O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 29 maja 2008 14:06

Pole slangowo tez znaczy penis. Mozna uzywac zamiennie z Dick-head.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 29 maja 2008 14:10


MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 29 maja 2008 16:15

Artur,

Londynek zastrzega sobie mozliwosc usuwania tresci z regulaminem niezgodnych.
Ostrzezenie traktuje jako ostatecznosc, tym bardziej ze user jest nowy i zwyczajnie moze nie wiedziec o zasadach panujacych na forum. Nie zamierzam szafowac ostrzezeniami bez powodu. Wole grzecznie poprosic o nielamanie regulaminu i usunac niezgodne z nim tresci. Nie ma to nic wspolnego z cenzura.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 29 maja 2008 16:22

Czarnas,

Okreslenie "ciapek" jest tak samo obrazliwe i rasistowskie jak okreslenie "czarnuch", "nigger" a z blizszych ci "Szkop" czy "Rusek".

Jak rozumiem nie masz nic przeciwko temu zebym mowiac o tobie uzywal okreslenia "polaczek"? Wymagasz szacunku, okaz go innym, kolezanko.

Jesli nie wiesz jakiego jezyka nalezy uzywac w rozmowie to byc moze nalezy zaczac od przewertowania slownika wyrazow polskich Kopalinskiego :evil:
Ostatnio zmieniony 29 maja 2008 16:25 przez MarcFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 29 maja 2008 16:24

Raczej 'polaczek' to takie zartobliwo-ironiczne. Ja bym napisal 'wasacz' tudziez 'meksykaniec' (to juz dwa w jednym :D ) :)

A zapomnialem jeszcze dodac ze w niektorych kregach slyszalem okreslenie na Polki 'sheeps' albo po polsku owce, ze niby sa glupie i daja kazdemu.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 29 maja 2008 16:35

owce powiadasz, moze takie byly wczesniejsze preferencje tych adoratorow :) proponuje zmienic towarzystwo, jak nie czarne czlonki to inne udziwnienia

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 29 maja 2008 18:31

A to przypomnial mi sie walijski dowcip:

"Why do Scotts weare kilts?
Sounds of zip would scare sheeps"

:lol: :lol: :lol:


Ps. Artur, zanim sie odezwiesz: NIE, to NIE jest rasizm :P

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 29 maja 2008 18:33

Tak wole określenie "polaczek" niż "sheeps" jak zostało wyżej wymienione.Albo jescze bardziej drastyczne określenia są.Określenie ciapek jest przyjęte nie interesuje mnie do jakiego stopnia,nie wspominajac że o ni o tym wiedzą i są określani nie tylko przezemnie tak jak również przez anglików.Cgyba lepiej się tak wyrazać niz gorzej...........więc wole to określenie niz bardziej wulgarne i nie na miejscu.Na ulicy lub bezpośrednio nie spotkałam się by ktokolwiek powiedział mi że sobie nie życzy aby tak o nim mówiono więc.....Sami w rozmowach mdzy sobą tak mówicie...a jeśli się myle to sory ale w cuda nie wierze.pozdrawiam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 29 maja 2008 18:38

Okreslenie "Paki"czy "Nigger" tez jest w pewnych kregach przyjete, co nie oznacza ze nie jest rasistowskie. Oczywiscie ze zaden z Hindusow ci nie powiedzial ze nie zyczy sobie by go tak nazywano. Zapewne dlatego ze nie zna polskiego.

Mozna rozmawiac na okreslonym poziomie. Ba, nawet z rasista o innych narodowosciach/rasach mozna rozmawiac nie uciekajac sie do okreslen pogardliwych.

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 29 maja 2008 19:05

A tak wogóle to określenie "ciapek" jest mniej obraźliwe niż "pijak", "alkoholik" prawda?????? a tak o nas mówią.Za to się nie obrazam,choć jest to bardziej nie przyjemne.Więc lepiej jak napisałam powyżej używać tego określenia niż bardziej wulgarnych!!!!

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 29 maja 2008 19:25

Kto "oni" o "was" mowia?

Wiesz, jesli tajemnicze glosy ONYCH mowia o tobie per "pijak" czu "alkoholik" to doradzalbym ci odstawienie butelki :lol: :lol: :lol:

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 29 maja 2008 19:41

Marc sadze że nie jestes chwile w londynie,nie usłyszałeś nigdy od kolegów jak sa nazywani np.na budowie?- to jest tylko przykład,jak Anglicy mówia na przykład o Polakach?per alkoholik lub pijak- ciekawa jestem twojego zachowania jakby do ciebie było to skierowane w pracy na przykład,moze nie bezpośrednio ale jest was grupa powiedzmy i Anglik szef chodzi i tak mówi.Tyle każdy ma do powiedzenia, a podstaw nie słyszał ciekawe,to gdzie wy sie obracacie ludzie,że bronicie innych określeń co do narodowości a sami nie wiecie jak na nas mówią no sory.

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 29 maja 2008 19:42

Marc sadze że nie jestes chwile w londynie,nie usłyszałeś nigdy od kolegów jak sa nazywani np.na budowie?- to jest tylko przykład,jak Anglicy mówia na przykład o Polakach?per alkoholik lub pijak- ciekawa jestem twojego zachowania jakby do ciebie było to skierowane w pracy na przykład,moze nie bezpośrednio ale jest was grupa powiedzmy i Anglik szef chodzi i tak mówi.Tyle każdy ma do powiedzenia, a podstaw nie słyszał ciekawe,to gdzie wy sie obracacie ludzie,że bronicie innych określeń co do narodowości a sami nie wiecie jak na nas mówią no sory.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 29 maja 2008 19:48

1. Mieszkalem w Londynie
2. W UK jestem cztery lata, pracowalem... od rozladowywania tirow az po rachunkowosc zarzadcza.
3. Nie mow mi dziecinko glupot. Jesli ktos chleje to zapewne ma opinie pijaka, ale, w odroznieniu od slowa pejoratywnego jakim jest "ciapak" czy "nigger" nie jest to opinia wrodzona.
4. Nawet gdyby tak bylo to czyjs rasizm bynajmniej nie jest usprawiedliwieniem twojego rasizmu.
5. Rasizm to zwyczajny lek przed innoscia. Lek kmiotka z wioski dla ktorego "inne" oznacza "gorsze", dla ktorego ciemnoskory smierdzi ale jego wlasna slubna malzonka myjaca nogi raz do roku pachnie rozami.

Pozbadz sie klapek z oczu - nie jestes w niczym lepsza (ani gorsza) od tych ktorych obrazasz slowem "ciapek". Masz nieco inna ilosc pigmentu w skorze, tyle.

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 29 maja 2008 19:57

Przytoć mi moje słowa Marc jeśli gdzies napisałam ze jestem lepsa lub czuje sie lepsza dziecino bo jestem ciekawa! :roll: i jeśli mi to przytoczysz z moich wypowiedzi to chyba sobie wydrukuje!!! napewno wiesz co to rasizm?? tylko nie wyskakuj mi z teoriami lub cytatami.Bo ja rasizm odbieram inaczej, niz niektórzy.A moze poczytaj jeszcze o tym heheheh


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 172 gości