O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
onmen
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2015 15:09

Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: onmen » 27 wrz 2016 05:38

Zdiagnozowano u mnie rwe kulszową jakieś dwa tygodnie temu. Noga prawa i plecy bolą mnie już pół roku.Jest coraz gorzej. Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe mało pomagają. Noga mi drętwieje od kolana do palców. Neurolog dał mi wizytówkę do gabinetu prywatnego. Nie mam pojęcia co robić. Jaki lekarz mi pomoże bo raczej z takim bólem to nie da się normalnie funkcjonować. Wiem że można zrobić rezonans magnetyczny kręgosłupa tylko że państwowo czeka się pół roku a prywatnie to nawet nie wiem ile kosztuje. Myślałam nad materacem z gryką w środku . Podobno pomaga . Muszę pomyśleć Jak go uszyć i gdzie kupić grykę. Powiedzcie co mam zrobić bo naprawdę jak mam iść do lekarza i mi nie pomoże no to się odechciewa takiej roboty.
Jak zimno wpływa na rwę kulszową.

asierp
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 11 lis 2015 10:13

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: asierp » 27 wrz 2016 08:44

Oj nie wiem czy można wyleczyć rwę kulszową. Jest to schorzenie, które może zostać złagodzone,niemniej po latach może się odezwać. Moja mama ma to wiem.Sama nie mam, ale podejrzewam,że jet to bardzo bolesne, bo jak mama ma napad to praktycznie niczego nie jest w stanie sama robić.
Sugeruję zajrzeć sobie na stronę:
http://www.kulszowa.pl/

Znajduje się na niej opis choroby, objawy oraz sposób leczenia dolegliwości.

Adelka43
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2015 11:39

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: Adelka43 » 11 paź 2016 09:38

Witam,
mnie dopadła, ponieważ mam problemy z kręgosłupem. Niestety rwę leczy czas, a można sobie pomóc lekami przeciw bólowymi.

Pozdrawiam

daczy82
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2017 19:05

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: daczy82 » 25 sty 2017 19:14

Witam wszystkich. Na wyspach jestem dopiero pół roku i dostałem właśnie rwe kulszową. Od kilku dni mam bardzo silny ból pleców i lewej nogi. Byłem u lekarza i dostałem jakiś zastrzyk i leki przeciwbólowe. Na razie nie czuje żadnej poprawy, a ból jest na tyle silny, że ledwo mogę chodzić, nie mówiąc już o pracy, dlatego leżę i szukam w necie jeszcze czegoś co mogło by mi pomóc. Mam pytanie - może wiecie czy podczas ataku rwy kulszowej powinno się stosować zimnie okłady czy też ciepłe? W internecie ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Na tej stronie znalazłem informację, że na początku podczas ataku rwy kulszowej lepiej stosować zimnie okłady - ale wolałbym jeszcze to potwierdzić. Drugie pytanie - czy znacie jakiegoś dobrego rehabilitanta z okolicy Bristolu i wiecie ile sobie liczą tutaj za takie usługi?

MoniG
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2016 18:17

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: MoniG » 10 lut 2017 22:39

Raz mnie to złapało, ale tak trwało tylko 3 dni, akurat przed wyjazdem. Jakiś zastrzyk mi dali i przeszło po tych 3 dniach, bo też nie od razu, ale słyszałam, że ludzie się często znacznie dłużej męczą.

kotrabo
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2017 09:10

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: kotrabo » 19 lut 2017 09:14

nie wyleczysz, ewentualnie zacznij się więcej ruszać to w tedy może ból ustąpić, mi przeszlo po bieganiu :)

olinka33
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2017 12:37

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: olinka33 » 19 maja 2017 09:00

Oj nie wiem, czasem przy ruchu się nasilają epizody bólowe niestety. Mi pomogły zabiegi magnetoterapii w Natural Medical w Warszawie, okazały bardziej skuteczne niż leki i rehabilitacja a ustąpienie, zmniejszenie dolegliwości bólowych po zbiegach Viofor JPS pozwala na zmniejszenie ilości przyjmowanych leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, nasennych lub antydepresantów więc warto na takie zabiegi poświęcić trochę czasu i się zapisać.

elabarbara
Gastarbeiter
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2017 18:34

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: elabarbara » 21 lip 2017 10:14

Niestety ale nie da się ją wyleczyć do końca. Mam to samo już od kilku lat. Ale ja sobie sama pomagam korzystając z maty masującej która pomaga i załagodzi ból kręgosłupa. Mata masująca EXITO http://exitopolska.com zapewnia kompleksowy masaż i posiada możliwość wyboru różnych technik masażu takich jak: rolowanie, swing, shiatsu czy wibracje.

Ania244
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2017 21:22

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: Ania244 » 13 sie 2017 16:40

Świetnie! Dzięki wielkie za fajne porady :) Z całą pewnością mi się przydadzą :D

merki
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 01 sie 2017 11:42

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: merki » 26 sie 2017 14:20

Ból i stan zapalny łagodzi olejek konopny https://www.cbdworld.pl/pl/i/Dzialanie-CBD/25 Jest też skuteczny przy schorzeniach reumatycznych i zwyrodnieniowych.

AgaS25
Gastarbeiter
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016 13:31

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: AgaS25 » 27 lis 2017 12:23

merki pisze:Ból i stan zapalny łagodzi olejek konopny https://www.cbdworld.pl/pl/i/Dzialanie-CBD/25 Jest też skuteczny przy schorzeniach reumatycznych i zwyrodnieniowych.

Ten olejek jest rekomendowany nawet w bardzo silnych bólach. To dobry produkt, bo naturalny i nie uzależnia.

Nerwyt
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2017 11:07
Kontaktowanie:

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: Nerwyt » 29 lis 2017 11:09

Niezwłocznie udać się do lekarza.

AgaBaranek
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2017 18:37

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: AgaBaranek » 10 gru 2017 18:50

Z tego co pamiętam, jak miał z nuią problemy mój tato, to tego nie można wyleczyć, co najwyzej zaleczyć. Nie mniej u niego zawsze kończyło to się wizytą u lekarza

matrulena
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2017 09:22

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: matrulena » 16 sty 2018 23:45

Tak rwa kulszowa to straszny bul moja mama mówiła że tą chorobę leczy doktor glinka lub doktor piasecki i tak z tym żyła.

merki
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 01 sie 2017 11:42

Re: Jak wyleczyć rwę kulszową

Postautor: merki » 29 sty 2018 13:48

AgaS25 pisze:Ten olejek jest rekomendowany nawet w bardzo silnych bólach. To dobry produkt, bo naturalny i nie uzależnia.

I są też olejki smakowe https://www.cbdworld.pl/pl/c/Olejki-CBD-smakowe/212


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 48 gości

cron