O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
onmen
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2015 15:09

W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: onmen » 19 paź 2016 12:20

Staramy się odkładać co miesiąc od 200 do 300 funtów. W ciągu roku robi się z tego całkiem ładna kwota. Zastanawiam się w jaki sposób można oszczędzać te środki? Funt leci na łeb na szyję. Dziwne, zawsze uważałem, że to stabilna waluta.

borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: borek7 » 20 paź 2016 11:31

onmen pisze:Staramy się odkładać co miesiąc od 200 do 300 funtów. W ciągu roku robi się z tego całkiem ładna kwota. Zastanawiam się w jaki sposób można oszczędzać te środki? Funt leci na łeb na szyję. Dziwne, zawsze uważałem, że to stabilna waluta.


No niestety jest jak jest. Sam mam nadzieje,ze wszystko sie z czasem ustabilizuje. Wieści jednak nie są takie korzystne. Mówi się,ze po wyjściu UK z Unii Europejskiej może jeszcze bardziej spaść. Sam mam nadzieję na emeryturę z Anglii. Poza tym oszczędzam kasę dodatkowo w Polsce ponieważ warunki w wielu towarzystwach ubezpieczeń są korzystniejsze niż tutaj. Na przykład w PZU:
http://pkoubezpieczenia.pl/polisa-dlugo ... zczedzania

Mają tam dobrą polisę długoterminowego oszczędzania.

asierp
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 11 lis 2015 10:13

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: asierp » 06 gru 2016 11:20

Najbezpiecznie jest odkładać na lokacie. Pieniadze na pewno nie stracą , a wręcz je pomnożymy. W UK na lokacie odkładać się nie da. To jest fakt ponieważ oprocentowanie jest bardzo niskie W Polsce jednak sytuacja jest o wiele korzystniejsza:
postawnaswoim.pl/ranking-lokat-bankowych


Zerknijcie sobie na ranking lokat bankowych. Mozna w chwili obecnej znaleźć lokaty, które są oprocentowane na 4-5%.

MoniG
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2016 18:17

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: MoniG » 27 gru 2016 18:25

asierp pisze:Najbezpieczniej jest odkładać na lokacie. Pieniądze na pewno nie stracą , a wręcz je pomnożymy. W UK na lokacie odkładać się nie da. To jest fakt ponieważ oprocentowanie jest bardzo niskie.(...)



W zasadzie to jedyny bezpieczny sposób gromadzenia oszczędności, ja trzymam w Polsce też na lokatach, ale w PL też już są strasznie niskie stopy procentowe.

asierp pisze:(...) Można w chwili obecnej znaleźć lokaty, które są oprocentowane na 4-5%.


No niestety już nieosiągalne, teraz standard to 2-2,5%
Jedynie niektóre promocyjne lokaty dla nowych klientów się trzymają jak np. Lokata Happy http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/ ... -bank.html
lub Lokata Happy Plus w Idea Banku, ta druga ma mniejszy procent, ale można tam zdeponować do 100 000 zł, a na tej tylko do pierwszej do 10 tys. zł.
Poza tym jeszcze w BGŻOptima jest podobna lokata Bezkarna do 20 tys. zł, a więcej nie znam. Reszta na 2,5% maks. No ale inwestowanie w giełdę i produkty z nią związane, nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem.

Tepjo90
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2016 19:47

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: Tepjo90 » 27 gru 2016 19:31

Lokaty są bezpieczne ;)

MoniG
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2016 18:17

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: MoniG » 27 gru 2016 19:38

No według mnie najbardziej, bo co innego? Na inwestycjach trzeba się dobrze znać, bo inaczej się wtopi. Czy to dotyczy giełdy, czy nieruchomości, surowców, czegokolwiek. A nawet jak się zna to nie raz i tak się wtopi.

styllu
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2016 10:19

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: styllu » 03 sty 2017 13:06

Słyszałem o możliwościach inwestycji w kamienie szlachetne. Ciekawe jak to wygląda w praktyce.

MoniG
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2016 18:17

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: MoniG » 16 sty 2017 09:34

No ta kamieniach to się trzeba raczej bardzo dobrze znać, żeby w nie inwestować, a jak są to jakieś finansowe produkty strukturyzowane, to raczej na tym zarabiają pośrednicy i banki.

styllu
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2016 10:19

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: styllu » 17 sty 2017 13:40

MoniG pisze:No ta kamieniach to się trzeba raczej bardzo dobrze znać, żeby w nie inwestować, a jak są to jakieś finansowe produkty strukturyzowane, to raczej na tym zarabiają pośrednicy i banki.

Czyli biednym szarakom zostaje tylko lokata bankowa?

necron217
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2017 09:53

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: necron217 » 26 sty 2017 09:54

W dzisiejszych czasach, gdy oprocentowanie jest na tak niskim poziomie, chyba najlepsza opcja to zbieranie pieniążków na koncie oszczędnościowym, a jeśli już uda nam się na nim odłożyć odpowiednią kwotę, wtedy możemy pomyśleć o inwestycji któa przyniesie nam odpowiedni zwrot.

ogonek21
Gastarbeiter
Posty: 37
Rejestracja: 29 gru 2016 08:10

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: ogonek21 » 02 lut 2017 14:16

Chyba nie ma czegoś takiego jak bezpieczne i zyskowne oszczędzanie. Im bardziej zyskowne tym mniej bezpieczne, im bardziej bezpieczne tym mniej zyskowne.

cojestzx
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2017 15:02

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: cojestzx » 04 lut 2017 15:05

Moim zdaniem jakaś korzystna lokata bankowa będzie najlepszym pomysłem.

ramdak
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2017 12:01
Kontaktowanie:

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: ramdak » 07 lut 2017 12:03

najbezpieczniej to w skarpecie :P

MoniG
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2016 18:17

Re: W jaki sposób bezpiecznie oszczędzać?

Postautor: MoniG » 10 lut 2017 22:26

W sumie to rzeczywiście najbezpieczniejszy sposób oszczędzania. Nawet niewiele się traci na odsetkach, które przy dzisiejszych stopach procentowych są dosyć mizerne, ale też jest ryzyko że Ci ukradną ;)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 54 gości

cron