O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
tornadocomponents
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2013 21:48

Way 2 Save / Harlesden - Uwaga na mieso !

Postautor: tornadocomponents » 14 kwie 2014 16:29

Chcialem wszystkich ostrzec przed zakupami miesa w sklepie Way 2 Save na Harlesden (39-41 High Street, NW10 4NE, London).

Sprzedaja nieswieze mieso z kurczaka, potwierdzilo sie to po raz kolejny. Kiedys kupilem juz i musialem wyrzucic, niedawno w Srode musialem znowu kupic cos do jedzenia, kupilem sobie "swiezego" kurczaka, ktorego po powrocie do domu schowalem od razu do zamrazalnika, po dwoch dnia chce sobie zrobi obiad, rozmrazam w mikrofalowce a tu smierdzi na cala kuchnie. Kupilem kilka innych opakowan jeszcze ale nie odwazylem sie ich rozpakowac.

Na drugi dzien wszystko zabralem do sklepu z prosba o refund replace, ale zostalem wysmiany mimo ze obsluga zatykala nos jak wachala to mieso, powiedzieli ze to moj problem i ze powinenem to od razu przyniesc w ten sam dzien (jak robilem zakupy byla 11pm).

Nie jest to pierwszy raz, wielu moich znajomych omija tez ten sklep jesli chodzi o mieso (inne artykuly sa ok), niestety ponowne zakupy tylko utwierdzily mnie w przekonaniu ze to byla pomylka.

Sprawe zglosilem do Trading Standards oraz do Health Team dla Brent, powiedzieli ze sie tym zajma ale i tak uwazam ze moim obowiazkiem tutaj jest przestroga dla was przed zatruciem pokarmowym jesli kupiecie mieso w tym sklepie.

doubleblond
Gastarbeiter
Posty: 61
Rejestracja: 25 lis 2013 11:40

Postautor: doubleblond » 14 kwie 2014 20:54

też kiedyś zwracałam kurczaka a bylo to juz dobre dwa lata temu....
mysle że chcą wytruć Christians :P dla swoich maja swieżego halala pod ladą :roll:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 15 kwie 2014 17:09

Na kurczaku było napisane, że można zamrażać? Albo zapytałeś się czy można?

Niektóre sklepy sprzedają towar rozmrożony do użycia w ciągu kilku dni.

To więc pierwszy Twój bład.

Drugi, to nie rozmraża się mięsa w mikrofali.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 16 kwie 2014 08:57

musialbym chyba z tydzien na Saharze glodowac zeby kupic mieso w takim sklepie ...

tornadocomponents
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2013 21:48

Postautor: tornadocomponents » 16 kwie 2014 20:01

usercostam pisze:Na kurczaku było napisane, że można zamrażać? Albo zapytałeś się czy można?

Niektóre sklepy sprzedają towar rozmrożony do użycia w ciągu kilku dni.

To więc pierwszy Twój bład.

Drugi, to nie rozmraża się mięsa w mikrofali.


Nie bylo nic napisane, tylko data przydatnosci do spozycia, kurczak byl sprzedawany jako swiezy towar. Mieso mozna rozmrazac w mikrofali jesli ma sie odpowiednia mikrofale przystosowana do tej czynnosci.

Jestem absolwentem politechniki lodzkiej wydzialu chemii spozywczej wiec wiem co pisze. Prosze nie robic ze mnie glupka z tekstami powyzej.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 kwie 2014 08:55

Userccostam trolluje jak zwykle :wink:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 kwie 2014 11:19

tornadocomponents pisze:Nie bylo nic napisane, tylko data przydatnosci do spozycia, kurczak byl sprzedawany jako swiezy towar.


Skoro nic nie było napisane to znaczy, że nie można. Mięso, które można zamrażać ma to napisane zawsze na etykiecie.

tornadocomponents pisze:Mieso mozna rozmrazac w mikrofali jesli ma sie odpowiednia mikrofale przystosowana do tej czynnosci.


To, że mikrofalówka ma taką opcje, to nie znaczy, że należy ją stosować.

tornadocomponents pisze:Jestem absolwentem politechniki lodzkiej wydzialu chemii spozywczej wiec wiem co pisze. Prosze nie robic ze mnie glupka z tekstami powyzej.


Oh wszyscy wiemy jaki jest beznadziejny poziom polskich uczelni...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 69 gości