O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
donpeyot
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 26 wrz 2009 16:37

Postautor: donpeyot » 17 lis 2013 18:41

Pan Marian dopiero w UK poczuł, że żyje:

http://www.youtube.com/watch?v=qtzruUI25aM

A co się cukierków obje... :D

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 17 lis 2013 21:07

Oj ,OJ,Oj - no jest jak jest , ale takie porownania zarobkow przeciez nie maja sensu ,w polandzie mamy wolny rynek od 23 lat dopiero i warto o tym pamietac , sila nabywcza polakow jest jeszcze zbyt mala zeby wymiatali w supermarketach dlatego takie ceny czasami sie spotyka choc zoraz mniej ,normalna cena tych cukierkow to 10f a wiec zblizona do polskiej , wiadomo ze tu ich ludzie wpierdzielaja sporo wiec mogo sobie na to pozwolic - choc to wielka strategia prania glowy cukierki kupisz za 4 f a jablka za 2-3 f ,
Jeszcze dwa lata temu jadac do polski zawsze zawozilismy jakies Whysky , Jack D albo Jony W itd ale ostatnio w polskich marketach 1 litr Johny W , byl tylko za 58zl wiec teraz go nam przywoza do kraju whysky plynacym /
Odniose sie jeszcze do firmy HM niewiem czy sie orientujecie ale spodnie dla HM bynajmniej czesc jest Z polskiej firmy aczkolwiek sa szyte w Chinach ale wlascicielem jest polska firma i to potezna szyje tez dla innych sieci

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 17 lis 2013 22:20

normalna cena tych cukierkow to 10f a wiec zblizona do polskiej


Bzdura


takie porownania zarobkow przeciez nie maja sensu



Oczywiscie ze maja - tutaj za 1500 zdzialasz wiecej niz za 1500 w Polsce. Zapomnij o przelicznikach, same cyferki.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 18 lis 2013 01:24

Dzisiaj je widziałem za 5 funtów (zdziercy!)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 18 lis 2013 12:36

Ale za to jak to w Polsce rozbudowuje duchowo. Przecież zjedzenie takiego cukierka musi być poprzedzone długą kontemplacją czy aby na pewno teraz jest ten moment na zjedzenie cukierka, czy zostawić to na specjalną okazję, a jeśli tak to co takiego mogłoby być taką okazją itd... a w UK sobie po prostu jesz jak masz ochotę.

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 18 lis 2013 21:21

Bez sensu troche tak przeliczac, 1500 funtow w Uk to nie to samo co 1500 zl w Polsce. I owszem, te cukierki sa drozsze, ale sa tez tanie cukierki w Polsce, a taka cebula czy ziemniaki, lub warzywa w sezonie sa tanie jak barszcz w porownaniu do UK.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 lis 2013 21:25

Bez sensu troche tak przeliczac, 1500 funtow w Uk to nie to samo co 1500 zl w Polsce.


Nastepna nie rozumie o co mi chodzi.....

:roll:

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 19 lis 2013 00:46

emigrantka pisze:
normalna cena tych cukierkow to 10f a wiec zblizona do polskiej


Bzdura
Jesli piszesz ze to bzdura to malo widzialas normalna cena poza promocjami to 8-10 f


takie porownania zarobkow przeciez nie maja sensu



Oczywiscie ze maja - tutaj za 1500 zdzialasz wiecej niz za 1500 w Polsce. Zapomnij o przelicznikach, same cyferki.


No jesli tak patrzac to " oczywista oczywistosc "

A moze chce sie komus z was zrobic takie porownanie wlasnie cen W Polsce i Tutaj ale takie prawdziwe bez naciagania w edna czy druga strone wlasnie porownanie sredniej albo najnizszej zarobkow i wydatkow

Ciekaw jestem jak to wyjdzie bo wydaje mi sie ze wcale takiej strasznej roznicy nie bedzie

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 19 lis 2013 01:04

Pociagne temat dalej Porownujesz 1500f do 1500zl tutaj 1500f dla wiekszosci ktora znam jest nieosiagalne a stawki najnizsze w okolicy czyli WEST SUSSEX to tylko 1000f a w polandzie 1500zl jest stawka najnizsza , i tak porownujac zacznijcie od wynajmu domu,mieszkania i od razu zejdziecie na ziemie
Bo prawda jest taka ze tych ktorym sie tu dobrze zyje wcale niema tak wiele , bo mieszkaja po dwie osoby na pokojach wtedy ich stac na te cukierki , w polsce te cukierki sa po 60zl ale mozesz kupic sobie polskie za 15-20 zl

A zeby nie bylo ze znowu cie nierozumie 1500 a 1500 to oczywista oczywistosc jesli chodzi o cyferki :wink:

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 19 lis 2013 01:11

numerowa pisze:Bez sensu troche tak przeliczac, 1500 funtow w Uk to nie to samo co 1500 zl w Polsce. I owszem, te cukierki sa drozsze, ale sa tez tanie cukierki w Polsce, a taka cebula czy ziemniaki, lub warzywa w sezonie sa tanie jak barszcz w porownaniu do UK.



Oni tak sa zafascynowani tymi cenami tutaj ze brak im obiektywizmu :lol:

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 19 lis 2013 12:59

blondynek pisze:nie Omega, nikt nie jest zafascynowany :lol:

jedno czego nie rozumiecie - ty i numerowa - to sila nabywacza pieniadza/waluty w danym kraju

o taka roznice emigrantce chodzi, a nie o porownywanie 1500 zl do 1500 funtow :lol:

nie wiem jaka jest najnizsza krajowa w PL, ale nie wydaje mi sie zeby 1500zl bylo podstawowa pensja, podobnie jak 1500 funtow nie jest tutaj podstawowa

ciuchy Zara, H&M czy kto tam w PL sprzedaje z tych zachodnich firm - nie chodzi o to czy sa produkowane w PL czy w Chinach
cena owych ciuchow jest taka sama - czy w zlotowkach, czy GBP czy czeskich koronach, rozumiesz? a zarobki/sila nabywcza waluty w danym kraju - bardzo rozna

rozumiesz juz? czy z ekonomia naprawde jestes az tak na bakier?
:lol:



Oj Blondynek ekonomi to pewnie moglbym cie jeszcze uczyc :wink: oczywiscie sila nabywcza zalezy od sily danej waluty

Nie bede wam robil zadnych wywodow bo niema to sensu ,tylko poprostu jak widze albo czytam o tym jak niektorzy zachwalaja i sie zachwycaja UK a mieszkaja po dwie osoby na pokoju na wakacje jezdza do polski po to by przy okazji przywiezc sobie jedzenie na kolejne 3 miesiace , znam sporo ludzi i to nie sa wyjatki ktorzy tu ciagna tylko na kredytach albo benefitach ,nie pisze o sobie bo mam to sczescie ze po 9 latach zyje normalnie ,ale osob ktorzy zyja tu normalnie jest coraz mniej ,dlatego tego typu porownania dla mnie nie maja zadnego sensu tu akurat byly cukierki za astronomiczna kwote w polsce i to jest fakt ale mozna tez i odwrotnie i pewnie znajdzie sie sporo produktow takich ,

Oczywiscie dalej mozecie pisac ze tu za 1500f kupisz wiecej jak w Polandzie za 1500zl - itd i to jest prawda ale Blondynek Ty skoro czaisz ekonomie powinienes wiedziec z kad sie to wzielo ,,,, Pozdrawiam i bez urazy ekonomie znam ale drazni mnie takie podejscie :lol:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 19 lis 2013 13:29

Lozeszty orzeszku - 9 lat powiadasz? Ja od 1991 roku, policz sobie.

Z reszty belkotu wygrzebalam 1 zdanie ktore wlasnie jest na temat tego watku:

Oczywiscie dalej mozecie pisac ze tu za 1500f kupisz wiecej jak w Polandzie za 1500zl - itd i to jest prawda


I o to wlasnie chodzi.

anetakul
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2013 13:56

Re: Nawet nei wiem jaki tytul walnac ale

Postautor: anetakul » 19 lis 2013 13:58

jest tutaj ktos z Maidenhead badz okolic?? szukam flata i jakiegos partajma. jezeli by ktos cos wiedzial to prosze o kontakt.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości