O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 20 lis 2013 18:43

Jak można wypowiadać się o Polsce i polskości tak kalecząc język polski pisząc "z kąd'?

SKĄD :!:

zaxoniec
Gastarbeiter
Posty: 72
Rejestracja: 19 gru 2010 16:19

Postautor: zaxoniec » 20 lis 2013 19:03

Tiaa, i dyskusja o cukierkach zamienila sie w jakze swojskie branie sie za lby :)
Cos w tym jest jednak ze gdzie 2 Polakow tam 3 zdania.
No ale to glownie pounijna pseudoemigracja tak pyskuje a kto ich powaznie traktuje ? :P

beeata
Gastarbeiter
Posty: 86
Rejestracja: 11 wrz 2013 00:46

Postautor: beeata » 20 lis 2013 19:36

zaxoniec pisze:Tiaa, i dyskusja o cukierkach zamienila sie w jakze swojskie branie sie za lby :)
Cos w tym jest jednak ze gdzie 2 Polakow tam 3 zdania.
No ale to glownie pounijna pseudoemigracja tak pyskuje a kto ich powaznie traktuje ? :P


pseudoemigracja??!!! palcem po mapie sie przejechali?? chciales powiedziec emigracja gorszej klasy? jakie to swojskie... a myslalam ze chciales umoralniac....
Tiaa..

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 20 lis 2013 22:56

wracajac do kostki brukowej (zwanej 'kocimi lbami') - co jest z ta czestochowa?
bo ja stamtad nie jestem, a u mnie ci jej pod dostatkiem, i jeszcze specjalnie zrywaja plyty chodnikowe, zeby uzlozyc wlasnie kostke

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 21 lis 2013 00:37

NoToCo pisze:Jak można wypowiadać się o Polsce i polskości tak kalecząc język polski pisząc "z kąd'?

SKĄD :!:

A niby dlaczego nie mozna ????

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 lis 2013 09:40

ironick - czy ja pisalam ze kostka w cz-wie? tam tez tego od cholery ale ja akurat w katowicach bylam, masakra z ta kostka tam byla

bonkers
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2013 15:00

Postautor: bonkers » 22 lis 2013 15:01


ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 22 lis 2013 23:18

77omega pisze:
NoToCo pisze:Jak można wypowiadać się o Polsce i polskości tak kalecząc język polski pisząc "z kąd'?

SKĄD :!:

A niby dlaczego nie mozna ????


bo wypadaloby znac chociaz podstawy zasad ortografii wlasnego, ojczystego jezyka

bo potem wychodza rozne rzaby, i czlowiek sie zastanawia o co kaman :roll:

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 24 lis 2013 01:01

ironick pisze:
77omega pisze:
NoToCo pisze:Jak można wypowiadać się o Polsce i polskości tak kalecząc język polski pisząc "z kąd'?

SKĄD :!:

A niby dlaczego nie mozna ????


bo wypadaloby znac chociaz podstawy zasad ortografii wlasnego, ojczystego jezyka

bo potem wychodza rozne rzaby, i czlowiek sie zastanawia o co kaman :roll:


Jestem w UK od okolo 9 lat i oczywiscie w domu rozmawiamy po Polsku aczkolwiek ortografi sie zbyt czesto nie uzywa bo niema ku temu okazji i o ile kiedys nie mialem z ortografia problemu to teraz jak zauwazyles powoli sie problemy zaczynaja ,a Ty wytykajac ten blad pokazuesz tylko jak bardzo jestes intelektualnie ograniczony ,choc zapewne wydaje sie tobie ze jest inaczej , Bo podazajac twoim tokiem myslenia okolo 30% Polskiego spoleczenstwa byla by wykluczona z dyskusji .I zapamietaj dla wiekszosci spoleczenstwa ortografia nie jest zadnym wyznacznikiem i niema jakiegokolwiek wplywu na zycie codzienne

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 24 lis 2013 12:32

blondynek pisze:
77omega pisze:Jestem w UK od okolo 9 lat i oczywiscie w domu rozmawiamy po Polsku aczkolwiek ortografi sie zbyt czesto nie uzywa bo niema ku temu okazji i o ile kiedys nie mialem z ortografia problemu to teraz jak zauwazyles powoli sie problemy zaczynaja ,



w UK jestem lat 15. w domu rozmawialo sie po polsku i angiesku bo tatko dyplomata z Afryki wiec dwoma jezykami jechalam plus Twi, zebym mogla z dziadkami Stamtad rozmawiac.
jak nie pisze szybko to dwa razy sprawdzam czy napisalam poprawnie.
po raz pierwszy sie tlumacze swoimi brakami jezykowymi.

jako osoba ksztalcona w dwoch jezykach na co dzien powiem tak: swoje tlumaczenie ze od 9 lat jestes w UK wsadz sobie wiesz gdzie. jestes po prostu leniwy bo na brak podstaw nie ma usprawiedliwienia.

Chyba nie do konca zatrybilas


:roll:
:wink: napisalem ze w dup.e mam wlasnie to i nie tylko ja jak sie poprawnie pisze skad bo czy to poprawnie czy nie, niezmienia to tresci ///
Jak nie pisze szybko to dwa razy sprawdzam
- czyli jak piszesz szybko to ci sie pomylki pewnie trafiaja i o to mi chodzi ze o ile ortografia powinna byc poprawna dla pism publicznych i oficjalnych to wedlug mnie nie warto nia sobie glowy zaprzatac na codzien bo jest nam niepotrzebna --Proste i logiczne :wink:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 24 lis 2013 13:55

Co innego pomylka/literowka przy szybkim pisaniu a co innego ortografia/gramatyka/interpunkcja na poziomie 1 klasy szkoly podstawowej.

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 24 lis 2013 21:42

emigrantka pisze:Co innego pomylka/literowka przy szybkim pisaniu a co innego ortografia/gramatyka/interpunkcja na poziomie 1 klasy szkoly podstawowej.


Chyba nie bardzo wiesz co ucza w pierwszej klasie :lol:

Pozwolilem sobie na cytat jednej z twoich wypowiedzi :

[b]pedaly czy lesbijki - niech sobie robia co chca sami/same w swoich 4 scianach ale jak widze 2 lizacych sie na ulicy to mi sie zygac chce

i od dzieci wara


tyle ode mnie

a nieowlnictwo faktycznie szkoda ze zniesli/szkoda ze w ogole bylo - gdyby nie to to by sie czarnuchowtyle pod nogami czlowiekowi nie platalo


[b]Wow zaskoczyas mnie naprawde - no ale Ty za to masz ortografie nienaganna
:shock:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 24 lis 2013 23:08

nie odrozaniasz literowek od ortografi... no ale to bylo do przewidzenia

zreszta po 21 (nie 9 :lol: ) latach w UK - mam prawo czasem czegos nie pamietac....

doubleblond
Gastarbeiter
Posty: 61
Rejestracja: 25 lis 2013 11:40

Postautor: doubleblond » 25 lis 2013 11:42

oj tam oj tam
jusz nie pszesadzajta stom ortografiom :roll:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości