O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 wrz 2013 13:49

Mam jedną lodówkozamrażarkę na piwo, soki i lody, drugą na warzywa, mięso i trzecią na wszelki wypadek - jak się zamówi pizzę i trochę zostanie, to jest miejsce. Kto bogatemu zabroni?

beeata
Gastarbeiter
Posty: 86
Rejestracja: 11 wrz 2013 00:46

Postautor: beeata » 25 wrz 2013 14:09

nikomu niczego nie bronie, poki nie szkodzi innym.. tylko pytalam
a przy okazji pizza jak zostanie to sie nadaje tylko w jedno miejsce...
po wyjeciu z lodowki wyglada i smakuje raczej jak afrykanski klapek z surowcow wtornych...
nie dziwie sie ze zostaja potem traumy zwiazane z zarciem, polskim czy innym (odpady, sol drogowa... nawiazujac mimochodem) haha pilnuj sie kolego bo wrzody zaladka to podobno bolesna sprawa haha

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 wrz 2013 14:20

Kobieta, a nie umie odgrzać pizzy tak aby smakowała jak świeża.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 wrz 2013 17:03

blondynek pisze:
usercostam pisze:Mam jedną lodówkozamrażarkę na piwo, soki i lody, drugą na warzywa, mięso i trzecią na wszelki wypadek - jak się zamówi pizzę i trochę zostanie, to jest miejsce. Kto bogatemu zabroni?


musisz byc strasznie otyly skoro na samo piwo, soki i lody masz jedna a druga na reszte


Haha, nie po prostu dużo pracuje i nie mam czasu robić codziennie zakupów. Wykupiłem sobie subskrypcje na takie produkty i dwa razy na miesiąc mi dowożą. To zajmuje sporo miejsca stąd dodatkowa lodówka.

ambasadorpl2013
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2013 19:23

Postautor: ambasadorpl2013 » 25 wrz 2013 18:09

usercostam pisze:
ambasadorpl2013 pisze:Ale zakupy lidl i aldi głowinie.


Czyli bieda...


bieda? Bo co bo szlachta wychodząca z sainsburego etc, mająca w koszyku te same produkty pod droższą marką i ceną czuje się bogatsza i lepsza, tylko z tego powodu, ze poprostu PRZEPLACIŁA? :lol:

Mozna doskonale zjesc z lidla czy aldiego. Produkty tansze a czesto pewnie i lepsze...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 wrz 2013 18:51

ambasadorpl2013 pisze:
usercostam pisze:
ambasadorpl2013 pisze:Ale zakupy lidl i aldi głowinie.


Czyli bieda...


bieda? Bo co bo szlachta wychodząca z sainsburego etc, mająca w koszyku te same produkty pod droższą marką i ceną czuje się bogatsza i lepsza, tylko z tego powodu, ze poprostu PRZEPLACIŁA? :lol:

Mozna doskonale zjesc z lidla czy aldiego. Produkty tansze a czesto pewnie i lepsze...


Zapominasz o czymś takim jak zysk pośredni. Ze sklepów jak Lidl korzystają ludzie głównie biedni, których czas jest niewiele wart. Dlatego oni mogą sobie pozwolić na kuchenne eksperymenty, porównywanie produktów i inne kombinowanie. Niby zapłacisz mniej, ale spędzisz nad tym wiele czasu.

Niektórzy potrafią zarobić z godzinę kilkaset czy więcej funtów, więc zapłacenie więcej w dobrym sklepie daje nieporównywalnie większą oszczędność - tracisz mniej czasu, a co za tym idzie pieniędzy.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 wrz 2013 20:11

blondynek pisze:
usercostam pisze:więc zapłacenie więcej w dobrym sklepie daje nieporównywalnie większą oszczędność - tracisz mniej czasu, a co za tym idzie pieniędzy.


szczegolnie jak kupujesz ta sama poslka pakowana prozniowo poledwice sopocka (zdaje sie ze tak sie nazywa) w Harrods, ktora kosztuje 10 razy tyle co w polskim sklepie (gdzie kosztuje 3 razy tyle co w PL)

przestan pieprzyc user :lol:


Nie kupuje polskich wędlin bo uważam, że ich jedzenie jest zbyt ryzykowne dla zdrowia.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 25 wrz 2013 20:40

usercostam pisze:

Nie kupuje polskich wędlin bo uważam, że ich jedzenie jest zbyt ryzykowne dla zdrowia.


Ja dochodzę do wniosku że czytanie większości twoich postów jest ryzykowne dla zdrowia. Psychicznego.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 25 wrz 2013 22:05

User - chyba z Twoja siostra sie spotkalam jakis czas temu....

Polka, taka drobna blondynka farbowana po 40tce.

Ona: "Nie wiem jak tu ludzie na normalnych pensjach zyja, pojdzie czlowiek do sklepu kupic chleb i maslo i £100.00 idzie"
Ja: "Chyba w Harrods"
Ona: "No a gdzie mam zakupy robic jak tam mieszkam?"

Spojrzalam na jej posupelkowany (ale "designer") sweterek, pokiwalam glowa....

:lol:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 25 wrz 2013 22:10

Wracajac do tematu - na minimalnej w Londynie zyc sie da ale naprawde biednie. Juz sam fakt wynajmowania pokoju to oznaka biedy - w Polsce mieszkaibyscie w wynajetym pokoju dzielac mieszkanie/dom z kilkoma obcymie osobami ? Chyba nie?

Odbiegajac od tematu i zgadzajac sie z LEKKA z userem.

Mnie strasznie szkoda byloby CZASU na bieganie po sklepach szukajac okazji gdzie co taniej.

Zamawiam wszystkie zakupy z dowozem do domu.

ALE kupuje jedzenie glownie w Asda (home delivery) bo mowy nie ma zebym marnowala czas w sklepie a pozniej jeszcze targala jakies puszki/butelki do domu.

Asda przywiezie i wniesie pod drzwi - za glupie 3-5 funtow.

Dokupuje swieze rzeczy po drodze czyli w M&S albo Sainsbury bo te 2 mam doslownie po drodze bez tracenia czasu.

CZAS dla mnie jest bardzo wazny wiec CZESCIOWO zgadzam sie z Userem hahaaah :)

lubo111
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 18 sty 2009 18:56

Postautor: lubo111 » 26 wrz 2013 16:37

ja ostatnio bralem z tesco ale tylko pod drzwi wniesli nic pozatym, tyralem na 2 pietro wszystko, przesylka od 3 do 6 funtow zalezy od pory dnia

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 26 wrz 2013 19:47

lubo111 pisze:ja ostatnio bralem z tesco ale tylko pod drzwi wniesli nic pozatym, tyralem na 2 pietro wszystko, przesylka od 3 do 6 funtow zalezy od pory dnia


No patrz, a mojej znajomej wnoszą na 3 piętro. Może dlatego, że jest ładna...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 wrz 2013 20:59

Mnie zawsze na 1 pietro od drzwi wnosza


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 45 gości

cron