O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 12 gru 2013 10:17

doubleblond pisze:podobno w UK maja powstać specjalne sklepy z tania zywnoscia dla osób na zasilkach to chyba lepiej bedzie jednak u was


taaaaa. z cenami w zlotowkach i polska obsluga - na zapleczu beda dentysci i fryzjerzy

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 12 gru 2013 11:34

emigrantka pisze:
doubleblond pisze:podobno w UK maja powstać specjalne sklepy z tania zywnoscia dla osób na zasilkach to chyba lepiej bedzie jednak u was


taaaaa. z cenami w zlotowkach i polska obsluga - na zapleczu beda dentysci i fryzjerzy


I antybiotyki obok kosza z chlebem

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 12 gru 2013 11:36

usercostam pisze:
emigrantka pisze:
doubleblond pisze:podobno w UK maja powstać specjalne sklepy z tania zywnoscia dla osób na zasilkach to chyba lepiej bedzie jednak u was


taaaaa. z cenami w zlotowkach i polska obsluga - na zapleczu beda dentysci i fryzjerzy


I antybiotyki obok kosza z chlebem


i wmnioski na zasilki po polsku dla "self employer" z komunikatywnym

strzelba666
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 03 gru 2013 18:12

Postautor: strzelba666 » 17 gru 2013 14:55

Napisał przecież że 6 £ ma zarabiać na rękę, resztę podatku odprowadza pracodawca. Wychdzoi w takim razie ok 8£ brutto/h

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 gru 2013 09:50

strzelba666 pisze:Napisał przecież że 6 £ ma zarabiać na rękę,



Niczego takiego nie napisal.

nazirus
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 02 wrz 2007 17:42

Postautor: nazirus » 20 gru 2013 09:50

- Mam załatwioną pracę w firmie budowlanej i mam pracować na zasadzie self employed. Stawka jaką mi zaproponowano na początek to 6£/godz - min 50 godzin tygodniowo z zaznaczeniem że podatek będzie płacił właściciel firmy-

MarcFloyd ty nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafisz :shock: A bierzesz sie za doradzanie ?
Kompletnie nie znacie sie na budowlance . 50 godzin tygodniowo daje 300 funciakow i wyglada na to ze to firma dzialajaca na zasadzie wyzysku pracownikow , czyli praca po 10 godzin dziennie . Jedzmy dalej , nie spotkalem jeszcze polskiej firmy dzialajacej w systemie 10 godzinnym i nie wymagajacej pracy w sobote -to daje 360 f .
Czy ta kwota pozwala juz na przezycie ?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 20 gru 2013 13:17

A moze ty bys sie nauczyl czytac ze zrozumieniem?

Napisal ze podatek bedzie oprowadzal kontraktor. Nie napisal czy bedzie on odliczony z szesciu funtow czy nie.

Przy CIS jest standartem ze kontraktor placi podatek, ODLICZONY od kwoty wynagrodzenia.


W zadnym momencie nie napisal ze jest to kwota netto.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 gru 2013 19:20

nazirus pisze:- Mam załatwioną pracę w firmie budowlanej i mam pracować na zasadzie self employed. Stawka jaką mi zaproponowano na początek to 6£/godz - min 50 godzin tygodniowo z zaznaczeniem że podatek będzie płacił właściciel firmy-

MarcFloyd ty nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafisz :shock: A bierzesz sie za doradzanie ?
Kompletnie nie znacie sie na budowlance . 50 godzin tygodniowo daje 300 funciakow i wyglada na to ze to firma dzialajaca na zasadzie wyzysku pracownikow , czyli praca po 10 godzin dziennie . Jedzmy dalej , nie spotkalem jeszcze polskiej firmy dzialajacej w systemie 10 godzinnym i nie wymagajacej pracy w sobote -to daje 360 f .
Czy ta kwota pozwala juz na przezycie ?


Wyzysk jest spowodowany płacą minimalną. Gdyby minimalnej nie było, mogliby zatrudnić dwie osoby za trochę mniejszą kasę, ale jedna wtedy nie musiałaby robić za dwoje. Pracowałaby wtedy za tyle ile jej praca jest warta.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości

cron