O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
alep
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2008 10:41

Po co emigrantowi INTERNET?

Postautor: alep » 14 kwie 2008 10:53

Witajcie!
Piszę właśnie pracę na temat takich jak ten PORTALI dla emigrantów.
CZy uważacie, że są potrzebne? W jakim celu najczęściej tu wchodzicie? Szukacie wiadomości, czy może rozrywki?
Czy sądzicie, że takie spotkania w sieci mogą zastąpić tradycyjne miejsca spotkań na emigracji? Hmmm?
MA KTOŚ JAKIEŚ ZDANIE NA TEN TEMAT>? Czekam na wszelkie opinie! :)

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 14 kwie 2008 11:14

Ja nie mam zdania, ale tak sobie pisze, bo już wszedłem na ten portal, żeby przejżeć ogłoszenia i pogadac na tematy któr mnie frapują. :D

user1310596
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 09 wrz 2007 09:58

Postautor: user1310596 » 14 kwie 2008 21:20

Ja czytam czasem durne wypociny antypolaka i geja w jednym Marka Flojdy.

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Re: Po co emigrantowi INTERNET?

Postautor: MiloMinderbinder » 14 kwie 2008 22:16

alep pisze:Witajcie!

Czy sądzicie, że takie spotkania w sieci mogą zastąpić tradycyjne miejsca spotkań na emigracji? Hmmm?
MA KTOŚ JAKIEŚ ZDANIE NA TEN TEMAT>? Czekam na wszelkie opinie! :)



Czy spotkanie w sieci moga zastopic prawdziwe spotkania? Heh. Nie sadze.

Raczej chodzi o to, ze przez net nie mozna poznac naprawde czlowieka. Jak to tak, bez zapachow, gestykulacji, emocji okazywania. Nie nada, nie nada.

8)

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 14 kwie 2008 22:29

ale za to mozna paplac co slina na jezyk przyniesie bez jakichkolwiek konsekwencji, najwyzej ci dadza ostrzezenie......wielkie mi co :lol: :lol:

internetowe znajomosci sa prostsze,zawsze mozna sie wylaczyc,nikt nie wie jak wygladasz, nie ocenia twojej powierzchownosci, w pewnym stopniu moze kogos nawet dowartosciowac.... :roll:

a jakie sa tradycyjne miejsca spotkan na emigracji?? Bo nie zauwazylam ich istnienia :wink:

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 14 kwie 2008 22:36

kaslawka pisze:ale za to mozna paplac co slina na jezyk przyniesie bez jakichkolwiek konsekwencji, najwyzej ci dadza ostrzezenie......wielkie mi co :lol: :lol:

internetowe znajomosci sa prostsze,zawsze mozna sie wylaczyc,nikt nie wie jak wygladasz, nie ocenia twojej powierzchownosci, w pewnym stopniu moze kogos nawet dowartosciowac.... :roll:

a jakie sa tradycyjne miejsca spotkan na emigracji?? Bo nie zauwazylam ich istnienia :wink:


Chodzi o puby, bary i inne popijawy ;)
Albo o kluby Polskie, cos jak za starej emigracji.

Masz racje Kaslawko, ale to nie bardzo dobrze. Nie mozesz ocenic tonu glosu, barwy, modulacji, emocji. Nie mozesz poczuc zapachu etc. Ja tam wole live, z konsekwencjami ;)

Moze dlatego, ze nie lubie pisac 8)

Poza tym tu jestesmy mniej anonimowi niz nam sie zdaje

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 14 kwie 2008 22:40

no ja uwielbiam ludzi i spotkania tzw face to face to dla mnie podstawa, ale tutaj nie zauwazylam wielkiej potrzeby Polakow do spotykania sie. Nie chca, nie maja czasu, cholera wie co.....

mniej anonimowi powiadasz? Jakies szpiegostwo na Londynku odchodzi?? :lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 15 kwie 2008 09:01

no co poniektorych to juz wysledzili :wink:

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 15 kwie 2008 10:45

Właśnie wczoraj, jak przeskakiwałem z youtube na Londynek to widziałem Voytasa, przez ułamek sekundy w monitorze... chyba sprawdzał czy mam poukładane na biurku i sprawdzał moje IP 8)

Dobrze, ze mam pare aliasów z IP 6 a skrzynke z ktorej się loguje już dawno usunąłem... hehehehe HAHAHAHAHA 8)

alep
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2008 10:41

tęsknota?

Postautor: alep » 15 kwie 2008 21:35

A czy to jest tak, że dzięki Internetowi mniej tęsknicie za Polską? Bo tutaj możecie być na bieżąco ze wszystkim co się tam dzieje? Możecie kontaktować się ze znajomymi... czy to w ogole ma jakieś znaczenie, czy może bez neta byłoby tak samo? hmm ?

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 15 kwie 2008 21:39

Alep - ja glownie utrzymuje kontakt telefoniczny. Lubie slyszec glosy :twisted:

Wielu moich znajomych nie ma komputerow, wiec Skype/kamerki odpadaja, a telefon jest w miare powszedni. Ale to tylko ja, bo juz moj maz rozmawia z rodzicami i siostra przez MSN plus kamera. Fajnie tak zobaczyc ukochanych i porozmawiac, tak jakby byli tuz obok, nawet jesli dzieli nas ocean...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 15 kwie 2008 22:47

user1310596 pisze:Ja czytam czasem durne wypociny antypolaka i geja w jednym Marka Flojdy.


Skarbie, a ja do ciebie tak milutko. :(
Badz grzeczny bo znowu dostaniesz po pupci :lol: :lol: :lol:

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 15 kwie 2008 23:03

user1310596 pisze:Ja czytam czasem durne wypociny antypolaka i geja w jednym Marka Flojdy.


prosze mi tu nie przezywac MF
sam jestes gupi i masz wszy :lol:

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Re: tęsknota?

Postautor: MiloMinderbinder » 16 kwie 2008 16:39

alep pisze:A czy to jest tak, że dzięki Internetowi mniej tęsknicie za Polską? Bo tutaj możecie być na bieżąco ze wszystkim co się tam dzieje? Możecie kontaktować się ze znajomymi... czy to w ogole ma jakieś znaczenie, czy może bez neta byłoby tak samo? hmm ?


W sumie to tylu tutaj Polaków, że cięzko zapomniec język ojczysty (PC matczysty). Na 100 procent jest nam łatwiej niż na przykład bylo emigrantom powojennym, gdzie list szedl tydzien a rozmowa telefoniczna przypominała kibicowanie na stadionie: halooooo, wisłaaaaa?
Zdrugiej strony, jesteśmy non stop informowani na temat Polski, co tak naprawde moze być przytlaczajace, szczegolnie na emigracji gdzie widzisz przywary jak przez mikroskop.

alep
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2008 10:41

Postautor: alep » 16 kwie 2008 17:44

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Czekam na kolejne !


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 159 gości

cron