O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 10 lip 2013 11:41

numerowa pisze:Nie wydaje mi sie, zeby starsza osoba byla szczesliwa przeprowadzajac sie na stare lata do obcego kraju. Moj tata mowi, ze w Londynie by nie mieszkal nawet gdyby mu za to placili.


Starszy człowiek i tak już długo nie pożyje, dlaczego miałby więc marnować swoim dzieciom szanse na lepsze życie? Czysty egoizm.

To, że ktoś starszy np. nie zna języka, albo wstydzi się odezwać w obcym języku, czy boi się, że nie będzie umieć w sklepie nic kupić to zwyczajna dziecinada.

Sam miałem taki problem z rodzicami. Rok ponarzekali, ale teraz do Polski nawet na święta nie chcą jeździć.

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 10 lip 2013 19:51

Bardzo sie ciesze, ze Twoim rodzicom podoba sie za granica, ale nie kazdy jest taki sam i roznie sie ludzie przystosowuja.
Poza tym dlaczego uwazasz, ze mieszkajac w Polsce marnuje sie zycie?
Wielu ludzie marnuje zycie na emigracji.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 10 lip 2013 23:03

numerowa pisze:Poza tym dlaczego uwazasz, ze mieszkajac w Polsce marnuje sie zycie?


W Polsce nie ma perspektyw, chyba że lubisz wykonywać pracę za conajmniej 4 razy mniejszą pensję, albo masz plecy (kuzyn w partii lub wujek ksiądz).

W Polsce politycy robią wszystko na zamówienie Rosji i Niemiec, aby ten kraj był zasobem tanich niewolników.

Jeśli takie coś ci odpowiada, albo Twoi rodzice mają już tak wyprane mózgi, że nie da się ich z Polski uratować, to Twój wybór.

Ja sobą pomiatać nie dam i moją rodziną.

SkowronR
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 11 lip 2013 08:48

Postautor: SkowronR » 11 lip 2013 09:14

Dobre :D

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 11 lip 2013 14:08

usercostam pisze:
numerowa pisze:Poza tym dlaczego uwazasz, ze mieszkajac w Polsce marnuje sie zycie?


W Polsce nie ma perspektyw, chyba że lubisz wykonywać pracę za conajmniej 4 razy mniejszą pensję, albo masz plecy (kuzyn w partii lub wujek ksiądz).

W Polsce politycy robią wszystko na zamówienie Rosji i Niemiec, aby ten kraj był zasobem tanich niewolników.

Jeśli takie coś ci odpowiada, albo Twoi rodzice mają już tak wyprane mózgi, że nie da się ich z Polski uratować, to Twój wybór.

Ja sobą pomiatać nie dam i moją rodziną.


Chyba troche przesadzasz, moim rodzicom finansowo powodzi sie bardzo dobrze, pomimo braku powiazan z polityka lub Kosciolem.
Zreszta nie pisze tu o finansowych przyczynach, moi Rodzice nie wyjechaliby z Polski, bo tam sie czuja u siebie, tam maja liczna rodzine, znaja ludzi i ludzie ich znaja. Za granica musieliby budowac zycie od nowa.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 lip 2013 17:07

numerowa pisze:
usercostam pisze:
numerowa pisze:Poza tym dlaczego uwazasz, ze mieszkajac w Polsce marnuje sie zycie?


W Polsce nie ma perspektyw, chyba że lubisz wykonywać pracę za conajmniej 4 razy mniejszą pensję, albo masz plecy (kuzyn w partii lub wujek ksiądz).

W Polsce politycy robią wszystko na zamówienie Rosji i Niemiec, aby ten kraj był zasobem tanich niewolników.

Jeśli takie coś ci odpowiada, albo Twoi rodzice mają już tak wyprane mózgi, że nie da się ich z Polski uratować, to Twój wybór.

Ja sobą pomiatać nie dam i moją rodziną.


Chyba troche przesadzasz, moim rodzicom finansowo powodzi sie bardzo dobrze, pomimo braku powiazan z polityka lub Kosciolem.
Zreszta nie pisze tu o finansowych przyczynach, moi Rodzice nie wyjechaliby z Polski, bo tam sie czuja u siebie, tam maja liczna rodzine, znaja ludzi i ludzie ich znaja. Za granica musieliby budowac zycie od nowa.


To może jesteś wyjątkiem. Z okolic gdzie moi rodzice pochodzą, większość wyjechała, a największą rozrywką wśród tych co pozostali to weekendowe narzekanie przy tanim alkoholu jak to wszystko spada na psy.

Większość rodzin, którym się "powodzi", to zasługa tego, że dziatwa jest za granicą i przysyła pieniądze.

Jeśli jednak nie wysyłasz pieniędzy im, a powodzi im się finansowo, to tylko do czasu. Urząd skarbowy czuwa.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 11 lip 2013 17:13

"czekanie na sobote"?

:lol:

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 11 lip 2013 17:32

Nie rozumiem co mialby im zrobic Urzad Skarbowy, pieniadze zarobili uczciwie, a wszystkie podatki oplacaja zgodnie z prawem, nigdy nie mieli problemow z US.

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 11 lip 2013 19:01

A co napisalem pare pieter wyzej?
BrejkerBrejker pisze:Bo: "nie przesadza sie starych drzew", jak jeden z naszych bardow spiewal :)
:P

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 11 lip 2013 21:33

:wink:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 12 lip 2013 13:02

numerowa pisze:Nie rozumiem co mialby im zrobic Urzad Skarbowy, pieniadze zarobili uczciwie, a wszystkie podatki oplacaja zgodnie z prawem, nigdy nie mieli problemow z US.


Urząd skarbowy np może się "pomylić" i nałożyć karę, potem komornik zajmie majątek. Zanim dojdziesz, że urzędnicy się "pomylili" dawno będziesz mieszkać pod mostem.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 12 lip 2013 13:03

blondynek pisze:usercostam - troche przesadzasz

straych drzew sie nie przesadza jak to mowia


Na dwoje babka wróżyła

77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 13 lip 2013 13:47

usercostam pisze:
numerowa pisze:Poza tym dlaczego uwazasz, ze mieszkajac w Polsce marnuje sie zycie?


W Polsce nie ma perspektyw, chyba że lubisz wykonywać pracę za conajmniej 4 razy mniejszą pensję, albo masz plecy (kuzyn w partii lub wujek ksiądz).

W Polsce politycy robią wszystko na zamówienie Rosji i Niemiec, aby ten kraj był zasobem tanich niewolników.

Jeśli takie coś ci odpowiada, albo Twoi rodzice mają już tak wyprane mózgi, że nie da się ich z Polski uratować, to Twój wybór.

Ja sobą pomiatać nie dam i moją rodziną.


No dobrze ok ale co tu masz tak naprawde , ja mam dobra prace, zona niezle zarabia mamy 7 letnie dziecko rodzine w polsce a tutaj znajomych ,czesc znajomych mysli o zjezdzie do polski MY ostatnio tak samo , jeszcze rok dwa lata temu przez mysl mi to nieprzechodzilo zeby zjechac ale analizujac co z tego ze tu mam 4 razy lepsza pensje ,swojego ladnego domu z ladnym ogrodem nigdy tu nie bede mial co najwyzej jakies max 3 bedrom ciasne jak cholera z mini lazienka i mini kuchnia i ( aneksem ogrodowym) notabene ktore i tak trzeba bedzie do emerytury splacac // co potem w polsce kiepskie emerytury ale czy ktos z was analizowal jak tu sie potem utrzymac z angielskiej emeryturki ???? taka sama bieda jak i w polsce /

A propo pracy niewolniczej ???? tutaj gdzie pracujesz ??? wszedzie jestes tak samo wyzyskiwany oczywiscie sa osoby ktore naprawde swietnie sobie radza ale wiekszosc bedzie tak samo wyzyskiwana jak w polsce myslicie ze dlaczego nas tu zatrudniaja ??? bo nikt inny tak ciezko robic nie bedzie pozatym zawsze sie zetkniesz z tym ze jednak jestes obcokrajowcem,

wiec a propo prania glowy to kij ma dwa konce , niezawsze troche lepsze warunki zycia to wszystko


a


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 46 gości