O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Bloom15
Emigrant
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2014 08:22

Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: Bloom15 » 28 gru 2014 17:37

Brałam już leki ale niestety - średnio mi pomagają...
Jakie mogą być przyczyny powstawania wzdęć? Może macie jakieś swoje domowe skuteczne sposoby?

piterbb
Gastarbeiter
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwie 2014 10:50

Postautor: piterbb » 29 gru 2014 07:47

Tutaj masz listę przyczyn:
http://wzdecia.net/o-wzdeciach/przyczyny-wzdec.html
Wzdęcia są głównie skutkiem nieodpowiedniej diety i w zasadzie to mogą się bardzo nasilić właśnie teraz po świętach czyli po 3-dniowym obżarstwie.
Mi pomagają głównie zioła. Kminek czy mięta.
Możesz od biedy wybrac się do apteki aby przypisali Ci jakiś środek.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: aina24 » 29 gru 2014 22:43

Bloom15 pisze:Brałam już leki ale niestety - średnio mi pomagają...
Jakie mogą być przyczyny powstawania wzdęć? Może macie jakieś swoje domowe skuteczne sposoby?


najwyrazniej kazdy organizm reaguje na produkty inaczej, gdyz pod linkiem, ktory podalas napisane jest, ze powoduje wzdecia kapusta, kalafior i cos tam jeszcze, a ja jem duzo kalafioru i nie mam po nim wzdec ani po kapuscie.

Najlepiej wiec poprostu jak sie bedzie mialo wzdecia przeanalizowac co sie zjadlo i poprostu produktow takich juz nie laczyc. A jak sie juz przydarzy to mi zawsze kawa pomaga, albo czarna herbata lub troche czerwonego wina. W sumie to zawsze te trzy rzeczy przeplatam w swojej diecie bo wspomaga mi to trawienie i pozwala mi utrzymac z latwoscia moje 55kg do czego w koncu udalo mi sie onego czasu dojc tzn zejsc do tej wagi :P tzn w przypadku wina od czasu. :wink:

kaju123
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2015 12:11

Postautor: kaju123 » 18 sty 2015 12:39

To jest kwestia przede wszystkim diety. Musisz przystopować z tłustymi rzeczami, słodyczami. Jedz gotowane rzeczy na parze, unikaj gotowych dań z słoika, konserw itd. Musisz zobaczyć co dokładnie wpływa u Ciebie na wzdęcia. Dosyć fajnie opisali tutaj: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 38652.html

rudziaaa
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 19 gru 2014 17:19

Herbata koperkowa

Postautor: rudziaaa » 27 sty 2015 05:03

Na wzdęcia pomagają też różne rodzaje herbat. Rumiankowa, czerwona, miętowa, kminkowa, ale najlepsza bodajże jest herbata z kopru włoskiego. Ona idealnie nadaje się na tego rodzaju dolegliwości. Ta z kopru ogrodowego też jest dobra. Swego czasu moja kuzynka ją stosowała i bardzo chwaliła, a ona miała dość poważne problemy jelitowe. Tu masz odnośnik do fajnego artykułu na temat herbaty z kopru: http://www.herbata.info/herbatka-koperkowa/.

kozbierski
Troll
Posty: 306
Rejestracja: 29 sty 2010 07:21

Re: Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: kozbierski » 20 lut 2015 22:39

Espumisan najlepszy I zero glutenu

nojaksa
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2016 15:55

Re: Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: nojaksa » 28 wrz 2016 15:55

Osoby często cierpiące na wzdęcia powinny unikać pokarmów, które zwiększają wytwarzanie gazów. Najbardziej gazotwórcze są:
cukry z rodziny oligosacharydów,laktoza, skrobia. Pozbądź się wzdęć na dobre! http://www.poradnikwzdecia.co.pl

jokko
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2016 14:53
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: jokko » 04 paź 2016 15:38

To jest wina niewłaściwego odżywiania się albo w nieregularnych porach.
Jednego dnia może ich w ogóle nie być, a następnego nie pozwalają funkcjonować.
Przede wszystkim trzeba dojść do tego, co powoduje te wzdęcia - a to może zająć trochę czasu. Jak już znajdziemy, automatycznie to eliminujemy bądź ograniczamy spożycie. Można się wspomagać tabletkami regulującymi florę jelitową, ale bez zmiany żywienia nic nie wskóramy samymi lekami.

luksiouk
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2016 15:41

Re: Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: luksiouk » 05 paź 2016 13:56

Najlepszym rozwiazaniem tutaj bedzie po prostu tzw "Butt Plug" do nabycia w kazdym seksik shopie....

tasia3
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 31 sty 2017 19:12

Re: Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: tasia3 » 17 lut 2017 21:37

Prawidłowe odżywianie się to klucz do sukcesu. Miałam ten sam problem i pomogło przejście na produkty lekkostrawne oraz picie dicopegu 10g. Po tym jelita zaczęły już normalnie funkcjonować i zniknęły wszelkie wzdęcia oraz zaparcia

nowakandrzej
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 06 mar 2017 22:54
Kontaktowanie:

Re: Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: nowakandrzej » 06 mar 2017 23:03

Zwróć uwagę na to, czy masz odpowiednią dietę. Jeśli tak, a wzdęcia dalej Cię nękają, to lepiej udaj się z tym do lekarza.

Pasq
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2017 12:01

Re: Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: Pasq » 07 mar 2017 11:31

Ja piję dużo mięty i mi pomaga

Camilla111
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2016 09:17

Re: Wzdęcia. Jak sobie radzić?

Postautor: Camilla111 » 07 kwie 2017 09:20

A myśleliście może o zastosowaniu takiej naturalnej i zdrowej kaszy? takie produkty pobudzają przecież perystaltykę jelit więc powinny przynieść ulgę.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 43 gości

cron