O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Kreator
Emigrant
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2014 12:19

Postautor: Kreator » 05 lip 2014 21:53

blondynek pisze:
Kreator pisze:Zasiłki to wciąż gorący temat

eee...tu akurat chodzi o zwykle chorobowe, a nie 'zasilek'
self-employed/osoby posaidajace LTD niestety na standardowe sick pay sie nie kwalifikuja - tylko ESA moga dostac


Chorobowe to też zasiłek.

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 23:21

Kreator pisze:
blondynek pisze:
Kreator pisze:Zasiłki to wciąż gorący temat

eee...tu akurat chodzi o zwykle chorobowe, a nie 'zasilek'
self-employed/osoby posaidajace LTD niestety na standardowe sick pay sie nie kwalifikuja - tylko ESA moga dostac


Chorobowe to też zasiłek.


Jestes inteligentna kobieta wiec poradz mi jak kobieta. W srode mam ten "habitual test" wiec.......

Co zrobic?Pare opcji do przemyslenia...

1. Zadzwonic z jobcentre na policje i zawiadomic o dyskryminacji, a dyskryminacja to przeciez wedlyg nich to przestepstwo (wedlug Europejskiej komisji ten test jest dyskryminacja)
2. Krzyknac zeby przyslali menagera
3. Mam 100kg zywej wagi, polozyc moja piesc na glowie mr.Vadir Vartasabilian czy jak mu tam :D
4. Zadzwonic do Laszlo Andor, i jego team ten facet to European Commissioner ktory wlasnie bierze rzad Camerona do sadu w sprawie tego testu, niech to zalatwiaja miedzy soba a mnie zostawia w spokoju....
5. Krzyczec rasism i dyskryminacja na cale jobcentre!!!!
6. Pojechac na Downing Street i obrzucic Mr.Camerona i Ian Duncana Smitha jajkami :D

co wybrac wedlug Ciebie?

blackmargo
Emigrant
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2013 01:55

Postautor: blackmargo » 06 lip 2014 00:35


arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 06 lip 2014 16:19

a może napisać skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich ?

http://www.ombudsman.org.uk/__data/asse ... et-pol.pdf

http://www.ombudsman.org.uk/__data/asse ... man-A4.pdf

dzieki, dobra mysl :wink:

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 06 lip 2014 16:23

nigdy testu nie mialam robionego...jak zrobisz to opisz jak wyglada Laughing


to nikt jeszcze nigdy Cie nie testowal? :?

Mysle ze najlepiej zrobie jak przelece przez wszystkie punkty po kolei, za ostatni wpakuja mnie do pudla za terroryzm :D

blackmargo
Emigrant
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2013 01:55

Postautor: blackmargo » 06 lip 2014 17:14


arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 06 lip 2014 17:39

blackmargo pisze:powodzenia

http://www.theyworkforyou.com/mps/


Wiesz tak naprawde to oni nie "pracuja dla ciebie, ale dla nich samych". Polityka to business, ale od czasu do czasu trzeba tez komus oczy przymalowac ze cos sie dla ludzi robi, no nie? :lol:

Mialem spotkanie z moim Labour MP pare tygodni temu, i na pytanie co moze zrobic w mojej sprawie, gosc odpowiedzial " niewiele, bo my nie rzadzimy tylko Tories", a po zakonczeniu konwersacji wreczyl mi ulotke Labour Party z wyraznym zaznaczeniem ze byloby fajnie gdybym na nich glosowal............. :D

chyba jednak nie....

blackmargo
Emigrant
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2013 01:55

Postautor: blackmargo » 06 lip 2014 17:42

5) Complain to your MP

If you have been treated unreasonably, then you should make a point of complaining to your MP (http://www.theyworkforyou.com/mps/) and insisting that they should fight your case on your behalf. There is no evidence on how many sanctioned claimants are going to their MP, but there is a lot of evidence that the DWP is very afraid of MPs and that once they are involved, it backs off imposing sanctions. The DWP is desperate to keep MPs’ support for the sanctions system. Making sure that your MP knows how unfairly sanctions are being applied is one of the best ways of helping your fellow claimants. The sooner Parliament faces up to the scale of abuse in the system, the sooner it will be reformed.

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 06 lip 2014 18:07

blackmargo pisze:5) Complain to your MP

If you have been treated unreasonably, then you should make a point of complaining to your MP (http://www.theyworkforyou.com/mps/) and insisting that they should fight your case on your behalf. There is no evidence on how many sanctioned claimants are going to their MP, but there is a lot of evidence that the DWP is very afraid of MPs and that once they are involved, it backs off imposing sanctions. The DWP is desperate to keep MPs’ support for the sanctions system. Making sure that your MP knows how unfairly sanctions are being applied is one of the best ways of helping your fellow claimants. The sooner Parliament faces up to the scale of abuse in the system, the sooner it will be reformed.


Z tego punktu co podalas wynika ze "sanctioned claimant" oznacza osobe ktora zostala pozbawiona benefitu poniewaz nie dostosowala sie do regulacji w jobcentre, np.nie szukala pracy lub nie stawila sie na spotkanie. Moj przypadek jest inny poniewaz ja walcze zeby dostac benefit i nigdy nie bylem "sanctioned" przez jobcentre.

blackmargo
Emigrant
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2013 01:55

Re: Problem z benefitem!!!

Postautor: blackmargo » 06 lip 2014 18:36

. Zadzwonilem do Belfastu, i zlozylem formalnie wniosek o "Employment and Support Allowance", wniosek odrzucony

czy nie podchodzi to pod sankcje, jeżeli wg Ciebie spełniasz warunki do uzyskania ESA

synonyms: penalty, punishment, deterrent, punitive action, discipline, restriction, embargo, ban, prohibition, boycott

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 06 lip 2014 23:43

Ja podalem przyklad ze osoby ktore nie dostosowywuja sie do regulaminu jobcentre sa "sanctioned", w kazdym innym wypadku jak np. nie przyznanie benefitu na ktory osoba zasluguje jest jak najbardziej " sankcja " ze strony Belfastu, i oczywiscie jak podales ma to wiecej synonimow.

W kazdym badz razie jest to celowe dzialanie rzadu Cameronu ktory prowadzi otwarta walke z chorymi ludzmi. Dzialanie nieetyczne, haniebne, i juz nie napisze jakis okreslen moglbym uzyc przeciwko tej bandzie w Westminster.

blackmargo
Emigrant
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2013 01:55

Postautor: blackmargo » 06 lip 2014 23:55

trochę dziwny ten twój przypadek, po 10 latach w UK nie chcą uznać the habitual residence test ? ja po niecałych 2 latach pobytu w UK przeszłam go pomyślnie

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 06 lip 2014 23:58

No wlasnie to jest w tym wszystkim najdziwniejsze, jobcentre i belfast to banda baranow :x


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości