O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

fajna ksiazka

Postautor: konto_usuniete » 26 mar 2008 19:18

A ja chcialam zalozyc watek o tytule jak powyzej, bo wierze, ze sa wsrod nas czytajacy, i ciekawa jestem, co teraz molestuja...

Ja kupilam wczoraj w ksiegarni 'Two caravans' - powiesc dosc lekka i rozrywkowa, w sam raz na leniwy weekend - w wydaniu polskim tytul brzmi 'Dwa domki na kolkach'

W skrocie, jest to historia Polakow, Ukraincow i jednego Afrykanczyka, ktorzy (po 2005 roku) spotykaja sie jako pracownicy sezonowi na farmie truskawkowej w Kent. 'Ziemia obiecana' okazuje sie oczywiscie nie tak przyjemna i mlekiem i miodem plynaca, jak bohaterowie by tego chcieli. Imigranci zaplatuja sie w rozne dziwne historie i maja mnostwo wariackich przygod. Czasem jest smiesznie, czasem groznie - ale rozrywkowo!

Polecam ksiazke na pocieszenie: tym, ktorzy mysla, ze jest im na obczyznie zle i sa nieszczesliwi. Po lekturze nabiera czlowiek przekonania, ze jednak jest mu calkiem, calkiem przyjemnie.

Ku przestrodze: tym, ktorzy chca za granice wyjechac na wariata i nie znajac jezyka, sa moze nieco 'nad-optymistyczni' i ufaja nieznajomym posrednikom pracy.

Dla rozrywki: wszystkim pozostalym, ktorym wypstrykaly sie pomysly na czytadlo.

A co pozostali z Was czytaja na Wyspach?

Obrazek

user940736
Emigrant
Posty: 165
Rejestracja: 10 lis 2007 19:53

Postautor: user940736 » 27 mar 2008 04:01

"My" - Eugeniusz Zamiatin, ostatnio skonczylem, b. dobre, chociaz stare, chyba z lat 20 ub. wieku - o spoleczenstwie przyszlosci, ciarki przechodza po plecach, ale dziwnie ta wizja sie dzis sprawdza. polecam


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 170 gości

cron