O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user1842753
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2008 14:39

Polskie prawo jazdy kat B a jazda skuterem w UK

Postautor: user1842753 » 01 lip 2008 14:52

Mam polskie prawo jazdy od 4 lat ale nigdy nie jezdzilem w UK. Teraz chcialbym kupic skuter 125cc. W zwiazku z tym mam kilka pytan:

Czy musze wymieniac moje polskie prawo jazdy na angielskie?

Czy musze zdawac jakies kursy? Jesli tak to gdzie zdaje sie takie testy? Gdzie szukac takich kursow? Ile to kosztuje i ile czeka sie na wyniki?

Wiele kierowcow jezdzi z literka L - czy ja tez bede musial? Co ta literka oznacza i jak dlugo mam z nia jezdzic?

Gdzie rejestruje sie skutery i skad wziasc tablice rejestracyjne? Czy ktos moze wie jaki to jest wydatek?

Czy pierwsze kupowac skuter a potem robic te testy, kursy itp czy moge pierwsze zajac sie formalnosciami a potem kupowac skuter?

Ile trwa wymiana polskiego prawa jazdy na angielskie i ile to kosztuje?

Czy moge jezdzic a angielskim prawem jazdy w Polsce czy znow bede musial je wymianiac?

Bardzo prosze o odpowiedz na wszystkie pytania i pomoc.

Z gory dziekuje

jkkjakub
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 16 wrz 2007 06:11

CZESC

Postautor: jkkjakub » 02 lip 2008 14:57

1 Nie musisz wymieniac swojego prawka na uk ale powinienes po roku bycia kierowca w UK

2 Nie musisz zdawac kursow i na swoim prawku polskim mozesz jezdzic na max 50cc a ze chcesz prowadzic 125cc wiec musisz isc na CBT training ktory znajdz w swoim yeallow pages google lub w sklepie z motorami ceny sa rozne i srednio to ok £100 taniej tez bywa-jeden dzien kursu -papier dostajesz od razu - wazny 2 lata

3Literka L oznacza ze kierowca ma tylko CBT i nie wolno mu wozic pasazera

4 O tablice sie nie martw te sa przypisane to pojazdu - inaczej jak w Polszy nie zmieniaja sie z kazdym wlascicielem. Czyli kupujesz motor z tablicami i na nich jezdzisz - sprzedajesz i na nich jezdzi kto inny-jedyne co trzeba to podpisac umowe kupna odedrzec z niej czesc dla kupujacego ,ubezpieczyc,kupic road tax jesli wygasl i jezdzic.

5Nie wiem ile kosztuje - o to spytaj na poczcie ale wymiana trwa 7 dni.Idz do okienka dada ci papiery i powiedza co zrobic

6 Jesli jestes na wakacjach w Polsce to nic nie wymieniaj tylko uzywaj co masz w portfelu ale jesli chcesz wracac na stale to wymien- o ile wiem twoje prawko po twmianie bedzie na ciebie czekac w twoim wydziale komunikacji.


powodzenia Jakub

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Re: CZESC

Postautor: banita » 02 lip 2008 16:14

jkkjakub pisze:1 Nie musisz wymieniac swojego prawka na uk ale powinienes po roku bycia kierowca w UK


o ile DVLA nie zmienilo przpisow w ostatnim miesiacu (nie chce mi sie szukac) to nic nie musi. musi wymienic jak zrobi rezydenta albo jak sie jest starsza osoba


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 74 gości