O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
MagdaBerezowska
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2017 21:26

Krem z retinolem

Postautor: MagdaBerezowska » 03 maja 2017 12:15

Jaki polecacie krem z retinolem? Jestem już w takim wieku, że trzeba się nieco wspomagać w urodzie, stąd zwróciłam uwagę właśnie na ten składnik. Ma opinię walczącego z wolnymi rodnikami i przedłużającego elastyczność skóry.

jolkatodziewczyna
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017 10:45

Re: Krem z retinolem

Postautor: jolkatodziewczyna » 16 maja 2017 15:20

Tu http://www.vichy.pl/blog/kremy-z-retinolem-w-jakim-wieku-powinnysmy-zaczac-je-stosowac/vmag60597.aspx polecają krem z retinolem z Vichy. Jeszcze nie miałam okazji go testować, ale chyba przyjdzie czas. W końcu Vichy od lat zbiera same dobre opinie.

Jotqdus
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2017 09:50

Re: Krem z retinolem

Postautor: Jotqdus » 17 maja 2017 09:57

Jeszcze nie czytałem bardziej ciekawego artykułu

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Re: Krem z retinolem

Postautor: kajametrowska » 12 cze 2017 13:39

Kochane ale weźcie pod uwagę,ze taki krem nie zawiera w sobie retinolu medycznego, który faktycznie wpływa na zmniejszenie zmarszczek.... Retinol, który faktycznie jest w stanie coś zdziałać przypisaywany jest na recepte i powinien być stosowany pod kontrolą lekarza. Inaczej można sobie zrobić krzywdę....

Ze swojej strony polecam naturalne serum do twarzy Richevon
http://pl.richevon.com/
Które używam i osobiście jestem z niego bardzo zadowolona. Składniki naturalne, zmniejszczenie zmarszczek widoczne ( serum świetnie nawilża skórę). Zresztą możecie sobie poczytać jak sobie je zachwalają w sieci.

KotStefan
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2017 10:27

Re: Krem z retinolem

Postautor: KotStefan » 14 cze 2017 11:25

Kremy warto stosować wcześniej. Jak zmarszczki już są, to potem już niewiele da się zdziałać tylko kosmetykami.

Cmoka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2020 11:54
Kontaktowanie:

Re: Krem z retinolem

Postautor: Cmoka » 20 lut 2020 11:55

Zgadzam się z przedmówcą. Jak są już zmarszczki to tylko wypełnianie lub naciąganie. Skóra się sama nie zbiegnie jak gacie po zagotowaniu.

kulik86
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2017 10:27

Re: Krem z retinolem

Postautor: kulik86 » 17 wrz 2020 09:18

hejka,
ja mogę polecić świetny suplement diety który dba o właściwe nawilżenie skóry, to kapsułki Neoglandyna trzeba przyjmować 3 dziennie dają naprawdę świetne efekty. Polecam osobom, które mają problem z utrzymaniem nawilżonej i gładkiej skóry. Pd kiedy przyjmuje suplement skóra na całym ciele stała się gładsza, miększa i wygląda wyjątkowo zdrowo - wolna od niedoskonałości i zaczerwień

JamesT
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2020 11:52
Kontaktowanie:

Re: Krem z retinolem

Postautor: JamesT » 24 wrz 2020 12:06

Retinol, inaczej witamina A, to jeden ze składników szczególnie lubianych przez wielu dermatologów i kosmetologów. Jeżeli dopiero zaczynamy pielęgnację kosmetykami z retinolem, polecam na początek wybierać produkty o niższym stężeniu tego składnika oraz stosować go 1-2 razy w tygodniu. Potem - stopniowo - zwiększamy częstotliwość, tak aby przyzwyczaić skórę i zminimalizować zaczerwienienie czy podrażnienie, bo... o czym trzeba pamietać retinol "lubi" uczulać, podrażniać i generować zaczerwienienia. No i co ważne - retinol nie nadaje się dla skóry wrażliwej czy trądzikowej.

Chana
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2020 13:03
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Krem z retinolem

Postautor: Chana » 23 paź 2020 13:09

Zgadzam się z ostatnim komentarzem, retinol nie jest odpowiedni dla wszystkich. Ale to działa w przypadku problematycznej skóry, bo to jest jej istota. Zdrowa skóra to minimum wysypki. Bardziej prawdopodobne jest, że podczas silnej wysypki nie można używać niczego aktywnego. I ogólnie rzecz biorąc, retinol jest przydatny w samoopiece, ale nie kupuj od razu, jak usłyszał lub przeczytać o korzyściach. Weź tylko sprawdzone marki.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 54 gości

cron