O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
joshwink
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2013 19:38

Mrowki w domu

Postautor: joshwink » 18 kwie 2014 09:16

hej mam pytanie moze wiecie, nie moge znalezc niz w internecie, kto ponosi odpowiedzialnosc na mrowki w domu wynajemca czy landlord, bo landlord sie zarzeka ze wynajemna ma sie tym zajac, jak to w koncu jest, ja do domu mrówek nie zaprosilem tylko same przyszły.

joshwink
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2013 19:38

Postautor: joshwink » 18 kwie 2014 11:02

niemam jedzenia na wierzchu, a po drugie tamtego lata nic nie wychodzilo, 4 dni temu zaczely mi wychodzic w pokoju dziecka, pozatykalem dziury i spokoj do wczoraj teraz w kuchni, wychodza z okien ze szczelin, narazie pozatykalem.
Dzieki za info

Ale mam ostateczne pytanie czy jak dostalem notice od landlorda 2 miesiace musze wpuszczac kogos tu z agencji do ogladania mieszkania nawet jesli mnie poinformuja, przeciez wciaz jestem jak by wynajemca i nie lubie jak ktos chce naruszac moja prywatnosc nawet po poinformowaniu mnie 24h wczesniej, sa na tyle natarczywi ze nawet chcwili przyjsc jutro, paranoja, landlord mi napisal ze lamie warunki umowy nie dajac pozwolenia na ogladniecie mieszkania, a pani z Counsili powiedziala ze nie musze nikogo wpuszczac, wiec jak to jest wkoncu

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 kwie 2014 11:39

Co ma council do prywatnie wynajmowanego mieszkania?

Jezeli masz wymowienie, landlord ma prawo do pokazywania mieszkania nowym potencjalnym najemcom - musi ci dac wczesniej znac oczywiscie ale ma do tego prawo.

Mrowki - mam nadzieje ze nie czerwone? Te cholery gryza....

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 18 kwie 2014 16:17

emigrantka pisze:Jezeli masz wymowienie, landlord ma prawo do pokazywania mieszkania nowym potencjalnym najemcom - musi ci dac wczesniej znac oczywiscie ale ma do tego prawo.


Bzdura. Jeśli nie ma tego w umowie, to landlord nie ma prawa. Do końca tenancy nie masz obowiązku nikogo wpuszczać, oprócz wyjątkowych przypadków, do których "viewings" nie należą.
Nawet jeśli jest taki zapis w umowie, że np. w okresie wypowiedzenia tenant musi przyjmować oglądających, to i tak tego zapisu landlord nie jest w stanie prawnie wyegzekwować - będzie to zbyt kosztowne i czasochłonne i zanim cała sytuacja nabierze biegu, tenant już dawno się wyprowadzi...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 kwie 2014 16:39

Userek, przeciez pisze :


landlord mi napisal ze lamie warunki umowy nie dajac pozwolenia na ogladniecie mieszkania



czyli ma wpis w umowie na ten temat - normalne jest ze landlord chce kogos na mieszkanie od razu jak on/ona sie wyprowadza wiec musi ludziom mieszkanie pokazywac

skad ty sie urwales?

lubo111
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 18 sty 2009 18:56

Postautor: lubo111 » 18 kwie 2014 18:07

usercostam pisze:
emigrantka pisze:Jezeli masz wymowienie, landlord ma prawo do pokazywania mieszkania nowym potencjalnym najemcom - musi ci dac wczesniej znac oczywiscie ale ma do tego prawo.


Bzdura. Jeśli nie ma tego w umowie, to landlord nie ma prawa. Do końca tenancy nie masz obowiązku nikogo wpuszczać, oprócz wyjątkowych przypadków, do których "viewings" nie należą.
Nawet jeśli jest taki zapis w umowie, że np. w okresie wypowiedzenia tenant musi przyjmować oglądających, to i tak tego zapisu landlord nie jest w stanie prawnie wyegzekwować - będzie to zbyt kosztowne i czasochłonne i zanim cała sytuacja nabierze biegu, tenant już dawno się wyprowadzi...


No i mamy spor w counsilu mi powiedzieli tak samo, sa to ludzie wlasnie od takich spraw, ze nie musze wpuszczac nikogo takie mam prawo, zreszta wpiatek mam spotkanie w counsil to zapytam sie jeszcze raz

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 18 kwie 2014 18:32

emigrantka pisze:Userek, przeciez pisze :


landlord mi napisal ze lamie warunki umowy nie dajac pozwolenia na ogladniecie mieszkania



czyli ma wpis w umowie na ten temat - normalne jest ze landlord chce kogos na mieszkanie od razu jak on/ona sie wyprowadza wiec musi ludziom mieszkanie pokazywac

skad ty sie urwales?


Widzę, że masz kłopoty ze wzrokiem, więc napiszę jeszcze raz:

Nawet jeśli jest taki zapis w umowie, że np. w okresie wypowiedzenia tenant musi przyjmować oglądających, to i tak tego zapisu landlord nie jest w stanie prawnie wyegzekwować

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 18 kwie 2014 18:45

I prawdopodobnie taki zapis w umowie jest nawet niezgodny z prawem:

http://www.oft.gov.uk/shared_oft/report ... oft356.pdf

Under any kind of lease or tenancy, a landlord is
required by common law to allow his tenants 'exclusive possession' and
'quiet enjoyment' of the premises during the tenancy. In other words, tenants
must be free from unwarranted intrusion by anyone, including the landlord.
Landlords are unfairly disregarding that basic obligation if they reserve a
right to enter the property without giving reasonable notice or getting the
tenant's consent, except for good reason.


The same principles apply to terms giving excessive rights to the landlord to
demand access for prospective new tenants or purchasers to view the
premises.


Także nawet jeśli w umowie jest taki zapis, nie jest on ważny w świetle Common Law.

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 22 kwie 2014 15:19

mialam czerwone mrowki w pl - przyszly, posiedzialy 5 lat i same poszly
nic na nie nie pomagalo
no, ale te moze sa bardziej wychowane ;)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 kwie 2014 15:24

u mnie w bloku w pl tez byly czerwone, wyprowadzili sie sasiedzi brudasy to skonczyl sie problem mrowek ... zdechly z glodu :roll:

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 22 kwie 2014 15:26

hmmm, kurcze, to zabrzmialo, jakobym specjalnie utrzymywala te mrowki
:D

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 kwie 2014 16:03

a ja pytam ponownie - co ma council do wynajm,owanego prywatnie mieszkania?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 22 kwie 2014 18:19

emigrantka pisze:a ja pytam ponownie - co ma council do wynajm,owanego prywatnie mieszkania?


Jezeli mieszkanie znajduje sie np. w bloku councilowskim i nawet jesli zostalo wykupione, to council ma wiele...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości