O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 15 kwie 2008 12:18

AnkaMak pisze:
ewazraju pisze:droga Anno Mak!

ja tez jestem za tym zeby miec wybor...
bo tak jest latwiej...wiem cos o tym :cry:

aczkolwiek nie zgodze sie ze zygota to nie jest
zycie....a kiedy zaczyna sie zycie????????????????
ktos ustalil?????????

ja mysle ze zycie zaczyna sie od kiedy nosze je w sobie
i sie rozwija.To jest zycie mojego dziecka.Bez watpliwosci.

Mamy mozliwosc to zycie zakonczyc.Z roznych przyczyn.
Aczkolwiek trzeba pozniej z tym zyc.


AnkaMak pisze:[
Wiesz, to na pewno nie jest bulka z maslem, trzeba miec mocna psychike, zeby przez to przejsc. Czasem kobiety popadaja w straszna depresje... Ale to ich wybor, prawda? :


Silną psychikę? Jasne.... Może jeszcze postaw pomnik ku czci heroskom...

AnkaMak pisze:[
A co do zygoty - no dobra, ja uwazam ze to nie jest czlowiek. Wymiana pogladow :mrgreen:


"Uważam"

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 15 kwie 2008 12:20

user1553434 pisze:
AnkaMak pisze:


Mi tez się nie chce: To nie jest tylko Twoja sprawa i ile razy mam to tłumaczyć.

I tu jest problem moj drogi. To jest tylko i wylacznie moja sprawa, chyba ze jestes moim partnerem - wtedy to jest nasza sprawa.



AnkaMak pisze:4) Po raz kolejny - nie zabijam czlowieka. Wierz mi, widzialam skany plodow przed usunieciem - to sa wciaz tylko komorki. No chyba ze ktos ma pomysl usuwania w 5 albo 6 miesiacu.


A jak [piii...] ktoś MA WŁAŚNIE TAKI POMYSŁ TO CO? ZABRONISZ JEJ. :twisted: :twisted: :twisted:


Hmmm... Po to wlasnie jest prawo - zebys wiedzail, zeby zabronic czegos takiego? Ale jesli prawo w ogole zabrania aborcji, no to fakt, nikt nikomu nie zabroni. Wtedy sie wlasnie pojawia.... PODZIEMIE ABORCYJNE !!!

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 15 kwie 2008 12:27

AnkaMak pisze:
user1553434 pisze:
AnkaMak pisze:


Mi tez się nie chce: To nie jest tylko Twoja sprawa i ile razy mam to tłumaczyć.

I tu jest problem moj drogi. To jest tylko i wylacznie moja sprawa, chyba ze jestes moim partnerem - wtedy to jest nasza sprawa.



AnkaMak pisze:4) Po raz kolejny - nie zabijam czlowieka. Wierz mi, widzialam skany plodow przed usunieciem - to sa wciaz tylko komorki. No chyba ze ktos ma pomysl usuwania w 5 albo 6 miesiacu.


A jak [piii...] ktoś MA WŁAŚNIE TAKI POMYSŁ TO CO? ZABRONISZ JEJ. :twisted: :twisted: :twisted:


Hmmm... Po to wlasnie jest prawo - zebys wiedzail, zeby zabronic czegos takiego? Ale jesli prawo w ogole zabrania aborcji, no to fakt, nikt nikomu nie zabroni. Wtedy sie wlasnie pojawia.... PODZIEMIE ABORCYJNE !!!


Sugeruje: Jak chcesz to prześle Ci moje zdjęcie. Jak chcesz to popatrz w lustro i pomyśl: Jesteśmy tylko zlepkiem komorek, włąsciwie to jesteśmy połączeniem wody, białka tłuszczów i metali w odpowiednich proporcjach. Gdzieś czytałem, że jakby człowieka rozłozyć na czynniki pierwsze i sprzedac na złom, to wartośc tego wszystkiego nie przekaraczałaby 25$.
Więc nie rozumiem, dlaczego prawo zabrania nam zbaijania innych ludzi?

Wszak to tworzy podziemie płatnych morderców.

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 15 kwie 2008 12:35

AnkaMak pisze:


Mi tez się nie chce: To nie jest tylko Twoja sprawa i ile razy mam to tłumaczyć.

I tu jest problem moj drogi. To jest tylko i wylacznie moja sprawa, chyba ze jestes moim partnerem - wtedy to jest nasza sprawa.
.


Wiec nie jest tez Twoją sprawą ani moją choćby przemoc w rodzinie. Nie powinniśmy płacic podatków na pomoc ofiarom przemocy w rodzinie, bo to nie nasza sprawa. Nie powinniśmy tez dać grosza na dotowanie w jakikolwiek sposób innych spraw. Wszak to nie nasza sprawa. Prawda? MNIE TO NIE DOTYCZY - ZAMYKAM OCZY I USZY

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 15 kwie 2008 12:37

OK, kolego, uspokuj sie...

Czemu mnie az tak atakujesz? Cokolwiek nie napisze - piana z ust. Pomnika nie postawilabym nikomu, tylko wyrazam swoja opinie. Kobiety, ktore usunely ciaze to nie 'heroski', po prostu mysle, ze nie kazdy powinien to robic, bo to bardzo powazna decyzja.

'Uwazam' - co to ma byc? Ty uwazasz ze aborcja jest zla, czy ja sie z Ciebie nasmiewam? Po prostu mam swoja opinie, inna od Twojej.Dzieki temu swiat jest ciekawszy :D

A co do ostatniego... O, widzisz - prawo zabrania...Ludzie je lamia, sa za to kary - wiezienie na przyklad.

Jesli usuniesz ciaze - jestes wiezniem. Ale tylko swojego sumienia.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 15 kwie 2008 12:41

user1553434 pisze:
AnkaMak pisze:


Mi tez się nie chce: To nie jest tylko Twoja sprawa i ile razy mam to tłumaczyć.

I tu jest problem moj drogi. To jest tylko i wylacznie moja sprawa, chyba ze jestes moim partnerem - wtedy to jest nasza sprawa.
.


Wiec nie jest tez Twoją sprawą ani moją choćby przemoc w rodzinie. Nie powinniśmy płacic podatków na pomoc ofiarom przemocy w rodzinie, bo to nie nasza sprawa. Nie powinniśmy tez dać grosza na dotowanie w jakikolwiek sposób innych spraw. Wszak to nie nasza sprawa. Prawda? MNIE TO NIE DOTYCZY - ZAMYKAM OCZY I USZY


Mylisz pojecia. Ktos kiedys zadal prawa do bicia zony/meza? Nie na tym polega malzenstwo. I nie na tym polega rodzicielstwo, zeby wychowywac dziecko, na ktore nie bylo sie gotowym. Jak widze w telewizji te dzieci, bite, glodzone, maltretowane... To zycze im, aby szybko znalazly sie w nowej rodzinie, gdzie beda kochane. Bo ich biologiczni rodzice nigdy nie powinni miec dzieci.

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 15 kwie 2008 12:53

AnkaMak pisze:
user1553434 pisze:
AnkaMak pisze:


Mi tez się nie chce: To nie jest tylko Twoja sprawa i ile razy mam to tłumaczyć.

I tu jest problem moj drogi. To jest tylko i wylacznie moja sprawa, chyba ze jestes moim partnerem - wtedy to jest nasza sprawa.
.


Wiec nie jest tez Twoją sprawą ani moją choćby przemoc w rodzinie. Nie powinniśmy płacic podatków na pomoc ofiarom przemocy w rodzinie, bo to nie nasza sprawa. Nie powinniśmy tez dać grosza na dotowanie w jakikolwiek sposób innych spraw. Wszak to nie nasza sprawa. Prawda? MNIE TO NIE DOTYCZY - ZAMYKAM OCZY I USZY


Mylisz pojecia. Ktos kiedys zadal prawa do bicia zony/meza? Nie na tym polega malzenstwo. I nie na tym polega rodzicielstwo, zeby wychowywac dziecko, na ktore nie bylo sie gotowym. Jak widze w telewizji te dzieci, bite, glodzone, maltretowane... To zycze im, aby szybko znalazly sie w nowej rodzinie, gdzie beda kochane. Bo ich biologiczni rodzice nigdy nie powinni miec dzieci.


Ja pie.... A co to ma do rzeczy czy ktoś ządał prawa do bicia żony. A jak by zadał to co? Przeciez ludzie to robią. ZABRANIAJĄC IM TWORZYSZ SZARA STREFĘ I PODZIEMI BIJACZY ŻON! To powinno być legalne, może wtedy by się goście nie wstydzili później mowić o tym otwarcie a zony byłyby dumne ze siniakow. To jest analogiczna sytuacja więc nie mów o myleniu pojęc. Proszę.

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 15 kwie 2008 13:10

AnkaMak pisze:OK, kolego, uspokuj sie...

Czemu mnie az tak atakujesz? Cokolwiek nie napisze - piana z ust. Pomnika nie postawilabym nikomu, tylko wyrazam swoja opinie. Kobiety, ktore usunely ciaze to nie 'heroski', po prostu mysle, ze nie kazdy powinien to robic, bo to bardzo powazna decyzja.

'Uwazam' - co to ma byc? Ty uwazasz ze aborcja jest zla, czy ja sie z Ciebie nasmiewam? Po prostu mam swoja opinie, inna od Twojej.Dzieki temu swiat jest ciekawszy :D

A co do ostatniego... O, widzisz - prawo zabrania...Ludzie je lamia, sa za to kary - wiezienie na przyklad.

Jesli usuniesz ciaze - jestes wiezniem. Ale tylko swojego sumienia.



Nie atakuje Cię. Przepraszam, jezeli tak to zabżmiało

Co do "uważam", to znaczy, że tylko iwyłącznie uwazasz. A tak naprawde to jest nieustanowione w ktorym momencie zczyna się człowiek. Więc ja nie widze powodu, by odbierać komuś człowieczeństwo. Hitler dośc przekonywująco tłumaczył, że Żydzi i Polacy to nie ludzie. Prawda? I wielu się dało złapać. Dziś wielu się daje złapać na trick, że nowo poczete dziecko to tez nie człowiek.

Od wieluuuuu lat studiuje uwaznie techniki manipulacji czlowiekiem i wciąż jestem w szoku jak łatwo przekonac masy.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 15 kwie 2008 13:13

To nie jest analogiczna sytuacja. Np. przemoc w rodzinie to zjawisko, ktore ma wplyw nie na jednostke, ale na: ofiare, dzieci w rzeczonym zwiazku, innych czlonkow rodziny.

Na kogo wplyw ma moja decyzja o usunieciu ciazy? Na mnie i mojego chlopaka/meza/kochanka. kto jeszcze jest w cala sprawe zamieszany? kto jeszcze ucierpi/zyska z powodu mojej decyzji?

Ludzie to robia i legalne to nie jest - ludzie sie skrobia i to jest legalne.

Gdzie tu jest analogia?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 15 kwie 2008 13:20

Nie ma.

Tzw "obroncy zycia", bedacy w istocie "zabraniaczami wolnosci" kaza ci stosowac sie ich wlasnych pogladow religijnych bo taki maja kaprys.



Moj post z tematu "religijnosc na emigracji". Proponuje przeniesc dyskusje tutaj:

MarcFloyd pisze:Juz pytalem: jakich LUDZI???

Kiedy nastepuje aborcja jest tylko JEDEN czlowiek: kobieta. Jej wolnosc ograniczasz.

Bo chyba nie uwazasz ZYGOTY za czlowieka?
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2008 13:23 przez MarcFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 15 kwie 2008 13:21

Masy to uwazaja ze aborcja powinna byc zakazana. Popytaj wokol siebie, zdziwisz sie, ilu ludzi mysli tak jak Ty. No i niech mysla, przeciez tu nie ma jednej dobrej ani jednej zlej koncepcji.Tylko ze jedni i drudzy musza jakos zyc razem.

Dla mnie zakaz aborcji godzi w moje prawo decydowania o swoim losie, dla czlowieka, ktory jest przeciw - on tego i tak nie zrobi, bo jest przeciw! - jakie to ma konkretnie znaczenie? Powiedz mi, bo Ty jestes anty-, dlaczego to jest dla Ciebioe takie wazne - czy ktos usunie czy nie? Prosze Cie bardzo, odpowiedz.

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 15 kwie 2008 13:22

AnkaMak pisze:To nie jest analogiczna sytuacja. Np. przemoc w rodzinie to zjawisko, ktore ma wplyw nie na jednostke, ale na: ofiare, dzieci w rzeczonym zwiazku, innych czlonkow rodziny.

Na kogo wplyw ma moja decyzja o usunieciu ciazy? Na mnie i mojego chlopaka/meza/kochanka. kto jeszcze jest w cala sprawe zamieszany? kto jeszcze ucierpi/zyska z powodu mojej decyzji?

Ludzie to robia i legalne to nie jest - ludzie sie skrobia i to jest legalne.

Gdzie tu jest analogia?


Przemoc w rodzinie ma wpływ na tak wielu ludzi? A aborcja tylko na jedną, max. dwie. Naprawde, starasz się sobie to wytłumaczyć czy mi. Jak zaciupią bezdomnego w ciemnej bramie to tez ma wplyw na max dwie osoby. Zgadza się? Pozwolmy zaciupiac bezdomnych w ciemnych bramach!

Aborcja występuje jako zjawisko, jest to usunięcie ciąży. Zgadza się?

Aborcja polega na pozbawieniu zycia i uniemozliwieniu urzodzenia się dziecku. Zgadza się?


Taka rozmowa nie ma sensu, mozna podawac tysiąc wykrętów, wszystko sprowadza się do jednego. Do prawa do życia! Jak już tak liberalnie podchodzisz do sprawy, dlaczego odmawiasz temu dziecku prawa do zycia ?

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 15 kwie 2008 13:24

MarcFloyd - jak wyzej, chce wiedziec, dlaczego to ma kogos obrazac. Przeciez ja nie chce nakazu aborcji, ja chce prawnego dopuszczenia mozliwosci dokonania aborcji.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 15 kwie 2008 13:25

Aborcja polega na pozbawieniu zycia i uniemozliwieniu urzodzenia się dziecku. Zgadza się?



Nie zgadza sie. Tak jak zjedzenie jajka nie polega na pozbawieniu zycia kury!

Kiedy dokonujesz aborcji NIE ma zadnego dziecka. Jest ZYGOTA. Nie dociera?

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 15 kwie 2008 13:26

Dla mnie jest pewna roznica - plod vs. czlowiek.

Czekam na odpowiedz.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 137 gości

cron