O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user536883
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2007 16:20

Bajki Gonza o jego elektrowni

Postautor: user536883 » 14 wrz 2007 19:16

na poprzednim forum zaczelem podwazac wiarygodnosc turbinek Gonza, napisalem emaile do paru producentow i odpowiedzi dostalem, za te pieniadze co Gozno jak twierdzi zainwestowal to mozna sobie kilka lopatek do turbiny kupic; a tej jego bajczne zyski, ze zarabia tyle co 4 Polakow w Uk, czy tam czyjs 1000 funtow miesiecznie blado wyglada z jego tygodniowym bilansem wplywow, dalej nie wiadomo ile Gonzo zarabia ale zaraz sie okazalo ze on wcale turbinek nie ma, tylko silnik diesel napedzany olejem roslinnym, i to napedza pradnice, poszukalm danych na ten temat, i wyliczneia sa bardzo ciekawe, olej roslinny ma wartosc opalowa 9,86 kWh/kg, przy czym to tak teoretycznie, bo przy spaleniu oleju w silniku, juz sie traci sporo, potem moc mechanicza zamieniana na elektryczna w pradnicy znow straty sa, sprawnosc takiego ukladu wynosi 30%, gdyby Gonzo podniosl sprawnosc nawet do 50% co jest malo mozliwe i uzyskal z litra oleju 5 kWh, to przy skupie pradu 0,3 pln/kwh granica oplacalnosci to olej kupowany w cenie 1,5 pln/litr, a i to zyski bylyby groszowe, musi byc tanszy; poszukalem danyh z wytlaczalni oleju, sprzedaja olej w beczkach hurtowo po 1,7 pln/litr, wiec juz ten biznes sie nie oplaca, pozostalby jedynie olej za darmo, a takiego nie ma, Gozno pewnie mi tu napisze ze ma przesmazony olej ze smazalni za darmo, to tez malo wiarygodne, bo gdy okazalo sie ze z takiego oleju mozna zrobic biopaliwo, to smazalnie sprzedaja go po kilkdziesiat pln/litr, poza tym trzeba by do do tej elektrowni 760 kWh, 152 litry na godzine, czyli 3648 na dobe, a Gonzo twierdzil ze mu elektrownia pracuje 24 h, nei znam sie na motoryzacji to i nie wiem jak dlugo silnik diesle pochodzi tak bez przerwy bezawaryjnie, i jak czesto olej trzeba zmieniac w silniku; jakikowiek przestoj, zarobku nie ma; a teraz przy sprawnosci bardziej realnej 30%, z 1 litra 3,3 kWh, granica oplacalnosci to 0,9 pln/litr oleju, zapotrzebowanie = 230 litrow na h, 5527 litrow na dobe, wiec nawet majac olej za darmo przy takich ilosciach to trzeba by setek smazalni zeby go dostarczyc, kto pracowal w fish and chips czy w Mc Donald moze wie ile te zaklady zuzywaja oleju, moze tu podac ilosci dziennego zuzycia;
od dochodow placi sie podatki, ZUSy to i zyski przestaja byc tak bajeczne jak w bajkach Gonza;
poczekam co mi tu odpisze, pewnie ze ma wlasna wytlaczalnie oleju, hmmmm, z tony rzepaku da sie zrobic na maxa 400 litrow oleju, nie wiem po ile rzepak w skupie, ale tu trzeba by tony dziennie przerabiac, a to kosztuje;

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 15 wrz 2007 10:05

że ci się chciało :)))))
choć w polsce są parafie co chodzą na wiatr :)
co do cen nie znam, jedno jest pewne Gonzo ma zapendy typowego zielonego, wie że dzwoni ale nie wie w którym kosciele

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 15 wrz 2007 18:15

masz przeklamania w obliczeniach.

jedynie chyba wielkie silniki okretowe spala ci wiecej niz 150l diesla na godzine.

pomysl sobie ze zwykly 8 litrowy silnik w ciagniku, podczas 12 godzinnej pracy non stop spala ok 400 litrow diesla.

przelicz to pod katem posiadania przez gonza jednego silnika.

przypuscmy ze ma nawet taki wynalazek

http://cgi.ebay.co.uk/Ultra-rare-soviet ... dZViewItem

http://pl.youtube.com/watch?v=KvP236LUCvk

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 15 wrz 2007 22:46

nawet jeśli to prawda, to kogo obchodzi pi.erdzenie jakiegoś frustrata, który wchodzi na forum tylko po to żeby( w jego mniemaniu) dowalić polakom w UK. Ja takich typów nie rozumiem, czasem nawet mi ich żal, ale mi szybko przechodzi :)

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 16 wrz 2007 16:22

taaa wyrozumiałość dla udaczników z polski :)))
a tu w Anglii paliwo i energia po prostu jest tak tania że nikt nie zawraca sobie głowy takimi głupotami jak podanymi na samym początku


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 67 gości

cron