O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 23 kwie 2008 17:26

jakiej godnosci? jakie znikanie z mapy? o czym ty opowiadasz? myslisz ze wszyscy patrioci osiagaja sukces zyciowy?

jak chce sie czegos dokonac, to trzeba umiec zacisnac zeby, ciezko pracowac i nie poddawac sie. jak dla mnie, ma to z patriotyzmem tyle wspolnego, ze jak ktos ma pozytywne nastawienie do wlasnego kraju to i pewnie pozytywniej podchodzi do samego siebie. bo jest ogolnie pozytywnym czlowiekiem a takim na ogol wiedzie sie lepiej. ale optymizm jest mozliwy rowniez i bez patriotyzmu.

ja tez widze na ulicach mnostwo ludzi zagubionych, ale jak dla mnie, to oni sa zagubieni niezaleznie od tego, w jakim kraju sie znajduja. nie wierze, ze od samej emigracji czlowiek zmienia sie nagle w buraka. burak jaki jest, kazdy widzi. no moze poza zaslepiona miloscia mamusia... ;-)

bez poczucia dumy z Polskosci


ja poczucia dumy z polskosci nie mam, wrecz przeciwnie, jak spotykam w supermarkecie Polaka, to czesto mam ochote wybic mu zeby za slownictwo jakim sie posluguje (niestety przy wzroscie 1,58 m to ciezka sprawa ;) )

co najwyzej mam poczucie sentymentu i trzymam kciuki, jak slysze o jakichs sensownych reformach w PL

a tak jeszcze apropos mamus... moze niektorzy nie dorosli do tego, zeby wyjezdzac za granice i byc zdala od rodziny? badz co badz matka, siostra narzeczona maja na niektorych osobnikow cywilizujacy wplyw... ;)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008 18:20 przez konto_usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

user940736
Emigrant
Posty: 165
Rejestracja: 10 lis 2007 19:53

Postautor: user940736 » 23 kwie 2008 18:19

fotosia, akurat teraz od kilku lat na topie jest temat naszego wejscia do "Unii" i wszyscy politycy od lewa do prawa, media i rozne "autorytety" wmawiaja ludziom jaki to awans cywilizacyjny dla nas, jak to "weszlismy do Europy" (jakbysmy kiedykolwiek z niej wyszli), jak to mozemy sie zeuropeizowac i zbudowac wreszcie "normalny kraj" - ale nigdy, nikt publicznie nie powie ze my jako Polacy mamy cokolwiek do zaproponowania innym narodom, moze oprocz wyswiechtanego juz "Katolicyzmu". my mamy nasladowac, uczyc sie, ciezko pracowac w cudzych firmach i odwalac czarna robote dla ich dobrobytu.

niestety nasi umilowani przywodcy zachowuja sie zupelnie jak jacys obcy ludzie, nie wywodza sie sposrod nas, ich najwiekszym atutem jest obycie na swiatowych salonach. przypomnij sobie jak jeszcze pol roku temu gdy rzadzila koalicja odwolujaca sie mniej lub bardziej udanie, do uczuc narodowych - ile bylo codziennie wrzasku i jak to w dobrym tonie bylo udowadnianie w kazdy mozliwy sposob swej "europejskosci", oczywiscie "europejczyk" nie moze byc jednoczesnie Polakiem, bo to dwa absolutne przeciwienstwa, jak biale i czarne. i w sumie do dzis sie nic nie zmienilo, ciemny lud ma miec poczucie, ze pokonalismy jakichs potworow, ze teraz bedzie rzadzic "normalnosc", czyli PO i telewizyjni kretyni w garniturkach i okularach za 10 000 PLNow. nikt na tym swiecie nie potrafi sie normalnie odwolac do Polskosci, to jest najbardziej wstydliwa rzecz, nasze pietno. kolejne pokolenie ma robiona wode z mozgu. nawet Rosjanie budza wiekszy szacunek, ale w Rosji nie ma antyrosyjskiej propagandy, a u nas - ciagle i jeszcze wiekszosc chyba faktycznie wierzy, ze to jest normalne, bo inaczej juz dawno tych wszystkich przylizanych dupkow z telewizora by w Polsce nie bylo

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 23 kwie 2008 18:25

czy mozesz strescic swoja wypowiedz w jednym zdaniu?

bo uzywasz duzo slow, ale nie moge sie doszukac glownej tezy :D

czy chcesz powiedziec, ze w polsce nie ma patriotyzmu? o to chodzi?

user940736
Emigrant
Posty: 165
Rejestracja: 10 lis 2007 19:53

Postautor: user940736 » 23 kwie 2008 18:55

nie, chce powiedziec, ze z premedytacja i swiadomie - jak pod zaborami, okupacja i w komunizmie - wycina sie z Polakow polskosc i zastepuje jakimis bzdetami, czego efektem odmozdzona masa ludzka zwana eufemistycznie spoleczenstwem.

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 23 kwie 2008 19:06

wycina sie z Polakow polskosc i zastepuje jakimis bzdetami


a kto to robi?

i jaka ma z tego korzysc?

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 23 kwie 2008 20:10

no coz....w pewnym sensie sie zgadzam z userem..... ze coraz mniej Polakow jest dumnych ze swojego pochodzenia. Nie mowie tu o patriotyzmie pt szabelka i do boju z wrogiem :lol:

Ludzie zmieniaja swoje imiona na bardziej angielsko brzmiace, jak ktos wysmiewa polakow to smieja sie razem z nimi albo wstydza sie swojego pochodzenia....coz nie mi oceniac powody takiego zachowania ale mi zwisa jak ktos musi literowac moje Katarzyna, jak ktos najezdza na Polakow to kloce sie do pierwszej kropli "krwi" i otwarcie mowie ze jestem Polka. Widze minusy zycia w Polsce, sposobu prowadzenia polityki miedzynarodowej.....ale ludzie...my jestesmy przyzwyczajeni zycia "pod" kims, zawsze pod jakims zaborem albo panowaniem, widocznie moze nam tak dobrze ze nie potrafimy sie dopchac na pierwsze miejsca w swiatowej klasyfikacji.... :roll:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 24 kwie 2008 08:25

fotosia, akurat teraz od kilku lat na topie jest temat naszego wejscia do "Unii" i wszyscy politycy od lewa do prawa, media i rozne "autorytety" wmawiaja ludziom jaki to awans cywilizacyjny dla nas, jak to "weszlismy do Europy"


fotosia, ja ci go streszcze w jednym zdaniu: wejscie do Unii bylo bledem bo to zydomasoneria (niemiecka, to jest teraz na topie w pewnych kregach) dazaca do zaglady dzielnego Narodu Polskiego (koniecznie duzymi literami i na kleczkach) :D

Drobnego faktu ze to wlasnie w powodu wejscia Polski do EU moze tu byc i pisac swoje brednie na tym portalu nasz drogi Weszpolaczek nie zauwaza.


Powody obecnej sytuacji Polski nasz drogi Nazi zdiagnozowal w innym poscie:

ale ja ci powiem glupi Polaku, ze porazek i opinii "bialego muzyna" jestes winien sam, bo w siebie nie wierzysz, sluchasz marcflojdow



I juz wiesz ze ta zydomasoneria winna wszystkich nieszczesc dzielnego Narodu to ja :lol:

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 24 kwie 2008 15:47

user940736 pisze:nie, chce powiedziec, ze z premedytacja i swiadomie - jak pod zaborami, okupacja i w komunizmie - wycina sie z Polakow polskosc i zastepuje jakimis bzdetami, czego efektem odmozdzona masa ludzka zwana eufemistycznie spoleczenstwem.


Chodzi Ci pewnie o Polskość w mniemaniu Twoim? Czy jakaś inną Polskość?

Ponieważ nie odpowiedziałeś na pytanie: "co to jest patriotyzm?"
Ośmiele się zadać Ci pytanie: "Co to jest Polskość"

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 24 kwie 2008 22:11

obawiam sie, ze user costam chwilowo stracil zdolnosc odpowiadania na pytania :D

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 24 kwie 2008 22:45

Skoro user xxxx nie odpowiada, to moze sami sobie odpowiemy: co to jest patriotyzm, wedlug Was? czym jest 'polskosc'? czy jestescie patriotami?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 kwie 2008 09:01

ja nie jestem patriota - przynaleznosc terytorialna nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, nie ma takiego kraju za ktory poszedl bym walczyc bo to glupota - moj dom jest tam gdzie ja i moja rodzina ... teraz sie niektorzy oburza :)

MOKOTOW
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 14 maja 2008 08:15

Postautor: MOKOTOW » 14 maja 2008 11:38

to czemu piszesz na polskim portalu a nie angielskim? Chyba masz jakies problemy z identyfikacja siebie

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 14 maja 2008 13:14

A niby czemu ma nie pisac? Mozesz sobie nawet na chinskim portalu pisac jak ci sie podoba. Widziales tu gdzies napis "tylko dla Prawdziwych (prawdziwych koniecznie duza litera) Polakow"? :twisted:
I popieram banite: dla mnie narodowosc to tylko pojecie geograficzno-prawne.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 51 gości

cron