O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Islam- religia pokoju??

Postautor: bluearmy » 27 lip 2013 12:56

Czy nie przeraza was islam i muzulmanie??

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 27 lip 2013 13:12

Nie, next!

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 27 lip 2013 13:15

klamiesz albo nie masz dzieci. ewentualnie nie ogladasz telewizji...

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 27 lip 2013 13:16

Albo nie sram po gaciach na słowo "islam" jak ty. Rozważałeś taką możliwość?

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 27 lip 2013 13:38

to jak nie srasz ze strachu na slowo islam, stan z nim twarza w twarz cwaniaczku. zaloz krzyzyk na szyje i przejedz sie na wycieczke krajoznawcza do Egiptu. nawet nie zdazysz sie zesrac ze strachu, bo ci leb upierdziela...

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 27 lip 2013 13:44

Sprawdzałeś? Niedawno z Omanu wróciłem, ludzi z krzyżykami na szyjach nie brakowało, kościołów katolickich również tam nie brakuje i nikt nikomu nic nie upier*lił "cwaniaczku". Kolejny mocny w gębie zza klawiatury, który świat zwiedza poprzez wikipedię.

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 27 lip 2013 13:44

http://www.youtube.com/watch?v=_eEryCm_z9E
ciekawe jak bys sie czul w takim autobusie jadac sobie do pracy...

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 27 lip 2013 13:47

wiem wiem ze byles w omanie. pochwaliles sie na forum. ja tez troche swiata widzialem, ale tamte kraje omijam, nawet do turcji nie pojade. nie osadzaj w ten sposob mnie, bo to jest nie fair. szczerze nie sram ze strachu na slowo islam, ale zastanawiam sie dokad swiat zmierza i gdzie bedziemy za 10-15 lat. tez ciebie to nie przeraza??? a tak na marginesie chcialbys miec ziecia muslima??? jezeli nie to dlaczego??

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 27 lip 2013 13:51

Jak na rzeczywistość w regionie, Oman jest krajem tolerancyjnym dla chrześcijan.

Jednak i tu występuje zjawisko prześladowania z powodu Jezusa.

moze szczescie miales...

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 27 lip 2013 13:58

Szczęście czy nie, to jest realne doświadczenie, którym mogę się podeprzeć. Poza tym w Omanie mam rodzinę, która przez kilka lat nie spotkała się z problemami na tle religijnym, a jest to kraj stricte muzułmański, więc nie odwracaj kota ogonem. Tak, nie jest to np. Arabia Saudyjska, ale jeśli już wrzucasz wszystkich do jednego wora, to Oman w tym worze też się znajduje. A mówiąc o realnym doświadczeniu "problemu" jakie jest twoje? Byłeś w tym wspomnianym Egipcie? Zgadzam się, że ludzie tracą tam głowy, jak większość turystów, niestety głowy te odrastają jak wytrzeźwieją 8) ( a niektórym mogłoby tak po prostu zostać ).

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 27 lip 2013 14:21

I żebyśmy się zrozumieli, ja nie bronię tu islamu, ale drażni mnie takie pie... byle pie..., bo to teraz modne, a widać, że całe doświadczenie i zrozumienie problemu opiera się na "opiniotwórczych" mediach. Jak do tej pory chyba najsensowniejsze rozwiązanie sytuacji w Europie podsunęła mi dziewczyna z irańskimi korzeniami, która wychowała się w UK ( współpracowniczka mojej żony ). Za czasów, gdy sama w szkole była nikt się nie cackał z tolerancją i polityczną poprawnością, tak jak to jest teraz i sama uważa, że to było dobre, bo pozwoliło się jej, jej bratu i rodzicom zasymilować ze społeczeństwem. Zasada była prosta - jak się nie zasymilujesz, to ciężko będzie żyć. Obecnie to my staramy się bardziej "pielęgnować" kultury przychodzące z zewnątrz niż oni sami. Młodzież naprawdę nie czuje takiego silnego związku z islamem. Oni zachłystują się europejskim stylem życia i nasza tolerancja i polityczna poprawność tylko przeszkadza w zasymilowaniu się z resztą społeczeństwa. Wspomniana dziewczyna wiedząc, że ja sam nie wierzę w żadne siły nadprzyrodzone itp. zapytała mnie, czy obchodzę Boże Narodzenie. Odparłem, że tak, ale nie tyle religijnie, co jako zjawisko kulturowe. Na to ona powiedziała, że na tej samej zasadzie ona wyznaje islam. Moim zdaniem były to dosyć mądre słowa ( i bardzo krótka spódniczka, warto wspomnieć, bo nie wszystkie ubierają się jak ninja ) rozmówczyni 8) Swoją drogą dziewczyna ta była niezłym "blooperem" na moim ślubie ;) Takiego islamu mam się bać?

Wspomniałeś Oman jako kraj tolerancyjny. Kilka tygodni temu napisałem sam, że jest to kraj tolerancyjny, ale bez politycznej poprawności i to w rzeczy samej działa.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 27 lip 2013 14:36

Twoje posty pojawiły się z jakimś opóźnieniem. Tak długo jak zięć-muslim nie będzie krzywdził nikogo, to mi nic do tego. Tak jak napisałem, nie każdy muzułmanin jest radykalnym islamistom z tykającym turbanem. A to jak świat będzie wyglądał za 10-15 lat, to już pytaj zwolenników poprawności politycznej, bo to na co narzekasz zawdzięczasz głównie im.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 27 lip 2013 14:36

"islamistą" - miało być, mała errata.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Re: Islam- religia pokoju??

Postautor: NoToCo » 27 lip 2013 14:53

bluearmy pisze:Czy nie przeraza was islam i muzulmanie??


Nie. Mnie przeraża tylko nietolerancja, kultura i ograniczenie niektórych ludzi, ale to chyba nie ma nic wspólnego z religią...

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 27 lip 2013 16:51

muzulmanin nie krzywdzacy nikogo??? hahaha nie ma takich. oni sa po to by krzywdzic i pietnowac innych ludzi. nie kazdy z nich ma tykajacy turban, ale kazdy z nich szybko moze sie stac kims takim. ten kolezka co zabil angielskiego zolnierza pare lat temu byl chrzescijaninem i jako taki nikogo nie zabil. pare lat prania mozgu i odcina glowe niewinnemu czlowiekowi- to jest straszne. oczywiscie nie mozna wrzucac wszystkich do jednego wora, ale moim zdaniem 95% z nich szybko moze stac sie radykalami. oni chlona nauki swoich durnych przywodcow jak gabka.
twoja iranska kolezanka zyje w europie, pewnie ma w miare postepowych rodzicow, ale niech z takimi pogladami i krotka spodniczka pojedzie do swojego kraju na wakacje. albo stracisz na zawsze kolezanke, albo wroci w pieknej czarnej sukience ze szpara na oczy. islam jest zly i trzeba o tym mowic, zanim bedzie za pozno!!! i naprawde nie jestem czlowiekiem, ktory ma swiatopoglad: zabic, wygnac, nienawidzic!!! uwazam, ze powinno sie ich ograniczac i kontrolowac, bo moze sie to skonczyc zle!! tez mam znajomych muslimow, ale nigdy z kims takim sie nie zaprzyjaznie, bo nie ufam im nawet w 1%.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości