O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Dagmaraa
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013 17:33

Postautor: Dagmaraa » 28 paź 2013 21:59

emigrantka pisze:
Dagmaraa pisze:Dla nas chyba nie jest ważne jak było kiedyś. My nadal upatrujemy tam swojej szansy, mimo że wielu ludzi uważa że nie ma już tam po co jechać. Takie wypowiedzi nie są odpowiedzią na w/w pytanie, a tylko pokazują polską zawiść, bo nie daj Boże im się uda.


Ze co?

:shock:

Czytanie ze zrozumieniem to przydatna umiejętność, ale dla Pani już wyjaśniam o co mi chodzi. A więc każdy rozpisuje się jak było kiedyś, opisuje swoje doświadczenia, a nam nie o to chodzi żeby dowiedzieć się kiedy było "eldorado"
Poza tym myślę że dla osoby żyjącej tam pewien okres czasu nie powinno być problemem wymienienie kilku agencji pracy, bądź regionu Londynu do którego najlepiej wyjechać.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 paź 2013 22:14

Dla osoby czytajacej ze zrozumieniem nie powinno byc trudne wyciagniecie wnioskow z postow ale juz wyjasniam.

Osoby zyjace tu juz troche widza co sie dzieje z nowo przyjezdnymi na zasadzie "jakos to bedzie" i jak koncza z przyslowiowa reka w nocniku.

Osoby zyjace juz tu troche pojecia nie maja o agencjach bo przez agencje nie pracuja, a jezli juz to za mase kasy na powaznych kontraktach a nie za minimalna a tego tylko moga sie spodziewac szukajacy "czegokolwiek".

Agencje pracy do ktorych adresow/kontaktu tak z uporem maniaka szukacie - one nie istnieja po to by wam znalezc prace. To jest jakis polski mit. Agencje pracuja dla firm dla ktorych szykaja ODPOWIEDNICH pracownikow.

Osoby zyjace tu juz dluzej nie napisza do jakiego regiony najlepiej wyjechac bo kazda z tych osob jest tu juz ustabilizowana w jednym swoim miejscu i pojecia nie ma jake fabryki/magazyny przyjmuja ludzi bez znajomosci jezyka, bez doswiadczenia, bez referencji itd.

Ale ubzduralas cobie jakas zawisc - o co?

Czego ja niby mam komukolwiek zazdroscic?

Pisze czlowik jak jest - jest CIEZKO (dla nowych). Szczegolnie jezeli przyjezdzaja bez znajomosc jezyka, bez konkretnego fachu w reku, bez odpowiedniego zabezpieczniea z kasa.

Poczytaj ile jest tu bezdomnych Polakow, samobojstw itd - wroc i powiedz mi ze pisze prawde jak jest "z zawisci".

:roll:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 paź 2013 23:48

Ci ktorzy tu przyjechali w ciagu ostatniego pol roku na forum nie pisza.

Na forum siedza starzy emigranci plus ci jeszcze w Polsce.


Nowi starych nie sluchaja. I to sie nie zmieni. Starzy chca im zle....

Ziewwwwwwwwwwwwwww

Dagmaraa
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013 17:33

Postautor: Dagmaraa » 28 paź 2013 23:50

Nie każdy, jak nas nazywacie małolat jest idiotą i jedzie tak jak stoi. Rozumiem że trzeba się przygotować, zabrać ze sobą pieniądze na początek, znaleźć jakiś pokój. Być gotowym na to że ludzie będą wymagać od nas rozmowy w języku angielskim i dużo z nas jest na to gotowych.

Trudno mi uwierzyć że mieszkając tam nie zna się choć jednej agencji. Wierzę, że mimo lat tam spędzonych nie jest Pani taką ignorantką, żeby nie znać dzielnic w których będzie łatwiej zacząć młodym ludziom.

Myślę, że jadąc tam znamy swoje możliwości. Zadając pytanie też nie wymagamy wiele - dobrej rady, byle nie polegała ona na tym żeby próbować nas zniechęcić mówiąc jak jest ciężko bo mimo to wielu ludziom się udaje więc dlaczego nam miało by się nie udać?

Nam naprawde często wystarcza dobre słowo, życzenie powodzenia bądź proste wskazówki jak zacząć. W końcu każdy kiedyś zaczynał.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 paź 2013 00:10

Dagmaraa pisze:Nie każdy, jak nas nazywacie małolat jest idiotą i jedzie tak jak stoi. Rozumiem że trzeba się przygotować, zabrać ze sobą pieniądze na początek, znaleźć jakiś pokój. Być gotowym na to że ludzie będą wymagać od nas rozmowy w języku angielskim i dużo z nas jest na to gotowych.


Super


Dagmaraa pisze:Trudno mi uwierzyć że mieszkając tam nie zna się choć jednej agencji.


Znam wiele agencji ale zadna z nich nie szuka ludzi do prac za grosze/niewykwalifikowanych pracownikow.

Wierzę, że mimo lat tam spędzonych nie jest Pani taką ignorantką, żeby nie znać dzielnic w których będzie łatwiej zacząć młodym ludziom.


To od tego jest sie ignorantem?


Myślę, że jadąc tam znamy swoje możliwości.


Zle myslisz. Naiwnych tu za duzo. A pozniej placz.

Zadając pytanie też nie wymagamy wiele - dobrej rady, byle nie polegała ona na tym żeby próbować nas zniechęcić mówiąc jak jest ciężko bo mimo to wielu ludziom się udaje więc dlaczego nam miało by się nie udać?


Tak "wam" sie tylko wydaje.


Nam naprawde często wystarcza dobre słowo, życzenie powodzenia bądź proste wskazówki jak zacząć. W końcu każdy kiedyś zaczynał.


Od "dobrych slow" masa ludzi laduje na ulicy - to raz.

A dwa - wez moze pod uwage ze nie kazdy (jednak) zaczyla tu w ten sam sposob i jechal "za chlebem"

To nie jest forum "pomoc spoleczna" - to Forum Polakow w Londynie wiec niekonieczie kazdy ma osrodek zainetersowan skoncentrowany wokol spraw ktore Ciebie akurat intersuja.

A to ze ktos nie chce/nie ma jak "pomoc" - a kwesti "gdzie zaczac i jak" - nioe znaczy ze nie moze napisac jak faktycznie jest.

Czy to wezmiesz pod uwage - twoja sprawa ale daruj sobi wyzywanie ludzi od ignorantow poniewaz nie wiedza w jakiej czesci Londynu przyjmuja do pakowania kurczakow na nocki za 6.30 na godzine.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 paź 2013 00:21

blondynek pisze:agencji jest masa



Podwieszone, pod "praca"

http://forum.londynek.net/viewtopic.php?t=11323

Ale zaraz pewnie bedzie "ale jakies sprawdzone" - czyt: Marian z wasem co to liczy £50 za ZALATWIENIE pracy....

Dagmaraa
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013 17:33

Postautor: Dagmaraa » 29 paź 2013 00:27

Mimo Pani kolejnej krytycznej odpowiedzi uważam że jednak znam swoje możliwości. Doświadczenie jest kwestią czasu, każdy je musiał zdobyć, Poza tym człowiek uczy si ę przez całe życie, ja moje dopiero zaczynam więc mam dużo czasu na zdobywanie wiedzy i podnoszenie moich kwalifikacji.

Szanuje Pani odpowiedź mimo że mam odmienne zdanie w wielu kwestiach.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 paź 2013 00:30

Wiec zakoncze "dobrym slowem".

Zycze powodzenia i poczucia spelnienia zawodowego w awansach na zmywaku/u Turka w kebabie.

Widze ze NIC z moich czy Blonbdynka postow nie rozumiesz wiec daruje sobie dlsze wywody.

Dagmaraa
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013 17:33

Postautor: Dagmaraa » 29 paź 2013 00:43

Myli się Pani. Wyciągnęłam kilka wniosków z wcześniejszych postów.

Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić, ale to, kim cię uczyni.
Więc jeżeli praca u Turka w kebabie ma mnie czegoś nauczyć, to będzie to bardzo dużo.
Człowiek pnie się ku górze, więc czasami trzeba zacząć nawet od tak niskiego szczebla.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 paź 2013 00:56

Alez masz absolutnie racje - z turkowego kebaba zaawansujesz szczebel wyzej,,,, po drabinie,.,, do jego norki nad kebabem

Ale jak takie awanse odpowiadaja.. powodzenia zycze :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 paź 2013 00:57

A tak baj de lej - skoru tu sie wybiarasz to naucz sie ze nikt do nikogo tutaj nie odnosi sie pan/pani. To lekcja pierwsza....

Dobranoc

Dagmaraa
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013 17:33

Postautor: Dagmaraa » 29 paź 2013 01:01

Widzę że skoro Pani wie na jakiej zasadzie i do jakiej "norki" się awansuje to musi Pani mieć spore doświadczenie w tego typu pięciu się w górę.

Niestety świadczy to tylko o Pani!

Dagmaraa
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013 17:33

Postautor: Dagmaraa » 29 paź 2013 01:03

Dziękuję za lekcje, zapewniam że ta cenna nauka nie pójdzie w las.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości

cron