O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
iwan108
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2015 08:53

Przewozy Lipnicki-oszustwo

Postautor: iwan108 » 22 gru 2015 09:21

Padlem ofiara oszustwa przez firme "Przewozy-Lipnicki". Kupilem dwa bilety do Polski na dzis(22/12/15) z Londynu. Mielismy byc odebrani z miejsca zamieszkania i dowiezieni do miejsca gdzie mialy czekac autobusy(M-25). Niestety nikt sie nie zjawil aby nas odebrac. Numer przez ktory kontaktowalismy sie z "firma" byl wylaczony a kiedy zadzwonilismy do siedziby firmy w Moragu w Polsce uslyszelismy , ze ktos sie podal za ich firme. Prosimy o kontakt osoby ktore tez zostaly oszukane w ten sam sposob. Moze wspolnie zdecydujemy jakie kroki podjac.

xerof
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2015 10:31

Re: Przewozy Lipnicki-oszustwo

Postautor: xerof » 22 gru 2015 10:41

wczoraj zorientowelm sie w temacie takze tel wylaczony strona przestwala dzialac od paru dni okazalo sie ze strona zostala zrobiona jako kopia w trybie graficznym dzieki temu google jej nie cash'uje nie mozna jej wczytac nawet z pamieci google bo obrazki zostaly skasowane z serwera :(

sprawe odrazu zglosilem do swojego banku jako online fraud maja przyslac dokumenty z ktorymi niby mam sie udac do banku NATwest gdzie jest wlasnie konto na ktore zostaly wplacone pieniadze

tez prosze osoby o kontakt bogaskilop@gmail.com lub 07732929005

Dziwne jest to ze dzownilem do redakcji przed momentem i wsumie im to wisi nawet nie byli zainteresowani zeby artykol napisac o tym LOL.

iwan108
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2015 08:53

Re: Przewozy Lipnicki-oszustwo

Postautor: iwan108 » 22 gru 2015 11:37

Po powrocie zajmę się ta sprawa zgłaszając na Policję chętnie bym to zrobił dziś ale brak mi czasu bo popołudniu jadę na Święta do kraju odezwę się do pana po powrocie.

xerof
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2015 10:31

Re: Przewozy Lipnicki-oszustwo

Postautor: xerof » 22 gru 2015 11:47

Wlasnie odbylem rozmowe z wlascicielem firmy pod ktora podszywal sie oszust wiec sprawe zglosili ale do KP w Moragu.
ja proponuje zglosic sprawe do http://www.actionfraud.police.uk/polish i prosze osoby ktore zostaly naciete na ten wyjazd o kontakt mailowy lub telefoniczny. Oczywisice sprawa zostala tez zgloszona odrazu do banku jako online fraud czekam na potwierdzenie z banku tzn dokumenty stwierdzajace osustwo online.

Prosze takze o nie kasowanie maili otrzymanych od tego oszusta. Zachowanie smsow oraz nr telefonow z ktorych sie kontaktowal.

Dodam iz ostatni kontakt z nim byl niestety z nr zastrzezonego.

iwan108
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2015 08:53

Re: Przewozy Lipnicki-oszustwo

Postautor: iwan108 » 22 gru 2015 12:41

Pojawiły się na londynu inne oferty tego typu o podobnej treści oczywiście zadzwoniłem pod podane numery ale oczywiście jeden wykończony a drugiego nie odebrano prawdopodobnie to ten czy ci sami oszuści.

iwan108
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2015 08:53

Re: Przewozy Lipnicki-oszustwo

Postautor: iwan108 » 22 gru 2015 12:47

Leon-Trans

kamson23
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2015 14:28

Re: Przewozy Lipnicki-oszustwo

Postautor: kamson23 » 22 gru 2015 14:32

i ja sie naciąłem :/ i juz zglosilem do www.actionfraud.police.uk
dobrze ze zaraz z kims jade, bo bym nie zdazyl na swieta

xerof
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2015 10:31

Re: Przewozy Lipnicki-oszustwo

Postautor: xerof » 22 gru 2015 15:05

Sluchajcie piszcie maile tez do mnie jak cos, zebym mial liste osob chociazby kontakt mailowy.
Domslalem sie ze jeli zrobil jedne taki nr to bedzie tego typu rzeczy wiecej i to samo zasugerowal wlasciciel firmy z ktora rozmawialem


wiec tak zglosilem do metro police oraz do action fraud i banki zobaczymy co z tego wyniknie.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 139 gości