O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
XeniX
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2008 00:20

W. Brytania: imigranci nagminnie wykorzystywani...

Postautor: XeniX » 03 lip 2008 15:09

W. Brytania: imigranci nagminnie wykorzystywani


W jednej z firm budowlanych pracownik za tydzień pracy otrzymał... 8 funtów 80 pensów. Zdaniem prawników do wykorzystywania pracowników dochodzi coraz częściej - informuje londynek.net.
Philip Hyland z firmy prawniczej PJH Law w Stamford twierdzi, że nagminna praktyką jest pobieranie różnego typu odliczeń z wypłat zatrudnionych imigrantów. Jeden z Litwinów pracujących przy budowie szpitala w Nottinghamshire za 39-godzinny tydzień pracy otrzymał zaledwie 8 funtów 80 pensów. Z pensji mężczyzny odliczono między innymi koszta zakwaterowania i sprzętu.

Sprawa ujrzała światło dzienne po tym jak firma zatrudniająca mężczyznę całkowicie zaprzestała wypłacania pensji. Okazało się, że niektórzy z zatrudnionych przy budowie szpitala imigrantów wypłaty nie dostawali nawet przez kilka tygodni.

Philip Hyland potwierdził, że do jego firmy w zeszłym roku zgłosiło się około 100 Polaków. Zaledwie w "pejslipie" jednego z nich nie znaleziono błędów.

- Polacy chcą wiedzieć jakie przysługują im prawa, ale często poznanie ich uniemożliwia im bariera językowa oraz niechęć do przeciwstawiania się szefom. W rezultacie wielu z nich godzi się na proponowane przez pracodawców rozwiązania - powiedział Hyland.


http://wiadomosci.onet.pl/1781901,28350 ... osceu.html



Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 lip 2008 15:42

az 3 posty, same cytaty prasowe negatywne wobec UK. chlopakowi Gonza juz podziekujemy :P

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 lip 2008 16:13

i dobrze im tak, jak ktos jest idiota to niech ma ...

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 lip 2008 16:18

jedynym idiota ktorego tu widze jest osoba ktora wchodzi na forum tylko po to zeby wklejac takie cytaty.
goscie pewnie przyjechali do UK bez jezyka z paroma funtami kieszenii i trzymali sie kurczowo roboty bo nie chcieli wracac do kraju, to nie glupota tylko desperacja. piszac ze dobrze tak idiotom, dajesz przyzwolenie na takie oszustwa, bo przeciez to takie git oskubac frajera, od tego sa, w przyrodzie wygrywa silniejszy ? idac tym tropem ... dobrze tak dzieciakowi ktorego kolega rozprul nozem, jego wina ze sam nie mial kosy.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 lip 2008 16:40

idac tym tropem nie jest 1 maja 2004 roku ze ludzie jada tu kompletnie w ciemno

ksiazki juz napisano o tym kto ma jakie prawa, gdzie szukac pomocy, jakie sa wymagania przy podejmowaniu pracy itp itd.

akurat tam gdzie oni byli tylko ten jeden szpital budowali a w kolo byla pustynia

jakby oszukali 1,2, 10 - ale 100???? jeden drugiemu nie mowil ze cos nie tak? idioci do kwadratu - i nie oslaniaj ich nieznajomoscia jezyka bo w tych czasach to juz nie problem, napawde historie o oszustwach juz sa tak nudne ze az zalosne ze po tylu latach zawsze znajda sie losie co sie dadza zrobic

to ze nie placze nad ich biednym losem nie znaczy ze pochwlam oszustwa, poprostu juz mi nie szkoda takich ludzi bo duzo mozna o tym wiedziec zanim sie tu przyjedzie = mozna spokojnie tego uniknac

ale z jedym sie z toba zgodze - xenix a'la gozno to tez idiota

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 lip 2008 16:49

Nieznajomosc jezyka to caly czas jest problem, mnostwo ludzi przyjezdza tu bez niego.
To pewnie byli kolesie z jakis wiosek gdzie psy dupami szczekaja, bez jezyka, bez jakiejkolwiek wiedzy o UK, pewnie nawet nie wiedza co to internet, ale to nie znaczy ze mozna ich oszukiwac. Mi tez nie zal czarnych z Afryki, w koncu to ich wina ze byli tak glupi ze nie potrafili sie obronic przed kolonizatorami ;) Nie mowie ze masz plakac nad ich losem, bo tez mam to gdzies, nie znam ich przeciez, ale piszac ze dobrze im tak dajesz przyzwolenie na takie oszustwa.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 lip 2008 17:14

i na te wioske zadnych gazet tez nie przysylali i telewizji nie bylo ... bylo tylko radio ...:) jedno radio ...:)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 lip 2008 17:39

jeden odbiornik na cala wioske ? to bida straszna :)

blekione
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2007 17:07

Postautor: blekione » 03 lip 2008 18:41

@banita ty chyba nie zrozumiałeś 100 osób przyszło do jego biura, to nie znaczy że byli oni z tej samej firmy.

A ja powiem inaczej. 100 osób na te setki tysięcy jakie tutaj jest to wydaje mi się niewiele.

Zgodzę się z wami że jednak te oszukane osoby są niejako same sobie winne. Naprawdę trochę wysiłku przed wyjazdem i można uniknąć takich przykrych spraw. Sam pamiętam kiedy 1,5 roku temu tutaj przyjeżdżałem i przez ostatnie kilka tygodni każdą wolną chwilę poświęcałem na czytanie o tutejszych realiach (chociaż szok kulturowy po przyjeździe i to przeżyłem).
Kolejna sprawa. Jeżeli ktoś za tydzień pracy dostaje 8 czy 9 f to czy nie wydaje mu się, że coś jest nie tak? I dalej siedzi cicho? Odzywając się jak całkiem przestają płacić?

Wiem że wszędzie na świecie zdarza się wyzysk pracowników (ostatnio czytałem jak to na Pomorzu Chińczycy pracują na budowach, artykuł w Gazecie Wyborczej) i podobnie jest tutaj, tylko dla człowieka choć trochę inteligentnego jest w Anglii tyle możliwości sprawdzenia i dochodzenia swoich praw, że naprawdę. Wszelakie infolinie, Citizens Advice Bureau, nawet darmowe porady prawne. Tylko życiowa oferma albo półgłówek może dać się oskubać.

Kiedy pracowałem dla agencji kilkukrotnie zdarzało się, że naliczyli mi za niską wypłatę (a to za mało godzin, a to za mało za urlop) i za każdym razem wystarczyła telefoniczna interwencja aby wszystko skorygować. Jeżeli bym siedział cicho to nie odzyskałbym pieniędzy, gdyż nikt za mnie nie będzie dbał o moje interesy. A jeżeli pracodawca czuje jakieś opory najlepiej skontaktować się z nim na następny dzień po konsultacji z prawnikiem, księgowym itd. Prawdopodobnie w 95% od razu zmiękną, gdyż się boją problemów. Ale podstawa to trzeba się odezwać jeżeli jest się przekonanym, że ma się rację, a jak nawet się nie ma to niech wyjaśnią.

I język ludzie. Uczcie się języka, bo bez tego stawiacie się od razu w pozycji niewolnika.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 05 lip 2008 23:17

Polacy w UK są potrzebni Angolom do podcierania tyłków i niewolniczej pracy.Kiedy to zajarzycie?Jak nabawicie się garba?

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 05 lip 2008 23:21

gonzo jest potrzebny na tym forum jak dziura w moscie. kiedy to zajarzysz? jak sie nabawisz skurczu w paluszkach od klepania pie... w klawiature?

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Re: W. Brytania: imigranci nagminnie wykorzystywani...

Postautor: AnkaMAk » 05 lip 2008 23:25

na marginesie:

xenix pisze:Okazało się, że niektórzy z zatrudnionych przy budowie szpitala imigrantów wypłaty nie dostawali nawet przez kilka tygodni.


??? do jakiego stopnia moze posunac sie glupota ???

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 lip 2008 00:47

To nie jest głupota tylko fakt.Radzę Ci zmienić kolor włosów zanim będzie za pózno.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 06 lip 2008 11:29

Glupota jest nie pojsc do swojego przelozonego i upomniec sie o zalegla wyplate, szczegolnie jesli to ma miejsce na przestrzeni kilku tygodni.

gonzo - pytal sie ciebie ktos o cos? nie przypominam sobie

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 lip 2008 23:07

A Ja nie przypominam sobie żebyś tu miała monopol na udzielanie odpowiedzi.Jak chcesz decydować kto i kiedy ma mówić to proponuję zostać Sierżantem w wojsku.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości