O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Problem z benefitem!!!

Postautor: arkady777 » 04 lip 2014 17:00

Witajcie!

Mialem wypadek w pracy a pracuje tutaj juz 10ty rok, staly adres, rachunki etc wypadek byl powazny, mam problemy z noga, biodrem i reka, ostatnio mialem operacje. Zadzwonilem do Belfastu, i zlozylem formalnie wniosek o "Employment and Support Allowance", wniosek odrzucony nie bede tego przytaczal po angielsku, ale definitywnie brzmi to tak ze nie mam prawa do rezydencji i nawet ich slynny "habitual residence test" nie kwalifikuje sie do mojej osoby. Widocznie mozna zostawic chorego czlowieka bez pomocy. Znajomi Anglicy podpowiedzieli mi zeby zlozyc wniosek o "Jobseekers Allowance" nawet jesli nie jestem w stanie pracowac tylko dlatego zeby przezyc trudny okres, jak sie okazuje, tym razem trzeba przejsc "habitual residence test", i mam umowione spotkanie na te uroczystosc w srode.

Czy David Cameron i jego rzad to psychopaci????

Czy ktos moze mi doradzic co mam zrobic, nie mam obywatelstwa, moze ktos zna dobrego prawnika ktory zajmuje sie tymi sprawami?

Dzieki i zycze milego weekendu

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Re: Problem z benefitem!!!

Postautor: MarcFloyd » 04 lip 2014 17:23

arkady777 pisze:
Czy David Cameron i jego rzad to psychopaci????


Mniej wiecej 8)

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/ ... efits.html

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 04 lip 2014 17:29

No wreszcie cos z tym zrobia, ale to nie rozwiazuje mojej sytuacji.... :?

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 04 lip 2014 18:29

Ja nie oczekiwalem odpowiedzi na to co sie dzieje w Polsce, ale co moge zrobic zeby dostac benefit, o Polsce moge poczytac na onecie, albo gdzie indziej. Mnie interesuje fakt czy ktos mial podobne przejscia w Anglii, z tutejsza biurokracja i rzadowa dyskryminacja przeciwko obywatelom Polski.

Odwolanie pisac :D oczywiscie napisane a czy wiesz ile to trwa miesiace, mozesz zdechnac z glodu przechodzac przez jedne ichniejsze trybunaly ktore odsylaja cie do nastepnych.

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 04 lip 2014 18:35

rzygac mi sie chce na wasza ignorancje!

na UK narzekacie? a Polska jak sie zachowuje? inaczej az tak bardzo tym zakresie? Rolling Eyes

Czy cudzoziemiec-obywatel UE, przebywający w Polsce musi uzyskać kartę pobytu w Polsce?

Obywatele UE nie muszą posiadać wizy lub karty pobytu w Polsce. Obywatel UE, który przebywa w Polsce powyżej 3 miesięcy, powinien jedynie zarejestrować swój pobyt w Polsce.[czy Ty jeden z drugim musicie rejestrowac swoj pobyt w UK????}
Wniosek o zarejestrowanie pobytu składa się do wojewody właściwego ze względu na miejsce pobytu obywatela UE osobiście, nie później niż w następnym dniu po upływie 3 miesięcy od dnia wjazdu do Polski.[musisz tak robic w UK?] W przypadku niedopełnienia obowiązku rejestracji pobytu obywatel UE może być zobowiązany do zapłacenia mandatu.{placisz mandat za nierejestrowanie sie w UK??]

Obywatel UE może zarejestrować swój pobyt w Polsce, gdy spełnia jeden z następujących warunków:
1) jest pracownikiem lub osobą pracującą na własny rachunek w Polsce;[roznice widzisz jakas na niekorzysc UK?]
2) jest objęty powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym lub też jest uprawniony do świadczeń opieki zdrowotnej i ma środki finansowe wystarczające do utrzymania w Polsce siebie i członków swojej rodziny, tak aby nie stanowić obciążenia dla pomocy społecznej;[az tak to sie rozni od tego co jest w UK???]
3) studiuje lub odbywa szkolenie zawodowe w Polsce, pod warunkiem że ma ubezpieczenie w Polsce i wystarczające środki finansowe do utrzymania siebie i członków swojej rodziny w Polsce, tak aby nie stanowić obciążenia dla pomocy społecznej;
4) jest małżonkiem obywatela polskiego.

Kobieto o czym ty tutaj napisalas?????

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 04 lip 2014 19:05

blondynek pisze:odwrocilam kota ogonem bo dosc narzekania jak to UK ludzi z EU traktuje


Polska - jak widac na obrazku - wcale nie jest lepsza

trzeba z polskiego na nasze tlumaczyc?


Cos podobnego :shock: Rozumiem ze jako tutejsza lub lokalna patriotka probujesz pomniejszyc wine tutejszego wspanialego i pelnego idealow chrzescijanskich rzadu proislamisty Davida Camerona, ale wolalbym gdybys miala szersze spojrzenie na tutejsza rzeczywistosc :roll:

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 00:24

Och, kolezanka nie zmienila sie :wink:
Ciagle taka niepokorna :evil: , pamietam jak pisalismy 5 lat temu do siebie,, i stwierdzilas ze" sroce z pod ogona nie wypadlem" :shock: , wiec prosze wyobraz sobie ze moja sytuacja wyglada bardziej skomplikowanie niz moglabys sobie to wyobrazic, a do sierot sie nie zaliczam.....
Owszem, pisac mozna. A czy sa z tego jakis rezultaty............ :lol: , mizerne :x
Pisac, pisac i odwolywac sie mozna, ale biorac pod uwage ze jest to zorganizowana akcja brytyjskiego rzadu przeciwko Polakom wiec nie przyniesie to zadnego rezultatu. Po drugie poziom inteligencji, a juz nie wspominajac o wspolczuciu angielskiego aparatu wladzy rowna sie zeru wiec skarbie drogi, musialabys przezyc to sama w praktyce zeby wiedziec cos na temat jak, i w jaki perfidnie traktuje sie chore osoby w tym kraju.

Mozesz jedynie sie cieszyc i Bogu dziekowac ze jestes zdrowa, bo zdrowie najwazniejsze. Dobranoc :wink:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 lip 2014 00:33

tak, ty jeden jedyny biedny chory jestes.....oh zebys ty mial pojecie... :roll:

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 00:40

Kazdy bierze swoja chorobe indywidualnie, no nie?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 lip 2014 00:49

Mozesz jedynie sie cieszyc i Bogu dziekowac ze jestes zdrowa, bo zdrowie najwazniejsze.


Sugerujesz ze osobie do ktorej ten tekst kierujesz nic nie jest.

ja tylko zwracam uwage ze tego nie wiesz wiec nie zakladaj nic na ten temat.

arkady777
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2014 16:48

Postautor: arkady777 » 05 lip 2014 00:57

Tak, sugeruje ze nic jej nie jest i dzis w nocy smiga drinki i bawic sie bedzie do bialego rana :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 52 gości

cron