O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Preston421
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2013 22:24

WOSP Owsiakaka

Postautor: Preston421 » 12 sty 2014 19:30

Ciekawy jestem co o tej zbiorce myslicie,czy warto dawac kase?Ja nigdy nie dawalem ale w tym roku cos mnie ruszylo I dalem pare zlotych,no i jakos fajnie sie czuje.

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 12 sty 2014 19:45

ja odkad sie dowiedzialam, ze to prorodzinna impreza owsiaka (i jakimi kwotami obracaja) to dalam sobie spokoj
i tez sie fajnie czuje ;)

poza tym uwazam, ze zwalniaja panstwo od troszczenia sie o swoich obywateli, choc z pewnoscia cel samej orkiestry jest szczytny

beeata
Gastarbeiter
Posty: 86
Rejestracja: 11 wrz 2013 00:46

Postautor: beeata » 13 sty 2014 00:12

A mi zawsze podobala sie orkiestra. Taki pierwszy w Polsce Red Nose Day troche chociaz muzyczny. I raczej nie zwalnia panstwa z niczego ale pokazuje co powinno byc zrobione I czego brakuje. Bez ludzi z inicjatywa I samym liczeniu na opieke panstwa wciaz bysmy siedzieli w sredniowieczu.

Wspiera ten kto chce, kto nie chce nie musi. Ja tam sie czuje lepiej wspierajac orkiestre czy inne akcje charytatywne.

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 13 sty 2014 01:03

beeata pisze: I raczej nie zwalnia panstwa z niczego ale pokazuje co powinno byc zrobione I czego brakuje.


pokazuje od 22. lat, i co?

zbynio86
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2013 18:58

Postautor: zbynio86 » 13 sty 2014 03:11

Nie biorę w tym udziału, z jakiej racji mam dokładać się do czegoś z czego nie korzystam a co powinno się należeć każdemu płatnikowi podatków/składek ? Poza tym nie mam w zwyczaju wrzucać pieniędzy do dziurawego worka a takim jest NFZ, który przypomina murzynów w Afryce - tam też można dawać i zrzucać paczki a końca nie widać. Widocznie ludziom łatwiej jest dożywotnio oddawać z własnej krwawicy w imię miłosierdzia Owsiakowego niż w końcu się zbuntować, zebrać i zrobić porządek z tymi, którzy przeżerają nasze podatki. Leczmy przyczynę a nie skutki :!:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 13 sty 2014 10:36

Wiadomo, że większość charity jest tworzona dla optymalizacji podatkowej, aby firmy unikały płacenia do budżetu większej ilości pieniędzy.

Coroczne zbieranie gotówki od ludzi, jest idealnym momentem do wyprania gotówki z narkotyków (nie wiadomo kto dał oraz ile etc.), te pieniądze następnie wydaje się w podstawionych firmach na sprzęt czy badania (po zawyżonych cenach) i dyrektorzy sobie wypłacają czyściutkie dywidendy.

zbynio86
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2013 18:58

Postautor: zbynio86 » 13 sty 2014 11:31

@blondynek

Każda opinia na dany temat, która różni się od twojej jest głupia ? :?

Tak, korzystałem z tutejszej służby zdrowia, miałem nawet operację (NHS pokrywało koszty) i wszystko było na bardzo dobrym poziomie.

Poza tym nie jestem zwolennikiem nachalnego charity, jak będę chciał pomóc (co parę razy zrobiłem) to pomogę ale nie potrzebna mi do tego ogólnokrajowa akcja przez 24h/dobę we wszystkich mass mediach i zaczepiający mnie na ulicach wolontariusze.

beeata
Gastarbeiter
Posty: 86
Rejestracja: 11 wrz 2013 00:46

Postautor: beeata » 13 sty 2014 12:08

nachalne to jest jak pukaja do drzwi i marudza...

bez akcji medialnych ludzie 'zapominaja' ze mozna czasem zrobic cos dla innych... jasne, najlepiej siebie samego przekonac ze jak sie placi podatki to juz nic wiecej nie trzeba robic... czesto niestety to placenie podatkow jest smieszne, bo wiecej niz ktos placi wyciaga w innej formie... nie tylko Polak potrafi

znalazl sie taki Owsiak z wizja i energia (sam zreszta kiedys juz chcial tez sie na wszystko wypiac, moze i sie starzeje) to trzeba go zajechac. nie ogladaj i nie dawaj, karma zawsze wraca - kazdy ma swoj wybor

z innej beczki - dyrektorzy moze i piora (dyrektor bejbe z pewnoscia wie o czym mowi) , zreszta to norma i tak, wiec w tym przypadku przynajmniej na szczytny cel

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 13 sty 2014 12:14

zbynio86 pisze:Nie biorę w tym udziału, z jakiej racji mam dokładać się do czegoś z czego nie korzystam



Gdybym byl wredny to napisalbym ze zycze ci zebys mial potrzebe skorzystac. Ale nie jestem wiec napisze ci tylko ze zycze doplywu oleju do glowy.

zbynio86
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2013 18:58

Postautor: zbynio86 » 13 sty 2014 12:19

MarcFloyd pisze:Gdybym byl wredny to napisalbym ze zycze ci zebys mial potrzebe skorzystac.


To raczej nierealne, nie łapię się do żadnej z grup wiekowych na które kwestuje WOŚP.

kocinek70
Gastarbeiter
Posty: 34
Rejestracja: 23 gru 2013 02:14

Postautor: kocinek70 » 13 sty 2014 22:07

A ja dziękuję, że są takie osoby jak Owsiak i cała reszta, która poszła za nim.
Dziekuję Wam Bezimienni - Wasz grosik i Wasza apkceptacja Owsiaka spowodowała, że mój syn żyje.
Wiem, to niewiele, żyje, ot taki tam - ale mi to sprawa!
Ale on chodzi, niemal biega, a zawirusowanego kompa też naprawi. Taki dziwny 12 latek, który funkcjonuje dzięki zrzutce całego narodu.
Co mam Wam niedowiarki napisać?

Że miałam mieć syna warzywko? Że gdyby nie inkubator, respirator itp itd
ciężko o tym pisać...
Oddanie lekarzy i pielęgniarek - to inna, drogocenna sprawa. Ale gdyby nie sprzęt od Owsiaka (od Was) mój syn byłby warzywkiem.
Dziękuję Wam Wszystkim.

zbynio86
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2013 18:58

Postautor: zbynio86 » 14 sty 2014 10:45

Oto Juras po wczorajszym popisie na stole:
Obrazek

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 14 sty 2014 11:21

kocinek70 pisze:Oddanie lekarzy i pielęgniarek - to inna, drogocenna sprawa. Ale gdyby nie sprzęt od Owsiaka (od Was) mój syn byłby warzywkiem.
Dziękuję Wam Wszystkim.


Czyli zwyczajnie państwo Cię oszukało. Zamiast wydać pieniądze na potrzebny sprzęt wydali tam gdzie nie powinni.

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 14 sty 2014 13:54

Myślę, że prawda jak zwykle leży po środku.
Nie da się ukryć, że WOŚP zaopatrzyła całą Polskę w sprzęt medyczny, dzięki któremu ratowane jest ludzkie życie.

Ile z tego zostaje im w kieszeniach? Czy jest to pralnia brudnych pieniędzy? Czy wyręczają nieudolny rząd? (a właściwie to udolny bo trzeba być dobrym kombinatorem żeby tak to sobie zorganizować).

Postawcie sobie na szali uratowanie dzięki nim życia vs. brudy, które RZEKOMO przykrywają.

Dla mnie wynik jest oczywisty.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 110 gości

cron