O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user765893
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 12 wrz 2007 00:03

brak ubezpieczenia na samochod

Postautor: user765893 » 20 kwie 2008 13:35

Zostalem zatrzymany przez policje, rutynowa kontrola, zaczeli wszystko sprawdzac i sprawdzil ze nie mam ubezpieczenia. zaczelem im ściemniać ze mam polskie wykupione.Pies na to ze sie nie liczy a ja mu mowie ze sie liczy bo wszyscy z Pl tak jezdza (auto mam na UK blachach) Powiedział ze musi zabrac auto na parking i mam 2 tyg czasu na odebranie. Przy odbieraniu mam miec prawo jazdy i ubezpiecznie angielskie. Zaraz po akcji wykupiłem angielskie ubepieczenie. Ale przyjdzie mi ono dopiero po 7 dniach roboczych. Moje pytanie pies mi nie wspomnial ale kumpel mowil ze przyjdzie mi do 6 punktow karnych i 600zl zaplaty. Czy to prawda ? i czy moge pojechac z wydrukiem ubezpieczenia ktore przyszlo mi na maila.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Re: brak ubezpieczenia na samochod

Postautor: MarcFloyd » 20 kwie 2008 14:34

user765893 pisze:Zostalem zatrzymany przez policje, rutynowa kontrola, zaczeli wszystko sprawdzac i sprawdzil ze nie mam ubezpieczenia. zaczelem im ściemniać ze mam polskie wykupione.Pies na to ze sie nie liczy a ja mu mowie ze sie liczy bo wszyscy z Pl tak jezdza (auto mam na UK blachach)



Gonzuluchno!!!

Przeczytaj sobie post tego pana. I ty narzekas na wizerunek pana Miecia po czterdziestce? Ja osobiscie juz wolalbym zeby Polak kojarzyl sie z Mieciem-hydraulikiem.

user765893
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 12 wrz 2007 00:03

Postautor: user765893 » 20 kwie 2008 14:43

liczyłem na odpowiedz a nie ocenianie mojej osoby jako "polaczek w UK"
pozdrawiam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 20 kwie 2008 14:50

Po prostu sprawdz sobie na stronie policji, jazda bez ubezpieczenia ma zapewne fixed penalty.
A poza tym nie spodziewales sie chyba poklasku? Gdybys spowodowal wypadek to poszkodowany mialby gigantyczne problemy. Jazda bez ubezpieczenia jest zwyczajnie nieodpowiedzialna.


O, jest,prosze cie uprzjmie:

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Ow ... /DG_067639

Penalties
The seriousness of the offence is reflected in the level of the maximum fine, £5,000, and the automatic endorsement of an offender’s licence with 6-8 penalty points. The courts can order the immediate disqualification of the offender. The police also have wide powers to stop vehicles and inspect certificates and this leads to around 300,000 convictions for uninsured driving every year.

Driving without insurance has been punishable within the fixed penalty system. The fixed penalty of £200 and six penalty points allow more rigorous enforcement of this offence. The possibility of a fixed penalty gives the police an extra option for dealing with the offence concerned, but it doesn't preclude the police's ability to prosecute in appropriate cases when they consider that to be the best course of action.

The police have the power to seize and in appropriate cases, destroy vehicles that are being driven uninsured. Any vehicle seized under these powers will only be released on payment of the prescribed charges and the production of a valid insurance document. The vehicle will only be released to the registered keeper of the vehicle or, if there's no registered keeper, to the person appearing to be the owner. The police can dispose of vehicles not claimed within a prescribed time.

The Road Safety Act 2006 makes provision for harsher sentences for those who kill or are involved in accidents while driving uninsured.


Czyli dostaniesz £200 i 6 punktow. Kara do £5000 odnosi sie do sytuacj konczacych sie w sadzie.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 kwie 2008 14:58

Jezeli chcesz, zeby ktos sie odnosil do Ciebie z szacunkiem, odnos sie tak tez do innych. 'Pies' to mozesz pisac o swoim ojcu.
Mam nadzieje, ze dostaniesz maksymalna kare i pozegnasz sie z prawkiem.

user765893
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 12 wrz 2007 00:03

Postautor: user765893 » 20 kwie 2008 16:58

MarcFloyd pisze:Po prostu sprawdz sobie na stronie policji, jazda bez ubezpieczenia ma zapewne fixed penalty.
A poza tym nie spodziewales sie chyba poklasku? Gdybys spowodowal wypadek to poszkodowany mialby gigantyczne problemy. Jazda bez ubezpieczenia jest zwyczajnie nieodpowiedzialna.


O, jest,prosze cie uprzjmie:

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Ow ... /DG_067639

Penalties
The seriousness of the offence is reflected in the level of the maximum fine, £5,000, and the automatic endorsement of an offender’s licence with 6-8 penalty points. The courts can order the immediate disqualification of the offender. The police also have wide powers to stop vehicles and inspect certificates and this leads to around 300,000 convictions for uninsured driving every year.

Driving without insurance has been punishable within the fixed penalty system. The fixed penalty of £200 and six penalty points allow more rigorous enforcement of this offence. The possibility of a fixed penalty gives the police an extra option for dealing with the offence concerned, but it doesn't preclude the police's ability to prosecute in appropriate cases when they consider that to be the best course of action.

The police have the power to seize and in appropriate cases, destroy vehicles that are being driven uninsured. Any vehicle seized under these powers will only be released on payment of the prescribed charges and the production of a valid insurance document. The vehicle will only be released to the registered keeper of the vehicle or, if there's no registered keeper, to the person appearing to be the owner. The police can dispose of vehicles not claimed within a prescribed time.

The Road Safety Act 2006 makes provision for harsher sentences for those who kill or are involved in accidents while driving uninsured.


Czyli dostaniesz £200 i 6 punktow. Kara do £5000 odnosi sie do sytuacj konczacych sie w sadzie.

wiecpolicjant ma prawo bez poinformowania mnie na miejscu, ukarac punktami i mandatem? wydaje mi sie ze powinien odrazu cos napomniec

user765893
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 12 wrz 2007 00:03

Postautor: user765893 » 20 kwie 2008 17:03

user1814656 pisze:Jezeli chcesz, zeby ktos sie odnosil do Ciebie z szacunkiem, odnos sie tak tez do innych. 'Pies' to mozesz pisac o swoim ojcu.
Mam nadzieje, ze dostaniesz maksymalna kare i pozegnasz sie z prawkiem.

nie znasz tematu wiec nie potrzebuje twoich dosrywek, nazwalem kolesia pies bo potraktowal mnie jak jakiegos smiecia, bylem wielokrotnie zatrzymywane ale na takiego psa nigdy nie trafilem. koles nie dawal sobie nic powiedziec. A dodatkow myk byl taki ze porysowal mi lakier kolbą karabinu i widzialem ze robi to specjalnie. Jesli masz kogos bliskiego kto jest policjantem to gratuljue( kawaly o inteligencji policjantow maja jakąś podstawe z palca nie zostaly wyssane)
pozdrawiam

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 kwie 2008 10:49

a jakiego potraktowania sie spodziewales jak zes mu gadal ze w polsce wyszyscy tak jezdza? a co jego obchodzi jak jest w polsce tu jest anglii i PAN policjant ma [piii...]... na to jak jest w polsce. trzeba bylo jeszcze dodac ze w polsce wszyscy odkurzacze henrego dmuchaja, buraku

user765893
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 12 wrz 2007 00:03

Postautor: user765893 » 22 kwie 2008 10:28

banita pisze:a jakiego potraktowania sie spodziewales jak zes mu gadal ze w polsce wyszyscy tak jezdza? a co jego obchodzi jak jest w polsce tu jest anglii i PAN policjant ma [piii...]... na to jak jest w polsce. trzeba bylo jeszcze dodac ze w polsce wszyscy odkurzacze henrego dmuchaja, buraku


Nie mowilem mu o Polsce jak kto jezdzi tylko jak jezdza polacy w UK.
Jesli byscie poczytali inne fora to byscie wiedzieli ze wiele osob jezdzi na ubezpieczeniu ktore mozna wyklupic w PZU i przez miesiac mozna smialo latac po UK. BTW samochod mam juz w garazu a zostalem ukarany jedynie kosztem lawety.Zglosilem sie na wyznaoczony komisariat i trafilem na bardzo miłą panią policjantke ktora potraktowala mnie jak kazdego innego obewatela czy to z Uzbekistanu, PL czy UK. Buraczany to ty masz nick bo kojarzy sie z buraczanym radiem. :lol:

user765893
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 12 wrz 2007 00:03

Postautor: user765893 » 22 kwie 2008 10:32

Nie chce mi sie wiecej pisac z nieudacznikami ktorzy zyja tym forum, w przeciwienstwie do was mam życie prywatne.(teraz mozecie nabijac posty "zawodowcy" i tak juz nie bede tego czytał)

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 22 kwie 2008 10:47

user765893 pisze:[...]nieudacznikami ktorzy zyja tym forum,

Niektórym naprawdę się układa. Nie musisz wylewać tu swojej frustracji wywołanej pasmem porażek życiowych. Policjant potraktował Cię wg przepisów. Do kogo te pretensje?

user765893 pisze:[...] w przeciwienstwie do was mam życie prywatne.

Zapewniam Cię, że my też... Wyłazi kultura buraka. Coś nie po myśli, trzeba poobrażać wszystkich dookoła, bo oni ośmielili się mieć swoje zdanie...

To właśnie jest polactwo, którym się tak brzydzę...

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 22 kwie 2008 11:22

hehe, biore zabawki i ide do domu :mrgreen:

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 22 kwie 2008 11:53

Ooo. Ubezpieczenie to rodzaj haraczu. Masz no claims discount, lecz jak zgłosisz szkode, to masz taką stawke, ze Ci się odechciewa. Więc w sumie nie zgłaszasz drobnostek. I płacisz, bo musisz a naprawiasz sam ;)

To tak a pro po

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 22 kwie 2008 11:54

milcz nieudaczniku! :mrgreen:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 kwie 2008 11:56

cienkie to prywatne zycie skoro na ubezpieczenie cie nawet nie stac...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości

cron