O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user1723619
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 13 paź 2007 21:25

mortgage - sprawdzanie przychodów

Postautor: user1723619 » 05 mar 2008 20:03

witam

mam pytanie do osob ktore staraly sie o mortgage.
czy firma lub bank ktora(y) daje mortgage sprawdza wszystkie przychody osoby ktora chce dostac kredyt?

tzn, czy sprawdzaja kazdy najmniejszy przychod ktory widnieje na koncie?

pozdrawiam

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Re: mortgage - sprawdzanie przychodów

Postautor: zosiasamosia » 06 mar 2008 17:33

Bank raczej nie analizuje wplywow na Twoje konto tylko zwykle prosi o paylisps za ostatnie 3 miesiace i sprawdza Twoja historie kredytowa. Payslips maja potwierdzic przychody z umowy o prace.

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 19 mar 2008 11:35

Mój Bank sam zaproponowal mi mortgage. Ogólnei wygląd ato tak, że sprawdzają Twoj rating. Oznaczają jakimiś dziwnymi literkami ie. A, A+, C etc. Ogólnie nie sprawdzają skąd masz kase, o ile pojawia się regularnie na koncie (to dla nich wazne). Od sprawdzania źródeł przychodu jest inna instytucja ;)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 19 mar 2008 12:39

wow zaproponowali ci mortgage? ta ulotka reklamowa co wszystkim wysylaja jak leci, hmm ale masz fajnie. A ja myslalem ze oni patrza na credit score ktory jest od 0-1000 a nie jakies a,a+?

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 19 mar 2008 12:44

banita pisze:wow zaproponowali ci mortgage? ta ulotka reklamowa co wszystkim wysylaja jak leci, hmm ale masz fajnie. A ja myslalem ze oni patrza na credit score ktory jest od 0-1000 a nie jakies a,a+?


Tak, Banito, a wczoraj zaproponowali mi Mercedesa S-Classe, z ulotki.

Zaproponowali mi w Banku, kiedy siedziałem i pytalem sie o pożyczkę gotówkową, rozmawiałem potem z agentem nieruchomości i oglądam sobie pare domków teraz. Nie śpieszno mi, czekam aż jeszcze spadną ceny. Oprócz Credit Score, gośc pokazał mi namonitorku, jakieś dziwny rating, którym się sugerują. W moim przypadku problemme jest, ze nie mam regulrnych wpływów na konto, jednak dość duże obroty.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 19 mar 2008 12:54

wez zmien sobie nick'a na cos normalnego bo glupio sie rozmawia z numerkiem

zeby nie bylo - nie interesuje mnie twoje zarobki ich regularnosc itp itd. tylko wez badz doroslym facetem i zastanow sie nad jednym - nie sadzisz ze na tym polega praca banku zeby pozyczyc ci jak najwiecej? wiec beda sie pytac o pozyczki za kazdym razem, i wysylac ulotki i dzwonic i sms-owc. To sie nazywa sprzedaz. Do tego to ze ten gosciu w banku zaproponuje ci cos to juszcze dluuuuga droga bo ktos to musi sprawdzic dokladnie i zatwierdzic.

mi sie poprostu wydaje ze chciales sie pochwalic i tyle...

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 19 mar 2008 13:07

To źle Ci się wydaje. Mi się natomiast wydaje, ze siedziałem, rozmawiałem z managerem i jasno i wyraxnie przedstawił mi opcje i rozwiązania. To było jakiś czas temu, może mi się śniło, może byłem pijany, może nie. Jedno jest pewne. Ktoś zadał pytanie a ja na podstawie dostępnej mi wiedzy odpowiedziałem.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 19 mar 2008 13:30

z tym ze wydaje mi sie ze chciales sie pochwalic, mialem na mysli to ze musiales o tym na forum wspomniec (bank sam mi zaproponowal) a nie to czy faktycznie mialo to miejsce bo malo mnie to obchodzi

ten watek zmierza do nikad, wiec powodzenia w czekaniu na spadek cen ...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 61 gości