania jakiś jogurtów itp. Sposób pewny i wypróbowany wielokrotnie przeze mnie.

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 09 lip 2008 09:27

cholera.... mam w domu tylko dwa sloiki do obserwacji a tamtej maslanki jeszcze nie wypilam... :))

(jak to mawia moj facet, posprzatalas, wyrzucilas, a nastepnego dnia oczywiscie bylo potrzebne...)

musze poczekac az mi sie sprzet laboratoryjny zwolni :twisted:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 61 gości