O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Matti33
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 26 gru 2013 06:40

Prośba o POMOC ... ... ...

Postautor: Matti33 » 26 gru 2013 07:03

Witam. Welcome.

Piszę do Państwa ponieważ mam mnóstwo problemów,a tak naprawdę nie mam się do kogo zwrócić o jakąkolwiek pomoc . Zostałem z nimi sam . Moja sytuacja jest naprawdę ciężka . Tragiczna .Problemy ów nie wynikają z Mojej natury ( Jestem dobrym i sprawiedliwym człowiekiem, nie zrobiłem nikomu krzywdy umyślnie, a jeżeli ktoś kiedyś czuł się przeze Mnie urażony, to Zrobiłem to nie celowo i Bóg Mi świadkiem, że tego Żałuję ... ) , a raczej z "Przeznaczenia",Losu niestety ...

Do rzeczy ... Mam na imię Mateusz, mam 33 lata,piszę( jeszcze) z Polski . W Poniedziałek 30 grudnia 2013 , ląduję na lotnisku w Luton . Lot z Poznania ... Będę na lotnisku w Luton około godziny 07:30 czasu brytyjskiego .
No i właśnie tutaj zaczyna się Mój problem ... Nie mam znajomych w UK,nia znam tam nikogo a Mój "kolega",który na początku mojego pobytu w UK miał mi troszkę pomóc, zostawił Mnie na pastwę losu . Oszukał, po prostu .
Nie potrzebuję pieniędzy,rzeczy wartościowych itd. ... Daję sobie w życiu radę sam,jestem raczej zorganizowaną osobą, ale niestety samotną .

Potrzebuję pomocy w załatwieniu spraw organizacyjnych. Typowe sprawy urzędowe. Spraw "papierkowych", na miejscu już , w UK . Tzn, zameldunek,zarejestrowanie się w job centre,wyrobienie numeru NIN,home office - jeśli potrzebny, pomoc w załatwieniu pracy poprzez pośrednictwo pracy PMP Recruitment w Luton,załozenie konta w banku,pomoc i doradztwo w sprawie uzyskania odpowiednich Benefitów,brytyjski numer telefonu ... O, to właśnie Mi chodzi głównie. Nie znam prawa brytyjskiego,język angielski Znam w stopniu podstawowym Tylko ...

A również o pomoc w założeniu Self Employment,pomoc w rejestracji i znalezieniu odpowiedniego lekarza ( Bardzo Ważne,jeśli chodzi o Moją sytuację, ale o Tym dalej ), zameldunek w NOAH w Luton ( nie mam aktualnie gdzie mieszkać w UK, po tym jak "kolega" Mnie oszukał ... ) ...

Jestewm osobą chorą ... Cierpię na nietolerancję histaminy spowodowaną patologicznym niedoborem Enzymu Diaminooksydazy ( DAO ) . Od ów przypadłości pojawiły się ogólne powikłania, które objęły cały Organizm ... Mam stany zagrażające Życiu,ataki anafilaktyczne, chodzę z zastrzykiem Adrenaliny w kieszeni .
Miewam obrzęki naczyniowe quinkego,duszności astmatyczne,stany lękowe,tachykardie sercowe,niesamowicie wysoki puls,nerwicę wegetatywną ... Odpowiednie papiery lekarskie oraz wypisy z jednostek w których byłem leczony, mam z Sobą - przetłumaczone na język angielski ( Przysięgle ) ...

W Polsce praktycznie wegetuję, a nie Żyję . A jestem sam, nie mam bliskich . Postanowiłem zmienić swoje dotychczasowe życie i Przywrócić Się do Pionu . Już i tak nie mam nic do stracenia. Dlatego ten wyjazd do UK właśnie ...
W Polsce nie mogę liczyć na nikogo,lekarze Mi nie pomogą . Nie daję rady już z tym wszystkim . Za duże brzemię . Nie mogę normalnie funkcjonować, cieszyć się życiem ...

Dlatego mam prośbę ... Pomoże Mi ktoś ( ktokolwiek ) z Państwa mieszkających już w Luton, w UK w załatwieniu spraw, o których pisałem powyżej ??? Sprawy "papierkowe", Rejestracja w brytyjskich urzędach oraz sprawy Meldunkowo-Administracyjne ( Bankowe ) Itd ...
O nic więcej nie proszę. Fajny mężczyzna ze mnie . Odwdzięczę się . Obiecuję!

Z Poważaniem - Mateusz .

P.S. Odebrałby mnie Ktoś z Państwa ( W w/w dzień, tj w Poniedziałek ) z Luton Airport? Ja sam w UK, bez kogokolwiek/niczego kompletnie ...
Mój polski telefon : 514 044 038 ... Brytyjskiego nie posiadam, na miejscu już Zakupię ...


Pozdrawiam

doubleblond
Gastarbeiter
Posty: 61
Rejestracja: 25 lis 2013 11:40

Postautor: doubleblond » 26 gru 2013 19:16

przecież pisze że jest fajnym mężczyzną
więc pewnie liczy na sponsora nie schronisko

Matti33
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 26 gru 2013 06:40

Prośba o POMOC ... ... ...

Postautor: Matti33 » 26 gru 2013 21:25

Nie liczę na żadnego "sponsora". Gdyby o Takie coś Mi chodziło, to Napisałbym WPROST. Chodzi Mi o POMOC w załatwieniu spraw urzędowych,papierkowych,formalnych ... Tak jak ,To przedstawiłem powyżej .
Czytać ze zrozumieniem ...
I jestem słowny . Za POMOC - Odwdzięczę Się ... Wszystko kwestią Dogadania . Temat więc ciągle aktualny , w Poniedziałek w Luton Jestem . .

raf1981
Gastarbeiter
Posty: 75
Rejestracja: 23 gru 2013 13:25

Postautor: raf1981 » 27 gru 2013 15:44

Matti33 Jak zamierzasz, żyć z benefitów to lepiej zostań w domu. Właśnie przez takich jak Ty Polacy niebawem dochrapią się specjalnej rubryki w dokumentach urzędowych, podobnie jak Cyganie. Żenada roku!

Matti33
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 26 gru 2013 06:40

Prośba o POMOC ... ... ...

Postautor: Matti33 » 28 gru 2013 00:00

rafi1981 A Ty jak masz pisać tak NIC NIE wnoszące do tematu bzdety z "cyklu pogadanek dla skautów", to za klawiaturę się nie łap Lepiej .
Przez takich jak Ty, Polacy dorobili się Opinii zaściankowców ...
I co , Zadowolony ???. Krytykować NIE znając Człowieka i Okoliczności, Każda łajza i podżegacz ""internetowy" potrafi .

Połowa brytoli na Socjalu siedzi i jakoś NIE mają Specjalnych rubryk w urzędach.
Aha, a no Tak , martwisz się o swój socjal - co ?. NIE martw się, Twojego NIE wezmę ... Heheheh ...

Czytaj ze zrozumieniem ! !

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 gru 2013 00:39

Matti - to o co prosisz to jest praca na caly etat dla kogos a nie zwykla pomoc.

Zajmie kupe czasu ktorego ludzie normalni pracujacy po prostu nie maja, nawet gdyby faktycznie chcieli pomoc. Sprawy urzedowe zalatwia sie w godzinach w ktorych normalni ludzie pracuja sami.

Jezeli ktos zaoferuje pomoc o ktora prosisz - zdziwie sie jezeli za to nie bedzie chcial/chciala odpowiednio policzyc a osoby znac nie bedziesz wiec zebys nei wyladowal w sytuacji gorszej niz jestes.

Matti33
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 26 gru 2013 06:40

Prośba o POMOC ... ... ...

Postautor: Matti33 » 28 gru 2013 01:16

Witaj Emigrantko .
Bardzo Ładnie i Mądrze Napisałaś ... Masz Rację ... NIE pomyślałem o Tym ... Godziny oraz Dzień Pracy ...
A Ty byś Mi Pomogła ? Naprawdę Się Odwdzięczę . .
Jesteś z Luton ?

blackmargo
Emigrant
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2013 01:55

Postautor: blackmargo » 28 gru 2013 01:23

Matti33 najlepsza szkola zycia jest szkola przetrwania :) powodzenia trzymam kciuki

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 gru 2013 01:45

Nie jestem z Luton - mieszkam bardzo daleko od Luton.

Ale nawet gdybym byla z Luton to pracujac nie bylabym w stanie niestety pomoc.

Nkt pracujacy na caly etat nie bedzie w stanie pomoc, nawet gdyby chcial.

Biura urzedy otwarte sa powedzmy 09:00 - 17:00.

Ja wychodze z domu przed 8 rano i wracam przed 8 wieczorem i wiekszosc ludzi pracujacych po prostu nie ma mozliwosci poswiecic tyle czasu ile lista ktora wypisales w pierwszym poscie czasu zajmnie.

Takie niestety sa tu realia.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 gru 2013 01:55

I niestety ale musze skomentowac to:

Połowa brytoli na Socjalu siedzi i jakoś NIE mają Specjalnych rubryk w urzędach.


Tak - u siebie w kraju i im sie nalezy.


Aha, a no Tak , martwisz się o swój socjal - co ?. NIE martw się, Twojego NIE wezmę ... Heheheh ...


Niekoniecznie o swoj social ale o swoje podatki ktore na ten social ida.

Dodatkowo - tu mowy nie ma zebys od reki umowil sie z jakimkolwiek specjalista. Jest lekarz rodzinny, GP, od wszystkiego. Dopiero gdy takowy zna za stosowne - moze skierowac do specjalisty na ktorego sie czeka czesto miesiacami.

Jezeli masz tak powazne problemy zdrowotne jak piszesz wyzej to robiac to co robisz popelniasz po prostu samobojstwo.

Z tego typu problemami nie nadajesz sie do mieszkan dzielonych z innymi ludzmi, z bardzo wielu powodow - rowniez takich ze sam sobie mozesz zaszkodzic.

Kupiles bilet, zdecydowales sie leciec - moze jakims cudem znajdzie sie ktos z Luton czy okolic i bedzie w stanie w jakikolwiek sposob pomoc ale moim zdaniem za duzo tej pomocy potrzebujesz, jest to naprawde nierealne wymaganie/prosba nawet bez brania problemow zdrowotnych pod uwage.

raf1981
Gastarbeiter
Posty: 75
Rejestracja: 23 gru 2013 13:25

Re: Prośba o POMOC ... ... ...

Postautor: raf1981 » 28 gru 2013 02:02

Matti33 pisze:rafi1981 A Ty jak masz pisać tak NIC NIE wnoszące do tematu bzdety z "cyklu pogadanek dla skautów", to za klawiaturę się nie łap Lepiej .
Przez takich jak Ty, Polacy dorobili się Opinii zaściankowców ...
I co , Zadowolony ???. Krytykować NIE znając Człowieka i Okoliczności, Każda łajza i podżegacz ""internetowy" potrafi .

Połowa brytoli na Socjalu siedzi i jakoś NIE mają Specjalnych rubryk w urzędach.
Aha, a no Tak , martwisz się o swój socjal - co ?. NIE martw się, Twojego NIE wezmę ... Heheheh ...

Czytaj ze zrozumieniem ! !


Znasz historię UK? Mogą sobie na to pozwolić, bo ich przodkowie "ciężko" na to pracowali!

zaściankowców

Dlaczego używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz?

Przygotowuje się do napisania artykułu "Społeczne, polityczne i ekonomiczne skutki wprowadzania welfare state na przykładzie krajów europejskich."

Nigdy nie korzystałem z benefitów.

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 28 gru 2013 12:50

Po pierwsze takich spraw nie załatwia się od ręki. Trzeba się najpierw umówić np. telefonicznie i czekać np. tydzień czy dwa na wizytę w Home Office. jednego nie wyrobisz bez drugiego a trzeciego bez drugiego. Często nie chcą dać NIN bez potwierdzenia, że masz pracę lub, że ktoś ci tą pracę da od razu jak będziesz mieć NIN - bez NIN nie ma pracy :) kółko się zamyka...

Gdzie będziesz mieszkał w tym czasie i z czego żył?

Poprawcie mnie jeśli się mylę :)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 gru 2013 13:32

Na rozmowie o NIN wystarczy powiedzieć, że chce się podjąć pracę i tyle. Muszą wydać, bo jest to teraz konieczne, aby móc pracować.

To, że komuś nie wydali to albo plotka, albo ktoś nie umiał języka dobrze i sobie coś ubzdurał.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 gru 2013 14:07

speediee pisze:
Poprawcie mnie jeśli się mylę :)


Mylisz sie. Jakie Home Office? Po co?

NIN - wyrabiaja ludziom poszukujacym pracy wiec pracy miec nie musi zeby wyrobic NIN.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości