O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 07 lip 2014 17:32

blondynek pisze:
blackmargo pisze:trochę dziwny ten twój przypadek, po 10 latach w UK nie chcą uznać the habitual residence test ? ja po niecałych 2 latach pobytu w UK przeszłam go pomyślnie


kuzwa, serio...wytlumaczcie mi na czym polega ow 'habitual residence test'? :shock:

przeciez to nie jest zaden test chyba tylko po prostu wykazanie na podstawie papierow - czy rezydenckich czy kontraktow/payslips czy kiedys chyba WRS - ze jestescie/macie prawo/nppacisiliscie NIC przez ostantnie konsekutywne 2 czy 3 lata i nie macie przerwy dluzszej w placeniu skaldek NI niz 2 bodajze miesiace w ciagu tych 2-3 lat - cokolwiek oni tam zadaja

jesli sie myle, to sorki, ale ja nigdy nie slyszalam o 'przeszlam pomyslnie habitual residence test ???

nawet poszlam sprawdzic i prosze - tak jak myslalam
https://www.gov.uk/government/uploads/s ... ch0703.pdf

http://www.turn2us.org.uk/information__ ... t_hrt.aspx




Pisalem ze w srode ten test mam zjakims Brytyjczykiem z Bangladeszu :D

Owszem, wszystko co podalas jest jak najbardziej oficjalne, ale wiesz jak Belfast funkcjonuje. Wyobraz sobie ile ja zaplacilem NIC i podatkow przez 10 lat?? Tony, gdzie to wszystko poszlo.....?? Na muslimskie albo hinduskie baby zeby sie bardziej rozmnazaly. Zwroci mi to kiedys ktos, nigdy..

Poloficjalna wersja jest taka, ludzie przyjezdzaja do Anglii zeby siedziec na benefitach. To uslyszalem tez w jobcentre. Co wiecej mam znajomych Anglikow ktorzy pojechali pare lat temu do Hiszpani, i wrocili bo biznes nie wypalil. Przyjechali, chcieli cos zaczac z powrotem tutaj, a to nie leniwi ludzie sa, zgadnij co nie przeszli tego testu, i co.... ktos powiedzial a nie mogliscie pojechac do Somalii, i wrocic do Anglii, dostalibyscie chate, i tyle benefitow ze moglibyscie nic nie robic do konca zycia..... Logika angielskiego rzadu jest olsniewajaca
:x

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 07 lip 2014 17:47

Who is exempt from the Habitual Residence Test?

The following EEA nationals are exempt from the Habitual Residence test:

EEA nationals who have ‘worker’ or ‘self employed’ status – and their family members

No ja jestem self employed od 10 lat no i co?? a i tak test musze przejsc...

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 07 lip 2014 18:07

blondynek pisze:
arkady777 pisze:mam znajomych Anglikow ktorzy pojechali pare lat temu do Hiszpani, i wrocili bo biznes nie wypalil. Przyjechali, chcieli cos zaczac z powrotem tutaj, a to nie leniwi ludzie sa, zgadnij co nie przeszli tego testu, i co....


zacznij moze w koncu linki ktore umieszczam, czytac za pierwszym razem?

HRT mozez stracic w ciagu jednego dnia

wystarczy jak wyjedziesz za granice bez deklaracji ze sie przemieszczasz bodajze (juz nie pamietam a czytac mi sie nie chce bo sam mozesz)

HRT nie jest tylko i wylacznie dla A 8!

If you're a UK or an Irish citizen coming to live in the UK from abroad you may want to claim benefits. Depending on how long you have been out of the country, you may also have to satisfy the conditions of a test, known as the habitual residence test (HRT) before you're allowed to make a claim.


no kuzwa, zacznij sam szukac i czytac i sie orientowac moze?

przy okazji mozesz douczyc swoich znajomych Angoli
:roll: :lol:


Alez ja czytam Twoje linki z niesamowitym zainteresowaniem :wink:

Chodzilo mi o to ze ci ludzie to rodowici Anglicy od pokolen, i jak glupie prawo jest w tym kraju, i nawet jesli wyjechali to co znaczy ze nic nie moga dostac skoro sie tutaj urodzili, placili podatki??

A ci z Somalii placili coskolwiek, ze teraz im sie oficjalnie nalezy, dupy im rosna bo nic nie robia, gdzie tu jest sprawiedliwosc???

Ja nie wyjechalem z tego kraju przez 10 lat bo nie mam rodziny w Polsce, i co teraz mnie beda testowac czy siedzac na wozku inwalickim wjechalem do Calais czy nie? Przeciez to paranoja jest :x

Moi Anglicy co inteligentni ludzie, IT, biznes etc, oni o tym wiedzieli ze jest taka glupota, ale nie wiedzieli ze az do takiego stopnia :lol:

blackmargo
Emigrant
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2013 01:55

Postautor: blackmargo » 08 lip 2014 01:30

kto przeszedl ten wie, specjalny formularz nie znajdziesz w internecie, dlatego dobrze jest zachowac kopię wszystkich dokumentow, bez kopii nie udowodnisz nic, wszelkie próby uzyskania odpisu przesłanych dokumentów spełzną na niczym, na tym polega polityka Uk, nie masz dowodu nic nie udowodnisz, wiem o czym mówię

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 10 lip 2014 17:54

Paranoja ciag dalszy!!!

Nie mogli przeprowadzic testu w jobcentre poniewaz z nowymi regulacjami rzadowymi, ne maja jak to okreslili " a guidance" :D :D :D :D :evil:

Oczywiscie osoba ktora mi wszystko wyjasnila byla 100% Brytyjczykiem, a na imie miala Varim Jasharahrivali :D :D :D , i z jego umiejetnosci jezykowych wynikalo ze szturmowo przerzucono go z nad Gangesu w wir wielkiego swiata i polityki :D prawdopodobnie wczoraj ladowali go we Francji gdzie gosciu zalapal sie na lorry z Francji do Anglii

Powiadomiono mnie rowniez :D , sorry nie moge sie powstrzymac ze smiechu ze test powinien sie odbyc niebawem, a do tej pory powinienem normalnie "uczeszczac" na spotkania w jobcentre, a ze Swieta juz niby za pasem wiec powinienem prosic Sw. Mikolaja o jakas finansowa pomoc poniewaz jestem swiecie przekonany ze jesli prawie wszyscy"public servants" to debile wiec spokojnie do Swiat im zejdzie zeby rozstrzygnac moj przypadek.

Pozdrowienia dla panow Davida Cameron, i jak rowniez Iana Duncana Smitha za uczynienie mozliwego niemozliwym. oby tak dalej!!!! :evil:

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 10 lip 2014 20:25

blondynek pisze:i teraz usiadz i napisz list do DWP/swojego radnego/line manager kogos od kogo dostales odmowe - i im opisz i zapytaj co ty masz w takiej sytuacji robic

i kopia oczywisce do Job centre

nie dla smiechu teraz - bo teraz cio nie jest do smiechu, ale zeby pozniej miec dowod na ich burdel i nieudolnosc

za tym listem kryje sie nastepna sprawa - nie wiem przy ktorych zasilkach, ale przy ktorychs zasilkach zlikwidowali backpayments (zazwyczaj 3 m-ce bylo)

ow list rowniez bedzie stanowil podstawe zeby Ci wyplacicli tyle w tyl ile sie nalezy/nazalatwiales tego - zeby potem nie mileli mozliwosci powiedzeniea 'nie nalezy sie'



Oczywiscie, to nie jest do smiechu, ale postanowilem ze jesli bede to bral bardzo na serio to dostane ataku serca :wink:
wiec biore to z humorem, bo inaczej sie tego nie da. Jak najbardziej sluszne uwagi, zadzwonie do mojego MP, ktory jest "useless" ale nawet jesli jest bede mial file zrobione ze probowalem cos z tym zrobic, a do Belfastu tez napisze bo jaki to jest sens chodzic do Jobcentre jesli nawet niewiadomo jaki jest cel tego chodzenia co dwa tygodnie nie mowiac juz ze ani slychu o zadnych pieniadzach. Jak najbardziej Jobseekers Allowance moze byc "backdated", a mnie formalnie to sie nalezy od daty zrobienia claim.

Dzieki Pozdrawiam :wink:

armani34
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2014 05:58

Postautor: armani34 » 13 lip 2014 01:44

Czyli Habitual Residence Test nie dotyczy obywateli Polski?

People who do not have to pass the habitual residence test:
•EEA nationals and their family members (including Croatians in authorised work) engaged in employment
•EEA nationals and their family members (other than nationals of Croatia in their first year of authorised work in the UK) who are temporarily unable to work but who continue to be treated as workers


Czyli paniusia z jobcentre urzadzajac mi HRT po wyraznym zaznaczeniu przeze mnie ze jestem z Polski dopuscila sie razacej niekompetencji?
14go mam kolejne spotkanie w jobcentre, chcialem od razu zglosic na nia skarge I zlozyc podanie zeby pracowac w jobcentre w takim razie skoro takich tepakow zatrudniaja.

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 13 lip 2014 16:50

Blondynek;)

Fainie ze piszesz i podajesz linki dla osob ktore moze sa mnie zorientowane i nieswiadome o co w tym wszystkim chodzi,...jednakze nalezy tlumaczyc ludziom ze test jest nielegalny!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w swietle europejskiego prawa jest!( po mojej konsultacji z Bruksela jest), i trzeba to pokazywac ze ten test to czysta hipokryzja poniewaz rzad chce oszczedzac pieniadze na ludziach ktorzy w jakis sposob potrzebuja pomocy!!

David Cameron, George Osborne, Ian Duncan Smith to psychopaci( moi znajomi Anglicy rowniez podzielaja moja opinie i maja jeszcze gorsze slowa w stosunku do rzadu ktorych tutaj nie przytocze), wystarczy czytac lub ogladac wolne media zeby sie o tym przekonac, a nie BBC albo ITV,aczkolwiek dzieki Bogu ta ekipa wariatow bedzie rzadzic tylko do maja przyszlego roku

http://yougov.co.uk/news/categories/politics/

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 13 lip 2014 17:09

Noz fucken wezmy to na logike, jestes w Uni tak wiec baza tzw.Uni Europejskiej to "freedom of movement" tzn. ze wolno Ci sie przemieszczac i podejmowac prace w dowolnym kraju Uni, jak rowniez masz prawo do jakichkolwiek swiadczen socjalnych po przepracowaniu okreslonego czasu

Wiec jaki problem ma idiot Cameron, dlatego ze ludzi opinie publiczna ze chce wyjsc z Uni Europejskiej i ze emigranci uprawiaja tzw. "turystyke benefitowa". Jaki sens ma "habitual resident test" jesli mieszkasz w kraju xx*lat, plus masz konto w banku, social security number, tax records i inne podobne bzdety????

Ma tylko taki sens ze to widzimisie rzadu Camerona ktory znajdzie jakakolwiek luke zeby zaprzeczyc osobie benefitow z byle jakiego powodu, poniewaz wedlug prawa europejskiego test ten jest nielegalny. I po co ta cala hipokryzja, jesli ta swinia ktory okresla sie mianem "prime minister" naprawde chcialaby cos zmienic to prosze jest klauzula w prawie unijnim ze kraj ktory nie zgadza sie na czlonkowstwo moze opuscic unie, wiec niech tak zrobi, ci ktorzy sa citizen albo perm residency moga zostac, a ci ktorzy nie deport do Polski, no chyba to by bylo najrozsadniejsze rozwiazanie, poniewaz inaczej wkurwia sie tylko ludzi, i jest wiecej goryczy przez takie postepowanie "tego rzadu" niz moznaby postawic sprawe jasno i tyle...

Wystepujemy z Uni, Polacy raus, jak bedziecie potrzebni tak jak podczas wojny to was bedziemy mile widziec, a teraz wynocha.............przynajmniej byloby wszystko jasno zalatwione i bez "slynnej angielskiej hipokryzji"


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 63 gości