O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 lip 2014 01:08

Nic nie sugeruj

Rowniez nigdy nie zakladaj ze ktos cos pisze bo chce ci dogryzc - pojecia nie masz kto jakie sytuacje zna z autopsji.

Dobranoc.

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 16:57

Wow, jaka ostra kobieta :lol: Pisalismy do siebie na mailu, masz zdecydowanie krotka pamiec, ale niewazne. Ok wiec twoja sytuacja byla podobna do mojej, ja tez im wyslalem kupe listow z zazaleniami, ale to nie pomaga. W koncu znalazlem prawnika, a prawnikow sie boja, a z drugiej strony skoro nie jestem"habitual resident" wiec mam umowione spotkanie w national checking service bo test na citizenship zrobilem. Wiec formalnie zloze im te dokumenty o citizenship, chce widziec co wtedy DWP zrobi, w koncu zamkne im pysk ze nie jestem "habitual resident"

No coz przykro mi ze musialas podobne zdarzenia przechodzic, i nie twierdze ze jestem jedyna "chora" osoba w Anglii. Chcialem sie tylko dowiedziec co mozna wiecej z tym zrobic, bo ja "cierpliwosci" do urzedow nie mam i omijam je szerokim kolem.

Dzieki za szeroki komentarz, ze juz tyle napisalas to tego"glupka" nie bede pamietal. Dzieki

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 18:54

Oj, pisalismy namailu i ja pisalem kawaly o obamie, ale fakt mozesz tego nie pamietac dawno to bylo.

Jarze :D ze prawo w tyl nie dziala ale ja tez chce miec z tego jakas satysfakcje. ja strasznie lubie meczyc Anglikow jesli widze ze cos nie gra i wogole nie jest logiczne. Wlasciwie to nie Anglikow bo oni biedni ducha winni ale jesli widze paki albo "lovely woman" to nie popuszczam. Ztym ze ci ludzie recytuja wszystko jak z ksiazki, to ci wolno tego nie, brakuje mi w tym kraju realizmu tzn. ze jest taka i taka sytuacja i trzeba szybko dzialac zeby dopasowac sie do nie a nie otwierac ksiazke jak to czasem ma miejsce w jobcentre, spogladac na paragrafy i dopasowywac sytuacje do paragrafu. No gdzie tutaj jest logika???

Gosciu Anglik bookuje mi "habitual residence test" i mi mowi ze wiesz to nie moj wymysl ja wiem ze ty tu mieszkasz na stale ale wiesz "odgorne zarzadzenie" a kto ten test bedzie odbieral, no oczywiscie jakis varad jahvarahvili, no przeciez kurwicy mozna dostac, jakie pojecie varad ma o tym czy ktos jest "habitual resident" czy nie, no nie???? Skoro pewnie sam, jakims cudem udalo mu sie przemycic z indii, a ze byl pilny to teraz jest "proud public servant" i powinienem byc przygotowany na to ze Polska to wogole w Unii nie jest a juz na pewno nie lezy na kontynencie europejskim.

Ale to tak sie dzieje gdy urzedy sa zapelnione ludzmi, o czym slusznie stwierdzilas "leniwymi umyslowo" no i nie lapiacymi tego co trzeba i to mnie najbardziej denerwuje w tym kraju ze o wszystko trzeba walczyc, pisac, dzwonic a nie ma zadnego zrozumienia


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 19:08

Co do DWP albo ichnich officow, to przeciez parodia..............jest. Jest ktos chory i przykladowo nie ma kasy, nalezy mu sie bo placil podatki i te kontrybucje, a tutaj odmowa, apelacja, odmowa, apelacja, przeciez gdybym nie mial savings to bym zdechl z glodu, ja nie wiem czy ci ludzie tam tego nie rozumieja czy po prostu ignorancja i samolubstwo sa juz tak silnie zakorzenione w tym kraju ze nic nie da sie zmienic

A dyskryminacja jest i przy tym sie upieram, Polak pracuje dobry Polak, Polak chory wy.....laj do Polski bo juz nie jestes potrzebny. Zdrowy niewolnik to dobry niewolnik, chory niewolnik do piachu!!!!! Ale to juz sa angielskie przyzwyczajenia z epoki kolonializmu i to niestety wciaz istnieje :wink:

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 20:55

Ja nie popieram Labour Party, bo to kojarzy mi sie z marksizmem i nasza komuna, ale to ogladalem i naprawde babka ma racje powiedziala to tak jak to wyglada, a naprawde to paranoja jest. To fakt ze pewna czesc ludnosci na tej wspanialej wyspie kpila z systemu ile tylko sie dalo ale w wiekszosci to zdrowi ludzie tylko "leniwi", a z kolei jesli np. ogladasz alternatywne media, np Underground on RT to jest to oficjalna walka z chorymi ludzmi.

Z drugiej strony to parodia bo bylem w jobcentre w piatek, i liczylem muzulmanskie baby z dziecmi i naliczylem przez godzine 9, w tych 9ciu 6 przyszlo z dziecmi i chlopami, a tylko jedna biala sama z dzieckiem, wiec pomyslalem jak to tym to jest dobrze bo jedno dziecko, nastepne, i oni wogole nie musza pracowac a zdrowi sa to fakt ze babe w huscie, i w przescieradle, nie mowiac juz o wymiarach 120/120/120 ciezko by bylo gdzies zatrudnic :D , ale im sie nalezy a chorym nie wiec gdzie tutaj jest to rownouprawnienie?? chyba tylko na papierze a to i tak utopijna idea jest.

No moj wypadek zostal tak skonstruowany ze po uderzeniu przez te kilka ton a mam na mysli wielki samochod to zobaczylem Wszystkich Swietych w niebie doslownie wiec po takim czyms dojsc do siebie jest niesamowicie ciezko, a jesli jest jeszcze spokoj to jest ok bo to relaksuje, ale gdy sa nerwy bo trzeba pisac, dzwonic, chodzic nawet jesli sie ledwo moze to naprawde czasami rece opadaja na to wszystko, no ale coz co cie nie zabije mysle ze cie robi mocniejszym wiec trzeba to wszystko przetrwac :wink:

Kreator
Emigrant
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2014 12:19

Postautor: Kreator » 05 lip 2014 21:27

Zasiłki to wciąż gorący temat

Do czego ten świat zmierza?

Zamiast rozmawiać o pogodzie i dobrej muzyce lub książce, to temat zasiłków jest na topie i to na większości forach polonijnych w UK.

Mam wrażenie, że Cameron ma rację , że turystyka zasiłkowa to domena emigrantów z Europy wschodniej i centralnej.


Tylko przechodziłem i wyraziłem swoją opinię na temat tej dyskusji, także proszę nie zwracać uwagi na mój komentarz

:lol:

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 21:28

niektore ichniejsze kultury tak maja, mp. Tamilowie (i Bengali chyba)

No wiekszosc z nich, mam na mysli te baby :D to Somalijki byly, dlatego urzekly mnie ich wymiary :D
dlatego uwazam ze kolejnym sukcesem rzadow Davida C. bedzie wymiana wszystkich dzwi w Jobcentrach na szersze zeby sie zmiescily :D

Wow, przynajmniej jedna kobieta mi wspolczuje :wink:

Najgorsze ze po tym wypadku to i tak sie jakos czuje jak facet ale tylko w 80% tego co bylo.....ciekawe czy to przejdzie :?

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 21:31

Mam wrażenie, że Cameron ma rację , że turystyka zasiłkowa to domena emigrantów z Europy wschodniej i centralnej.

jezeli tak twierdzisz to widocznie masz tak samo tepa pale jak Mr.Cameron.... :x

Kreator
Emigrant
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2014 12:19

Postautor: Kreator » 05 lip 2014 21:52

arkady777 pisze:Mam wrażenie, że Cameron ma rację , że turystyka zasiłkowa to domena emigrantów z Europy wschodniej i centralnej.

jezeli tak twierdzisz to widocznie masz tak samo tepa pale jak Mr.Cameron.... :x

Możliwe , że mam tępą pałe (cokolwiek to znaczy) , ale mam też poczucie przyzwoitości i nie ubliżam ludziom na forum.

Ps. Powodzenia życzę w walce z systemem.
:lol:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości

cron