O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Xana22
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2013 21:34

Hodowla kotow brytyjskich w Londynie ?

Postautor: Xana22 » 18 maja 2013 09:32

Witam,ostatnio przymierzam sie do zakupu kota,chcialabym posiadac kotka brytyjskiego krotkowlosego i najlepiej z hodowli. Z hodowli poniewaz urzeklo mnie tam to,ze koty maja od razu wyrobiony paszport,sa odrobaczone,dostaje od razu wyprawke (karme,zabawki,miseczki poniewaz sama nie wiem dokladnie jakie i gdzie kupic te rzeczy) i rade w razie czego.Na pewnej stronie podobnej do Londynka,z ogloszeniami znalazlam ogloszenie hodowli SILVER TABBY BRI NS 2264 (mam nadzieje ze dobrze napisalam) i od razu spodobalo mi sie,to co wymienilam u gory jako powody wybrania wlasnie hodowli.Ale jak to bywa z moim szczesciem i gapiostwem dopiero po nakreceniu sie i obejrzeniu strony internetowej hodowli widze ze ogloszenie jest sprzed ponad roku.Weszlam na stronie hodowli w dostepne kociaki i miotu spodziewaja sie w lato,po przemysleniach jak dla mnie termin jest ok poniewaz niekoniecznie chce kupic kotka teraz,zaraz.Tylko ze hodowla jest oczywiscie polska,jest chyba(bo tak podano w kontakcie) gdzies w Warszawie i z tego co przeczytalam,kociaka odbiera sie na miejscu,w hodowli.Jednak ogloszenie zostalo zamieszczone na polskiej stronie z ogloszeniami w UK. Ale teraz juz watpie,czy rzeczywiscie bede go mogla jakos zdobyc w Londynie i zaplacic funtami ? Sa w ogole jakies polskie hodowle kotow brytyjskich w Londynie ? Wiecie gdzie moge zdobyc takiego kotka ? Tylko czy otrzymam chociaz wyprawke kupujac tam ? Pozdrowienia dla tych ktorzy wytrwali i przeczytali to cale i prosze o odpowiedz :D

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 18 maja 2013 09:55

1. chcesz mieć kota, a nie masz pojęcia jaką kupić miskę? Nie słyszałaś nigdy o sklepach zoologicznych?

2. Mieszkasz w Wielkiej Brytanii, szukasz kota rasy brytyjskiej w polskiej hodowli? Jak kot zachoruje to będziesz szukać polskiego weterynarza?

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 18 maja 2013 09:56

A co zrobisz jak miska z wyprawki się pobije a karma skończy?

Xana22
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2013 21:34

Postautor: Xana22 » 18 maja 2013 10:32

NoToCo pisze:A co zrobisz jak miska z wyprawki się pobije a karma skończy?

Kupie taka sama jak z wyprawki,bede wiedziala ze kot ja lubi :)

Xana22
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2013 21:34

Postautor: Xana22 » 18 maja 2013 10:37

NoToCo pisze:1. chcesz mieć kota, a nie masz pojęcia jaką kupić miskę? Nie słyszałaś nigdy o sklepach zoologicznych?

2. Mieszkasz w Wielkiej Brytanii, szukasz kota rasy brytyjskiej w polskiej hodowli? Jak kot zachoruje to będziesz szukać polskiego weterynarza?

1.Slyszalam,chodzi mi glownie o karme,hodowca najlepiej bedzie wiedzial jaka jest najlepsza dla mojego kota i jesli zasmakuje mu ta z wyprawki jak juz wspomnialam bede mogla ja kupowac.
2.Nie,nie zalezy mi nawet na polskiej hodowli pytam czy w ogole taka jest z ciekawosci.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 maja 2013 10:51

Na zlym forum pytasz ale...

Cokolwiek dla zwierzaka:

www.zooplus.co.uk

Co do hodowli - szukaj forum tematycznych, wielbicieli danej rasy.

Zadna porzadna hodowla nie oglasza sie w "ogloszeniach drobnych", kazda porzadna hodowla ma listy oczekujacych i magluje potencjalnych nowych wlascicieli, vetuje ich jak do adopcji dziecka. Nie mozesz sobie po prostu kota od nich kupic. Oni wybieraja (im lepsza hodowla tym bardzij starannie) komu kota sprzedadza.

Wez pod uwage ze cala masa hodowli nie pozwoli ci kupic od nich kota jezeli wynajmujesz mieszkanie/dom.

No chyba ze pseudo hodowla bo takich oszustow jest cala masa - pokazuja male z "matka" tylko to nie ich matka, koty sa chore itd.

Co do wyprawki - musi byc ubezpieczony kociak w Pet Plan, dobra hodowla da Ci 6 tygodni darmowe ubezpieczenie. To jest najwazniejsze poniewaz jak sama ubezpieczysz zwierzaka to pierwsze 2 tygodnie ubezpieczenie pokrywa tylko wypadki, nie pokrywa chorob. Wiec jezeli w pierwszysch 2 tygodniach kocisko zachoruje to nie jest pokryte ubezpieczeniem a to tutaj finansowa masakra. Wiec hodowca ubezpiecza miot od urodzenia i jak bierzesz malucha do domu to juz jest pokryty ubezpieczeniem od 1 dnia.

Jedzenie - zanim kota wezmiesz do domu to zapytasz hodowce czym karmi - i zamowisz z zooplus.

Nic nie kupuj w normalnych sklepach czy tez tutejszych sklepach dla zwierzakow - czesto gowno i trucizne sprzedaja, Np Bob martin firma wytrula mase kotow ich preparatem na pchly (wiele kotow ymaRKLO OD TEGO) A DALEJ SA NA RYNKU.

Capsy mi sie wlaczyly. sorki.

Sa zwierzece apteki, np:

www.animeddirect.co.uk

gdzie mozna mase rzeczy kupic bez rece[pty i duzo taniej niz u weterynarza.

Znajdz forum specificzne dla kotow tej rasy (ja mam 4 koty , niedlugo 6 ale moje to dachowce pospolite) i tam ludzi pytaj. I o hodowle i o opieke nad zwierzakiem.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 maja 2013 10:55

moje dachowce chociaz Tedzia biora za british blue, wg mnie nie podobny ale...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 maja 2013 10:59

Nie znam tej hodowli, po prostu w google mi wyskoczyla - kociaki slodkie ale hodowle trzeba zawsze dobrze sprawdzic zeby nie wyladowac z reka w nocniku i z masywnymi rachunkami u veta:

http://www.britishshorthair.co.uk/Kittens.htm

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 maja 2013 11:01

Tu masz klub BH

http://www.britishshorthaircatclub.co.uk/

Maja FB, dolacz, putaj, szukaj

Nigdy przenigdy nie kupuj kota (jezeli szukasz rasowego) z gumtree, pets4homes czy inncyh gownianych stron z ogloszeniami.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 18 maja 2013 11:16

Acha i w Londynie jako takim podejrzewam ze nie znajdziesz, na takie hobby jak hodowla kotow otrzeba miejsca duzo wiec dobre hodowle beda daleko i trzeba bedzie dojechac. Jezeli w ogole zaakceptuja cie jako potencjalnego wlasciciela dla jednego z maluchow.

Ubezpieczen jest masa ale najlepszy jest Pet Plan i kazda porzadna hodowla ma z nimi umowe na darmowe ubezpieczenie na 6 tygodni - to jest wazne, nie "wyprawka" ktora kupisz za grosze.

Xana22
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2013 21:34

Postautor: Xana22 » 18 maja 2013 12:03

emigrantka pisze:Tu masz klub BH

http://www.britishshorthaircatclub.co.uk/

Maja FB, dolacz, putaj, szukaj

Nigdy przenigdy nie kupuj kota (jezeli szukasz rasowego) z gumtree, pets4homes czy inncyh gownianych stron z ogloszeniami.

Dzieki za stronke,popytam tam.
Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi,zwlaszcza tobie Emigrantko.Teraz juz wiem czym sie kierowac przy wyborze hodowli :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 124 gości

cron