O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Aplikacja na smartfona do nawigacji po Londynie

Postautor: kajametrowska » 28 lis 2013 13:55

Czy znacie jakieś dobre aplikacje pomagające odnaleźć się w tym mieście ? :)

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 28 lis 2013 14:34

google maps.

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Postautor: marcinek33 » 28 lis 2013 16:49

Sam bardzo często korzystam z nawigacji na telefonie . Wcześniej myślałem o zakupie osobnego urządzenia ale przetestowałem kilka fajnych programów i myślę, ze nie ma takiej konieczności. Po prostu kolejny gadżet - dodatkowo drogi ;)
A tak praktycznie za darmo można sobie zainstalować fajny program.
Sam korzystam z programu Yanosik:
http://yourapps.info/reviews/yanosik-recenzja
Całkowicie darmowy, aktualizacje ściągają się same, nie trzeba płacić żadnego abonamentu.
Jest wygodny - pokazuje gdzie można spodziewać się ewentualnej policji i fotoradaru. Nawigacja również na dobrym poziomie - wygodnie się z niej korzysta. Jak do tej pory mnie nie zawiodła. Chociaż przypomina mi się, że zwariowała na jednej z polnych dróg ale to można wybaczyć :D
Oczywiście program ma kilka niedociągnięć ale są one drobne i można je wybaczyć ... Za wcześnie nadaje komunikaty w sensie, że pół km przed skrzyżowaniem usłyszymy, że należy skręcić a potem już nie ...

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 28 lis 2013 20:37

Yanosik w Londynie?

Myślę, że tomtom. Do tego 'live traffic' i masz z głowy. Wiem, kosztuje ale warto jak nie znasz miasta i nie wiesz którędy omijać korki. Oprócz tego sprawdź Sygic.

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 28 lis 2013 21:36

maya pisze:Yanosik w Londynie?

Myślę, że tomtom. Do tego 'live traffic' i masz z głowy. Wiem, kosztuje ale warto jak nie znasz miasta i nie wiesz którędy omijać korki. Oprócz tego sprawdź Sygic.

Tutaj sie nie da omijac korkow, jak sie zakorkuje, to ktoredy bys nie probowal to i tak wszystko stoi. Szczegolnie w piatki, masakra. Ile razy przebijalem sie z okolic centrum na do zachodniego Londynu, rekord to 3,5 godziny :shock:

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 28 lis 2013 21:38

A w Anglii to chyba Robin Hood :D

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 29 lis 2013 12:40

Ja używam czegoś, co się nazywa "Navigator". Jedną z zalet jest to, że nie korzysta z żyroskopu w celu określenia kierunku poruszania się, ale znajduje wektor przemieszczenia biorąc pod uwagę zmianę pozycji w czasie. Jest to o tyle dobre, że można trzymać telefon w kieszeni, słuchawkę w ucho i słuchać kiedy trzeba zmienić kierunek. Tak po Pradze i Berlinie się przemieszczałem, bardzo wygodne, nie ma siły by zabłądzić. Korzysta z map komercyjnych ( TomTom ) jak i darmowych OpenMaps.

Natomiast jak korzysta ktoś z GoogleMaps ( na iOS trzeba aplikację obecnie z AppStore ściągnąć, bo Apple wymieniło mapy na swoje ), to jedna zbolączek jest taka, że trzeba być zawsze online. Może to być problemem jeśli jest się za granicą, ale i tu jest sposób. Jak się w szukajkę mapy wpisze "ok maps", to aplikacja ściągnie wersję offline tego co widzimy na ekranie. Nawigacja nadal będzie wymagała bycia online, bo trasa wyznaczana jest przez "chmurę", ale z samej mapy da się korzystać bez żadnego połączenia. Też przydało mi się kilka razy za granicą.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 29 lis 2013 14:21

gamedev pisze:Ja używam czegoś, co się nazywa "Navigator". Jedną z zalet jest to, że nie korzysta z żyroskopu w celu określenia kierunku poruszania się, ale znajduje wektor przemieszczenia biorąc pod uwagę zmianę pozycji w czasie. Jest to o tyle dobre, że można trzymać telefon w kieszeni, słuchawkę w ucho i słuchać kiedy trzeba zmienić kierunek. Tak po Pradze i Berlinie się przemieszczałem, bardzo wygodne, nie ma siły by zabłądzić. Korzysta z map komercyjnych ( TomTom ) jak i darmowych OpenMaps.

Natomiast jak korzysta ktoś z GoogleMaps ( na iOS trzeba aplikację obecnie z AppStore ściągnąć, bo Apple wymieniło mapy na swoje ), to jedna zbolączek jest taka, że trzeba być zawsze online. Może to być problemem jeśli jest się za granicą, ale i tu jest sposób. Jak się w szukajkę mapy wpisze "ok maps", to aplikacja ściągnie wersję offline tego co widzimy na ekranie. Nawigacja nadal będzie wymagała bycia online, bo trasa wyznaczana jest przez "chmurę", ale z samej mapy da się korzystać bez żadnego połączenia. Też przydało mi się kilka razy za granicą.


Z tego co pamiętam starsza wersja Google Maps pozwalała za zgranie interesujących nas map offline i to działało jak nie było zasięgu

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 29 lis 2013 14:57

Tak, ale usunęli taką opcję. Opcja usunięta, ale nie jej implementacja, więc "ok maps" działa z każdą wersją.

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 29 lis 2013 17:21

Google Maps są OK ale do jazdy samochodem nie polecam - no chyba, że ktoś potrzebuje raz na ruski rok.

TomTom trochę się zagapił i został w tyle.

Osobiście polecam Sygic - zrobili duże postępy, korzystają z map TomToma ale obsługa, wygląd i działanie nawigacji jest super (oczywiście ideał nie istnieje ale...). Jeżdżę tylko na nim nie tylko po L ale i po całej UK a także zaliczył już wyprawę do PL i zero problemów.

Jest dość tani - chyba 35Ł na całą Europę a coś około 15Ł samo UK
Dość częste aktualizacje - czyli dbają o klienta.

ps. Marko Boska... zabrzmiało to prawie jak reklama :P

graphdesigner
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 16 gru 2013 13:28

Postautor: graphdesigner » 16 gru 2013 13:32

Na Androida polecam Citty Mapper. Wymaga wlaczonego internetu.
Klikajac na przycisk w aplikacji 'Get me Somewhere' wpisujesz postcode czy adres i po chwili pokazuje ci dostepne polaczneia komunikacja miejska z iloscia czasu jaki musisz poswiecic na dojazd, cena biletu oraz mapa.
Na ta chwile nie korzystam z niczego innego. Aha fajne, jest tez to, ze mozna sobie zdefiniowac szybkie 'przyciski' typu Get Me To Work albo Get Me To Home + cala liste innych ktore sie czesto odwiedza.

Link do aplikacji:
https://play.google.com/store/apps/deta ... pp.release

Pozdr.

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Postautor: kajametrowska » 16 gru 2013 16:22

A ja korzystam ze standardowej aplikacji Google Maps. Zawsze znajduję to na czym znajduję to na czym najbardziej mi zależy...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 gru 2013 14:20

kajametrowska pisze:A ja korzystam ze standardowej aplikacji Google Maps. Zawsze znajduję to na czym znajduję to na czym najbardziej mi zależy...


Na prawdę Google Maps wyświetla gdzie ktoś pozostawił garnki bez opieki?

marzena92
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 18 maja 2012 15:15

Postautor: marzena92 » 17 gru 2013 14:44

usercostam pisze:
kajametrowska pisze:A ja korzystam ze standardowej aplikacji Google Maps. Zawsze znajduję to na czym znajduję to na czym najbardziej mi zależy...


Na prawdę Google Maps wyświetla gdzie ktoś pozostawił garnki bez opieki?
]

tak tobie do pozmywania


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 64 gości