O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

konto w banku - alternatywne papiery jesli nie ma meldunku

Postautor: konto_usuniete » 21 kwie 2008 15:54

hej,

moj chlopak podpisal w piatek umowe na okres probny 3 miesiace. czy mozna w ktoryms banku zalozyc konto, jedynie na podstawie polskiego ID i zaswiadczenia od pracodawcy, ze sie pracuje?

zaswiadczenia o zameldowaniu faceta nie zdobedziemy za cholere. mieszkamy w tej chwili w domu studenckim, w pokoju dla par. zasady sa takie, ze jesli ktoras polowka nie jest studentem, to uczelnia tej osoby oficjalnie nie rejestruje (choc nieoficjalnie, dali dwa komplety kluczy ;->)

dzis bylam w natwescie - myslalam ze jak zrobimy joint account, czyli dopiszemy go do mojego konta, to bedzie latwiej. nic z tego nie wyszlo. pracownik banku powiedzial, ze jesli nie dowod zameldowania lub rachunki, to niech bedzie chociaz zaswiadczenie z Inland Revenue, ze chlopak placi podatki. czy na takie zaswiadczenie czeka sie dlugo? czy zalatwiac to osobiscie, czy przez ksiegowego?

czy sa jakies banki, w ktorych wystarczylo by zaswiadczenie z firmy, ze chlopak dla nich pracuje? takie zaswiadczenie wydaje mi sie najlatwiejsze i najszybsze do zdobycia w obecnej sytuacji.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 21 kwie 2008 16:00

Oczywiście. Np HSBC.
Konto Passport.
http://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/curr ... :11j74l29q

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 kwie 2008 17:17

To nie takie proste. Nie wiem jak teraz, ale w zeszlym roku przy koncie Passport wymagali dodatkowego dokumentu do paszportu, zeby byl adres.
(Moze to byc np. aktualny wyciag z polskiego konta)

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 21 kwie 2008 17:24

wymagali dodatkowego dokumentu do paszportu, zeby byl adres.
(Moze to byc np. aktualny wyciag z polskiego konta


zgubiles mnie... adres w polsce czy w uk?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 kwie 2008 17:33

No kolega nie mial uk potwierdzenia adresu wiec chcieli jakis dokument z polskim adresem. Zalozyl konto na wyciag z polskiego banku i paszport.
Konto jest na polski adres i wszystkie papiery bank mu na poczatku wysylal do Polski na ten adres. Nie wiedzial ze moze zmienic adres do korespondencji :)

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 21 kwie 2008 17:36

z polskim adresem problemu nie ma :)) a ja wlasnie do hsbc dzwonilam i na infolinii gosc powiedzial jasno, ze wystarczy tylko paszport. wierze mu na slowo :)

a czy ktos wie o innych bankach, ktore nie wymagaja zaswiadczenia o zamieszkaniu w uk?
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2008 17:37 przez konto_usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 21 kwie 2008 17:36

Wystarczy podać aktualny adres i oprócz paszportu dajemy np Polski dowód osobisty. Zresztą w HSBC przy zakładaniu konta Passport przez internet nikt scen nie robi. Dostajesz pocztą pakiet, umawiasz się w banku na wizytę, przychodzisz, dajesz dwa dokumenty (choć w przypadku kolegi, któremu "robiłem" za tłumacza, wystarczył paszport), podpisujesz umowę - po krzyku.
Nawet nie interesowali się papierem od pracodawcy. A skoro przychodzisz do banku, to znaczy, że odebrałeś przesyłkę pod podanym adresem, więc niejako potwierdzasz miejsce zamieszkania.
Zresztą na stronie HSBC jest wszystko wyjaśnione co i jak. Wystarczy odrobina inicjatywy.

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 21 kwie 2008 17:38

thx gherbid


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 32 gości

cron